2024-02-14

„Farma” - edycja 3, odcinek 28: Wielka bitwa na... talenty!

Gospodarstwo stało się areną zmagań między dwiema drużynami. Angelika, Marta, „Margaret”, Seweryn i Maciek stanęli naprzeciwko Amandy, Annie, Renaty, Marcina i Tobiasza w rywalizacji składającej się z pięciu kategorii. Ich mentorami byli „Zima” i „Rafcyk”, a jurorami Marcelina Zawadzka, Ilona Krawczyńska i Szymon Karaś. Kto był lepszy? „Farma” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Polsacie.

Poranna „aferka” i prawdziwa misja gości
◼ Podział obowiązków wymyślony przez Renatę wprowadził konsternację. Do krów oddelegowane zostały Annie i Angelika, które wcześniej się nimi nie zajmowały. Farmerka Tygodnia nie chciała słuchać uwag Amandy i Marty. A tymczasem panowie mieli o wiele spokojniejsze obowiązki.

◼ Po porannym obrządku „Zima” i „Rafcyk” zaprosili wszystkich do domu na Radę Farmy. Ujawnili swoją prawdziwą misję, z jaką zostali wysłani do gospodarstwa. - Dziś odbędzie się wielka bitwa o farmę. Na talenty - zdradzili bohaterowie pierwszej edycji reality show.
◼ Do drużyny Niebieskich Jakub i Rafał wybrali Angelikę, Martę, „Margaret”, Seweryna i Maćka. W ekipie Czerwonych znaleźli się Annie, oraz pozostający w napiętych relacjach Amanda, Renata, Marcin i Tobiasz. - Dzisiaj się dogadamy - zapowiedziała Farmerka Tygodnia.
◼ Rywalizacja w tym zadaniu została podzielona na pięć kategorii: taniec, śpiew, moda, parodia i freestyle. - Jako drużyna musicie wziąć udział we wszystkich, ale w każdej z nich możecie występować w różnych konfiguracjach - wytłumaczył zasady zabawy „Zima”.

Zupełnie inne przygotowania
◼ Pogodzeni Niebiescy kontra pokłóceni Czerwoni. Pierwsi szybko i z entuzjazmem ustalili podział ról, natomiast ich rywale mieli z tym nieco problemów. - Ja nie będę śpiewać ani freestyle'ować - mówiła kategorycznie Amanda. - Współpracujmy - namiawała ją Renata.
◼ Barberka zamiast wybierać umieszczone w narzędziowni rekwizyty, ucięła sobie pogawędkę z „Zimą”. Nie kryła, że nie dogaduje się z kompanami z zespołu. - Jeśli moja drużyna przegra, to dajecie mi możliwość odstrzelenia Marcina, za co dziękuję, jakkolwiek to brzmi - mówiła.
◼ W trakcie przygotowań było nerwowo. Amanda co chwilę wyrażała swoje niezadowolenie. - Jakbym mogła, to bym tutaj większość wybiła - wyznała „Rafcykowi” przy towarzyszach z zespołu. - Nie będę gadać z tobą, bo nie będę zniżać się do twojego poziomu - stwierdziła Annie.

Czas na wielką bitwę! Kto lepszy?
◼ Jury składało się z Marceliny Zawadzkiej, Ilony Krawczyńskiej i Szymona Karasia. Rywalizację rozpoczęły wokalne występy Annie z Czerwonych i Angeliki z Niebieskich. Ta druga bardzo się wzruszyła, śpiewając przygotowany tekst. Doprowadziła do łez także „Rafcyka”.

◼ Składająca się z wielu „sucharów” parodia Marcina wywołała żywiołowe reakcje Tobiasza i Amandy, którzy czytając wcześniej tekst, nie wyglądali na zachwyconych. Niebiescy odegrali swoją wersję sceny wyboru Farmerki Tygodnia, a show skradł Seweryn w roli Tobiasza.

◼ Freestyle Czerwonych to monodram Tobiasza, który poruszył wszystkich. - U mnie ciężko wzbudzić takie emocje, więc dziękuję ci za nie - powiedziała Ilona Krawczyńska. W odpowiedzi Marta w o wiele weselszym performansie. - Masz przypał, bo są tu kamery - oceniła prowadząca.

◼ Taneczny show w wykonaniu Amandy i Tobiasza zrobił wrażenie na jurorach i został pozytywnie oceniony nawet przez będącą w złym humorze farmerkę. Druga drużyna postawiła na solowy występ Maćka. - Mi trudno było powstrzymać zawstydzenie - oceniła Ilona Krawczyńska.
◼ Ostatnie starcie - w kategorii moda - rozpoczęła „Margaret” i jej kompani z drużyny z kolekcją „Z miłości do krowy”. W kontrze do nawiązujących do natury ubrań druga ekipa zaprezentowała fantazyjne kreacje, które stworzyła - jak przedstawił ją Marcin - „Renia Zalewski”.

◼ Jury uznało, że na zwycięstwo zasługuje zespół Czerwonych. Pod głosowanie mieli trafić wszyscy członkowie przegranej drużyny, ale zwycięzcy otrzymali możliwość nominacji tylko jednej osoby z ekipy Niebieskich. Na decyzję dostali czas do następnego dnia. Kogo wybiorą?

 

„Farma” - edycja 3, odcinek 28:

Farma od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat