2024-03-01

„Farma”: Angelika Kałużna wygrała trzecią edycję show!

Zwyciężczynię wybrali widzowie Polsatu w głosowaniu na żywo podczas wielkiego finału. Przez osiem tygodni rywalizacja w programie „Farma” budziła wielkie zainteresowanie i rozmaite emocje. Za najlepszą uznana została Angelika Kałużna, która w nagrodę otrzymała 100 tysięcy złotych, Złote Widły oraz tytuł pierwszej polskiej Super Farmerki. Drugie miejsce zajęła Amandą Bokisz, a trzecie Maciej Rudzki.

Refleksyjne pożegnanie z farmą
◼ Po ostatnich pojedynkach w  gospodarstwie pozostała już tylko trójka uczestników: Amanda, Angelika i Maciek. Ostatniego dnia przywitała ich niespodzianka: suto zastawiony stół ze śniadaniowymi przysmakami. Ale dla tej trójki ważniejszy od ucztowania był obrządek.
◼ Zwierzęta chyba wyczuwały, że to koniec trzeciej edycji, bo sprawiły farmerom wiele problemów. A to wsadzenie kopyta do wiadra z mlekiem, a to kopnięcie Amandy... Po wymagającej pracy finałowa trójka omawiała podczas śniadania najbardziej pamiętne sytuacje.
◼ Pożegnanie z miejscem, do którego mocno się przywiązali, nie było łatwe. Maciek, który zabierał ze sobą Lunę, nie szczędził łez. Zamyśleni i szczerze wzruszeni uczestnicy spakowali swoje tobołki i wsiedli na wóz podczepiony do ciągnika, który prowadził Szymon Karaś.

Piękne wspomnienia z trzeciej edycji
◼ Kolejna część finałowego odcinka transmitowana była na żywo ze studia Polsatu. Widzów powitały prowadzące Marcelina Zawadzka oraz Ilona Krawczyńska. W centrum uwagi finaliści: Amanda, Angelika i Maciek, a wśród gości wszyscy uczestnicy trzeciej edycji programu.

◼ Pierwszy ze specjalnych materiałów dotyczył głodu. Doskwierał on tak bardzo, że Seweryn połasił się na... paszę dla zwierząt. Jak to wspomina? - Miałem sztamę z krówkami, więc swoją dolę mi trochę odsypywały i uratowały mnie - mówił z przymrużeniem oka.
◼ Po krótkim wideo o dbaniu o urodę zajmująca się na co dzień kosmetyką Marta opowiedziała o niezbędniku farmerki. Angelika chwaliła gorącą kąpiel w wannie, która na farmie była jedną z nagród. Amanda z kolei zdradziła, jakie tatuaże zrobiła sobie w nawiązaniu do programu.
◼ Nieodłączną częścią pobytu na farmie były pojedynki. Wystarczyło ich nie przegrywać. Łatwo powiedzieć, prawda? Czy Marcin „podłożył się” w rywalizacji z Maćkiem we wbijaniu gwoździ? - Nie chciałem wygrać, bo nie chciałem być sam w Domku Farmera - wyznał.
◼ W gospodarstwie nie brakowało kłótni. Do historii przejdą na przykład słowne potyczki pomiędzy Renatą a Amandą. Najstarsza z farmerek już się tym nie przejmuje. Zdradziła, że wszystkie spory, które zostały odkryte w trakcie emisji odcinków, zostały wyjaśnione.

◼ W trakcie trzeciej edycji na farmę trafiły dwa szczeniaki, które zostały przygarnięte przez uczestników. Jak mają się pieski? - Co chwilę wypowiadam imię Farmo, co przypomina mi program - mówiła „Margaret”. - Z Luną dogadujemy się świetnie - zachwycał się Maciek.
◼ „Margaret” została także zapytana, czy z perspektywy czasu coś by zmieniła w swoim zachowaniu. Ku zaskoczeniu prowadzących opowiedziała, że może byłaby bardziej łaskawa dla mężczyzn. 40-latka od samego początku w programie podchodziła do nich z  dystansem.

Kolejna szansa na przygodę życia
◼ Podczas finału została ogłoszona ważna wiadomość. Trwa casting! - Jak ktoś sobie na kanapie myślał: „Ja to bym te pastwiska zbudował i pozamiatał w każdym pojedynku”, to zapraszamy - zachęcała Ilona Krawczyńska.

„Kłos Internautów”. Kto wygrał sympatię widzów?
◼ Po przerwie rozstrzygnięty został plebiscyt na ulubionego uczestnika trzeciej edycji „Kłos Internautów”. Fani reality show mogli głosować na jednego z szesnastu farmerów. Zwyciężyła Małgorzata Mikulska, czyli „Margaret”, a w nagrodę otrzymała pamiątkowy amulet.

Ogłoszenie wyników. Kto wygrał 3. edycję?
◼ Kiedy głosy zostały podliczone, mógł się pojawić Szymon Karaś z najdroższymi widłami w Polsce. Na szybko odpytał finalistów, kto ich zdaniem wygra. Amanda wskazała Angelikę, Angelika typowała Amandę, Maciek przewidywał, że zwycięży Angelika.
◼ Ogłaszanie wyników rozpoczęło się od trzeciego miejsca. Na najniższym stopniu podium trzeciej edycji uplasował się Maciej Rudzki. Chwilę później okazało się, że tytuł Super Farmera, 100 tysięcy złotych i Złote Widły trafiły do Angeliki Kałużnej. Gratulacje!

◼ Emocje były tak wielkie, że zwyciężczyni miała problemy, żeby skomentować decyzję widzów. - To jeszcze do mnie nie dociera, ale chcę powiedzieć, że was wszystkich kocham! - oznajmiła wzruszona 25-latka. Przy okazji zdradziła radosną nowinę. Spodziewa się dziecka! I będzie to córeczka! Życzymy wszystkiego najlepszego!

„Farma” - edycja 3, odcinek 40, finał:

Dziękujemy za wspólne oglądanie 3. edycji programu Farma w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat