2023-02-09

„Farma” - edycja 2, odcinek 29: Nieszczelny układ zdecydował

Czterodniowe nominacje okazały się testem zawartych sojuszy. Po dokonaniu bezwzględnych wyborów w najbardziej skomplikowanym Pojedynku drugiej edycji wzięło udział czworo uczestników. Dla dwóch osób obrzydliwy farmerski koktajl był jak czarna polewka. Przegrani Adam i Edyta musieli opuścić gospodarstwo. Pozostali rozpoczęli polowanie na tego, którego uznali za zdrajcę.

Oglądaj Farma online na polsatboxgo.pl.

Tłoczenie oleju maszynką do mięsa?
Odłożone dzień wcześniej zadanie samo się nie zrobi. Zgodnie z instrukcjami zawartymi w liście farmerzy przystąpili do pierwszego w ich życiu tłoczenia oleju. - Z zewnątrz to wygląda jak maszynka do mięsa - stwierdził Piotr, który pomagał Adamowi. Praca okazała się prosta, ale dość męcząca. Wszyscy zmieniali się zatem co kwadrans i podziwiali efekty.

Po sojuszu ani śladu
Gabryś wyprowadził zaskakujący cios. - Nominowanie Ani jest raczej mało realne. Raczej wybierze mnie - przewidywała Ula. Pomyliła się, bo chłopak wskazał Adama! Nie dość, że zerwał pakt byłych Farmerów Tygodnia, to jeszcze nie dotrzymał obietnicy danej koledze. - Nie zdziwiłem się. Dla niektórych słowo jest ważne, a dla innych nie... - podsumował zagrożony uczestnik.

Brutalne rozliczenia
Decyzja, jaką podjął w nominacjach Gabriele, wstrząsnęła farmą i rozpętała burzę między nim a jego dotychczasowym sojusznikiem. - Jakbyś miał jaja, to powiedziałbyś wprost, że będziesz mnie nominował - zaatakował Adam. - Jesteś człowiekiem, który mówi jedno, a robi drugie. Przybiłeś ze mną piątkę - przypomniał. - Szantażowałeś mnie, żeby uratować własny tyłek. Umawiałeś się ze mną, żeby Anię wyeliminować. A nagle w tym tygodniu jesteś jej wielkim przyjacielem - bronił się Gabryś. - Czuję się naprawdę dobrze z decyzją, którą podjąłem - podsumował.

Nieczyste zagranie
- Bardzo dobrze! Męska decyzja - „Młoda” pochwaliła i przytuliła Gabrysia. - Nie ma żadnego paktu, wystawiania kogoś. Idealnie to zrobiłeś - stwierdziła. Reszta była innego zdania. Ula zauważyła, że chłopak mógł nie mówić niczego, zamiast okłamywać Adama, że na pewno go nie nominuje. - Nie można być z niego dumnym, bo odważył się postawić w sposób, który nie jest fajny - skomentował Piotr.

Uczucia odżyły
Drugie życie farmerskiego małżeństwa? Na to wygląda! Ania dopytywała Gabriela, czy naprawdę rozważał nominowanie jej do Pojedynku. - A kim ja właściwie dla Ciebie jestem? - zmienił szybko temat chłopak. - Najważniejszą osobą na farmie. Zależy mi na Tobie - usłyszał w odpowiedzi i jego serce znowu zaczęło bić szybciej przy wybrance. - Może dałem się wkręcić w to, co ludzie mówią, że ona mnie wykorzystuje - zaczął się zastanawiać. - Trochę musi mnie lubić - stwierdził.

„Czułem, że wali mi ściemę”
Ostatni sojusznicy, jacy pozostali przy Adamie, próbowali go pocieszać i wykazywać się zrozumieniem. - Umówili się i to Gabryś nie dotrzymał słowa - ocenił Piotr. Obaj uznali, że nieoczekiwany ponowny przypływ uczuć między Gabrysiem i Anią świadczy o „ustawce”. Czyżby zaplanowana akcja, mająca na celu wyeliminowanie groźnego rywala?

Być albo nie być
- Wasza czwórka jest wytypowana do udziału w Pojedynku - Ilona Krawczyńska zwróciła się do nominowanych. - Nie mogę się doczekać tej walki, więc... zrobimy to dziś - dodała. Marcelina Zawadzka wyjaśniła, że zagrożeni uczestnicy będą rywalizować w dwóch parach: Kamil kontra Edyta i Paweł przeciwko Adamowi. - Przegrani jeszcze dziś nas opuszczą - zaskoczyła. Tym razem bez głosowania!

Trudna droga do zwycięstwa
Prowadzące zapowiedziały, że to najbardziej skomplikowany Pojedynek w drugiej edycji. Wyzwanie polegało na przejściu toru przeszkód i zadań. Uczestnicy musieli odnaleźć klucz do skrzyni, trafić wiankiem na stojak, wypić obrzydliwy koktajl, a na koniec przelać wodę z balii do słoika, używając zbudowanego przez siebie czerpaka. Na pierwszy ogień Kamil i Edyta! Górą chłopak, który miał więcej szczęścia. - Szkoda, była jedną z najbliższych mi osób - powiedział o odchodzącej farmerce Gabriele.

Dla niej to już koniec
- Uważam, że wszystko dzieje się po coś - skomentowała Edyta. - Czuję się OK, bo nie mam sobie nic do zarzucenia - dodała, a podsumowując udział w programie stwierdziła, że na farmie dowiedziała się dużo o samej sobie. - Najbardziej będę tęsknić za Anią. Mam nadzieję, że była wobec mnie fair - zdradziła.

Męska rywalizacja
Sojusznicy i przyjaciele przeciwko sobie. Paweł od początku programu mógł liczyć na wsparcie Adama. Podkreślał, że dużo się od niego uczy. W Pojedynku przerósł swojego mistrza, odsyłając go do domu. Zmęczenie wzięło górę. Wyczerpany Adam w trakcie rywalizacji zwymiotował. - Czułem się samotny i opuszczony - przyznał.

„Straciliśmy najlepszego kompana”
Gospodarstwo opuścił jeden z najbardziej kontrowersyjnych mieszkańców. Adam wzbudzał skrajne emocje. Jedni będą za nim tęsknić, inni niekoniecznie. - Wierzę, że jeśli tak się dziś zdarzyło, to tak miało być - ocenił odchodzący uczestnik. - Bardzo się zżyliśmy. To był naprawdę fajny czas - przyznał Paweł.

Osamotnieni i zagrożeni
Ania i Gabriele przytuleni dyskutowali o tym, że co prawda cieszy ich odpadnięcie Adama, ale z drugiej strony dopiero teraz przed nimi wielkie wyzwanie. - Oni będą wszyscy w nas celować. Ja wiem, że będę przez każdego nominowana - stwierdziła dziewczyna. - Mam tutaj tylko Ciebie - wyznała. Sami przeciw wszystkim?

Zakochani na celowniku
Adam został wyeliminowany, bo wcześniej nominował go Gabriele. Nic dziwnego, że lektor języka włoskiego podpadł niektórym uczestnikom. - Oszukał, zerwał umowę - powiedział Piotr. Co więcej, grupa zgodziła się, że nikt już nie nadąża za rozwojem relacji chłopaka z Anią. - Jemu to pasuje. Wcale nie jest taki biedny - Ula oceniła postawę Gabrysia. W trakcie sądu nad zakochanymi w głowach bliźniaków i Kamila zrodziła się myśl, że fajnie byłoby zobaczyć farmerskie małżeństwo rywalizujące ze sobą w Pojedynku...

„Farma” - edycja 2, odcinek 29:

Zobacz podsumowanie pobytu na farmie - The Best Of Adam Nowak:

Zobacz podsumowanie pobytu na farmie - The Best Of Edyta Sobczyk:

Farma od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Polsacie.