2024-02-08

„Farma” - edycja 3, odcinek 24: „Kto przyjaciel, a kto wróg?”

Dotychczasowe sojusze wymagały weryfikacji. Marcin nie ustaje w staraniach o pozbycie się z gospodarstwa Amandy. Okazało się jednak, że nie może liczyć na pełne wsparcie ze strony Tobiasza. Decyzja, jaką podjął Farmer Tygodnia, doprowadziła go do rozpaczy. To koniec ich przyjaźni? „Farma” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Polsacie.

Gra na całego. Tylko komu zaufać?
◼ Marcin postanowił zawalczyć o głos wspierającego Amandą Maćka, którego zabrał rano na poważną rozmowę. - Ona ma nastawienie „po trupach do celu”. Są jakieś granice - wskazał, starając się, aby 23-latek zmienił obóz, z którym sympatyzuje.
◼ Farmer Tygodnia konsultował swój plan ze sceptycznie podchodzącym do niego Tobiaszem. - Nie mamy szans. Jeżeli okaże się, że my nie mamy pewności, że możemy zagrać w otwarte karty, to ja tego nie zrobię - mówił. - Czy ty nie przeszedłeś na złą stronę? - pytał Marcin.

◼ Kolejny na liście Farmera Tygodnia był najmłodszy stażem farmer Mateusz, przy którym Marcin postulował stworzenie męskiego sojuszu. - Jeżeli teraz Amanda nie wyleci, to ona wchodzi do finału - stwierdził przysłuchujący się im z pobliskiego leżaka Seweryn.
◼ O solidarności facetów mówili także Tobiasz z Maćkiem, a ich rozmowa zeszła na temat spięcia pomiędzy tym drugim a Angeliką. - Amanda mówi, że jest na mnie obrażona, że uważa, że mnie nie lubi. Ja tylko zażartowałem, że jej miejsce jest na końcu łózka - zdradził 23-latek.

Nagroda tylko za pług
◼ Szymon, oceniając prace farmerów, był w pełni zadowolony jedynie ze zbioru truskawek. Znalazł kilka nadpsutych czereśni oraz zgniłych ziemniaków, przez co nie mógł zaliczyć Zadania Tygodnia. Wszystko poza ziemniakami dla kur musiało zostać zwrócone ekspertowi programu.
◼ Oddzielnym zadaniem było odrestaurowanie pługa. - Z takim to nie wstyd w pole wyjechać. Porządnie odmalowany. Naprawdę dobra robota - pochwalił Szymon, który za to mógł już nagrodzić uczestników. W ich ręce trafiła skrzynia z produktami do spiżarni.

Trudna decyzja i... łzy Tobiasza
◼ Przybity Marcin dodatkowo zmartwił się wizytą prowadzących, które zaprosiły uczestników pod wiatę. Miał do podjęcia dwie decyzje. Do pojedynku - pomimo jej problemów z nogą - nominował „Margaret”, a bezpieczeństwo i rolę nowej Farmerki Tygodnia otrzymała Renata.

◼ „Margaret” jako nominowana osoba dostała możliwość wyboru przeciwnika. - Spokojnie, masz czas do jutra, żeby się zastanowić - powiedziała Ilona Krawczyńska. W trójce kandydatów znaleźli się Angelika, Marta i Tobiasz. Kogo wybierze do pojedynku?
◼ Liczący na objęcie sterów na farmie Tobiasz był zdruzgotany po decyzji Marcina. - Myślałem, że sobie ufamy. On był numerem jeden. Nie wiem, co on sobie myślał - rozpaczał. - Zdradził mnie i zostawił mnie na lodzie. Mam nadzieję, że tego pożałuje - dodawał ocierając łzy.

Zmiana frontu. Czas na wyjaśnienia
◼ Marcin szykował się psychicznie na rozmowę z Tobiaszem, ale ubiegła go Amanda. - Misiu, już ochłonąłeś? Załatwimy to - zapewniła go. - Dobrze, że ja nie wykonałem tego ruchu, o który on mnie prosił wielokrotnie - zdradził jej w przypływie szczerości 28-latek.
◼ Maciek postanowił wyjaśnić z Angeliką swoje zachowanie z poprzedniego wieczoru i zdobył się na odważne słowa. - Podobasz mi się i nie znajdę tutaj osoby, której będę mógł wszystko powiedzieć, chyba że ty się do mnie uśmiechniesz - wyznał zaskoczonej dziewczynie.
◼ Tobiasz, który wylewał swoje żale w rozmowie z „Margaret” i Renatą, znalazł się pod ostrzałem krytyki nie tylko ze strony najstarszej farmerki. - Ja w życiu prywatnym nie dopuszczam do siebie takich ludzi - oznajmił Mateusz w innej części gospodarstwa Amandzie i Maćkowi.

◼ W kolejnej rozmowie z Amandą Tobiasz zadeklarował wycofanie się z układu z Marcinem. - Mam nadzieję, że będę mógł na niego jeszcze zagłosować - stwierdził. Mina mu zrzedła, kiedy chwilę później Marta przytoczyła słowa Mateusza, że jest „lisem”.

„Farma” - edycja 3, odcinek 24:

Farma od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat