2024-02-02

„Farma” - edycja 3, odcinek 20: Noc Kupały oznacza przesilenie

Magiczny wieczór, podczas którego na chwilę ustały spory. Uczestnicy świętowali Noc Kupały, a przygotowane dla nich atrakcje wszystkim przypadły do gustu. Rozpoczął się także proces zmiany Farmera Tygodnia, a istotną rolę odgrywają w nim amulety, które otrzymali zwycięzcy pojedynków: Seweryn, Marcin i Renata. Do czego to doprowadzi? „Farma” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00.

Renata budzi emocje. Afera cebulowa
◼ Magiczna moc amuletu, który otrzymała Renata, rozpalił wyobraźnię farmerów. - Ona z taką pewnością o tym gadała - mówiła przejęta Amanda i nie zgodziła się ze słowami Tobiasza, który uważał, że to może być „trochę ściema”. - Renia nie kłamie - stwierdziła z przekonaniem.

◼ Od rana pracy było dużo, więc kiedy panowie zajmowali się strefą relaksu nad stawem, żeńska część grupy realizowała obowiązki związane z obrządkiem. - Nikt nie stoi, wszyscy pracują - zagrzewała do roboty Amanda, choć nie każdy wziął sobie te słowa do serca.
◼ Kiedy Marta chciała sięgnąć po ostatnią cebulę, Renata zaprotestowała, że przegrana w poprzednim Zadaniu Tygodnia drużyna nie będzie miała co jeść. - Afera cebulowa. Uwielbiam te twoje komentarze - ironizowała 33-latka. Po chwili zrobiło się jeszcze ostrzej.

◼ Marta podczas prac podburzała innych przeciwko Renacie. - Ona musi iść na odstrzał. Kim ona tutaj jest? Wczoraj była krowa, dzisiaj cebula, a jutro co będzie? - pytała Tobiasza i Maćka. Potem 23-latek ostrzegał sojusznika przed mocą noszonego przez 49-latkę amuletu.

Przygotowania do Nocy Kupały. Rozmowy na przeróżne tematy
◼ Uczestnicy otrzymali w liście instrukcje, jak przygotować się do Nocy Kupały. Każdy z farmerów dostał zadanie napisania krótkiego wierszu - fraszki, o innym z uczestników, lubianym lub wprost przeciwnie. Do tego w planach było szukanie ukrytych na farmie „skarbów”.
◼ Dziewczyny bez Renaty pojechały zbierać polne kwiaty do przygotowania wianków. W trakcie rozmawiały o tym, co najchętniej by zjadły, gdyby mogły wybierać. W tym czasie Renata z Annie zastanawiały się jak rozmnożyć obiad dla głodujących z jajka, cebuli i liści brzozy.

◼ Pomimo deszczu Marcin i Seweryn postanowili połowić ryby, a czas umilali sobie rozmową. Pierwszy z nich stwierdził, że się nie „sprzeda” przymilając się do osób rządzących obecnie na farmie. Dołączył do nich Mateusz, który dowiedział się, jak początkowo oceniły go dziewczyny.
◼ W domu farmerki próbowały skupić się na układaniu wierszy, a Renata, „Margaret” i Annie rozmawiały w sypialni. Najmłodsza stażem uczestniczka opowiadała, czego nowego dowiedziała się o samej sobie. Zaproponowała też wsparcie Renacie w momentach złości.

Przyjemnie na imprezie. Do czasu...
◼ Głód i rozdrażnienie poszły w niepamięć wieczorem. Poszukiwania „skarbów” wywołały euforię, a czas wypowiadania życzeń wprowadził refleksyjny nastrój. Wszystkich ucieszyło jedzenie. - Pomimo sporego obiadu też czekałam na kiełbaskę z ognia - mówiła Marta.

◼ Podział na dwie grupy objawił się, kiedy Marcin, Seweryn i Renata rozmawiali na uboczu o tym, jaką koalicję mogą zbudować. Ustalili, że na razie będą trzymać się razem jako posiadacze amuletów. Tobiasz od razu zauważył, że ta trójka coś wspólnie ustala.
◼ Na czas imprezy doszło do zawieszenia broni, a wesołym momentem było odczytywanie przygotowanych wierszyków. Do czasu, kiedy niektórzy swoimi fraszkami zaczęli wbijać szpile innym farmerom, a do gospodarstwa weszły Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska.
◼ Trójka z amuletami, czyli Marcin, Seweryn i Renata, zostali najpierw poproszeni o odpalenie swoich pochodni, a następnie udali się z prowadzącymi pod wiatę. Ich zadaniem był jednogłośny wybór Farmera Tygodnia, który będzie rządził w kolejnym tygodniu.

„Farma” - edycja 3, odcinek 20:

Farma od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat