2024-01-26

„Farma” - edycja 3, odcinek 15: Nieprzewidziane zwroty akcji

Mnóstwo zaskoczeń przed pojedynkiem. Tutaj nigdy nie można być niczego pewnym. Rywalizacja do tej pory skutkowała odpadnięciem z programu, ale tym razem stawka była zupełnie inna. Gra wyłoniła nową liderkę, która już planuje wielkie porządki. Niespodziewanie pojawił się także nowy uczestnik: Mateusz. Jak to wpłynie na relacje w grupie? „Farma” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Polsacie.

Kto do pojedynku? Szansa dla Pomarańczowych
◼ Daria, Marcin i Seweryn byli podwójnie zdenerwowani ze względu na porażkę ich drużyny w kulinarnej rywalizacji. - Nie uszkodź się, bo mamy dziś pojedynek - Daria ostrzegała rano Seweryna. - To będzie bardzo ciężki dzień. Może to karma? - zastanawiał się Marcin.
◼ Ilona Krawczyńska i Marcelina Zawadzka poinformowały nominowane trio Pomarańczowych o zbliżającym się pojedynku, ale nastąpił zwrot akcji! Bezpieczne osoby z grupy Zielonych i Farmerka Tygodnia Angelika miały zdecydować, która trójka będzie ze sobą rywalizować.
◼ Nastroje odwróciły się o sto osiemdziesiąt stopni. - Poirytowały mnie ich miny, że poczuli się tak pewnie, gdy usłyszeli, że mogą być zamienieni - mówiła Amanda. - Wszechświat chce, żebyśmy tu byli - cieszyła się Daria. - Dobre osoby mają dobrą karmę - dodał Seweryn.

Żywiołowa dyskusja. Kto jest za kim?
◼ Desygnowana przez prowadzące czwórka poszła się naradzić. Magda wylała swoje żale związane z obmawianiem innych za plecami i nie potrafiła powstrzymać przy tym łez. - I nie podoba mi się to, że jesteś manipulowana - dodała kierując swoje słowa do Angeliki.
◼ - Nie po drodze mi jest z Amandą. Chciałabym ochronić grupę pomarańczową - zaczęła dyskusję Renata, której głos poparł Piotr. - Cenię Martę, ale to, co one we dwie robią, to jest za dużo - mówiła Magda. Angelika ich poparła, co odebrane zostało za jednogłośną decyzję.

◼ Werdykt ogłosiła Angelika. - Na farmie nie ma jednak sojuszy i przyjaźni - skomentowała Marta. - Im więcej się robi dla ludzi, tym bardziej tego nie doceniają - powiedziała „Margaret”. - Ludzie zazwyczaj mnie rozczarowują - stwierdziła Amanda, wbijając wzrok w Farmerkę Tygodnia.

◼ Renata, Piotr i Angelika okazali swoje wsparcie Marcie, wskazując, że to nie ona była powodem decyzji. Podobnie komunikowali to „Margaret”. Proszącemu o uargumentowanie Maćkowi odpowiedział Piotr: - Uznaliśmy, że jedna osoba działa niekorzystnie dla naszego środowiska.

◼ Pomarańczowi myślami wybiegli w przyszłość. - Niestety, ale trzeba będzie jedną z dziewczyn wyrzucić, jeżeli mamy przejąć dowodzenie - mówił Marcin. - Potwierdź najpierw i daj mi znać, czy wszyscy w to idą. Będę musiał tutaj dużo poświęcić - stwierdził Tobiasz.

Nie kara, a nagroda. Amanda Farmerką Tygodnia!
◼ Nieoczekiwanie Marcelina Zawadzka przekazała, że nie odpadnie żadna z trójki nominowanych. - To jest pojedynek innej rangi, bo stawką jest tytuł Farmerki Tygodnia - dodała Ilona Krawczyńska. - Pełne zaskoczenie, ale w sumie jest ciekawie - podsumował Piotr.

◼ Rywalizacja składała się z trzech etapów: rozwiązania sznura, strzelania z łuku do tarczy i rozdzielenia ziaren ryżu od soczewicy.

◼ Najlepsza okazała się Amanda, zmotywowana możliwością wyrównania rachunków. - Miałam jeszcze więcej siły, chęci i energii, żeby wygrać - wyznała.

Kto się cieszy, a kto boi? Ustalanie taktyki
◼ - Dzięki mnie jest Farmerką Tygodnia, więc może raczej powinna mi podziękować, aniżeli chcieć się mścić - mówił o sytuacji ze zmianą uczestników pojedynku Marcin. Zgodnie z zapowiedzią prowadzących dzięki tej decyzji drużyna Zielonych dostała dwa kosze pełne jedzenia.

◼ Szykująca się do panowania na Farmie Amanda była w znakomitym humorze. Z uśmiechem sięgała po kolejne potrawy, nie zwracając uwagi na Pomarańczowych, którzy na najbliższe dni mają skromne zapasy. - Podoba mi się to. Pełny brzuszek - zachwycała się przed Marcinem.
◼ Ruch w kierunku przyszłej liderki wykonał Maciek. - Muszę na ciebie uważać - zagadnął ją, a na słowa o planowanych „porządkach” złożył deklarację. - Zrobię je z tobą - powiedział i w odosobnieniu relacjonował rozmowę z Piotrem, który wskazał barberkę jako „czarną owcę w stadzie”.

◼ - Musisz ugryźć się w język i zrobić krok do tyłu - radziła Amandzie Marta. - Jak chcecie się bronić, to trzeba iść na wojnę - oponował Maciek. Ta dwójka radziła, że pozbędą się Marcina, żeby „odbić” Tobiasza. - Czasami trzeba wybrać mniejsze zło - podsumował Maciek.
Co zmieni w gospodarstwie nowy farmer?
◼ Tego dnia zaskoczeniom nie było końca. Do gospodarstwa wszedł nowy uczestnik, Mateusz. Do oprowadzania go po farmie zabrały się Amanda i Marta. - Buduje nowy skład - skomentował Marcin, co potem potwierdziła nowa liderka: - Kolejna osoba do mojej ekipy.

◼ Wieczór upłynął na poznawaniu Mateusza, który oznajmił, że uważa się za partnera, z którym można zajść nawet do finału. - Jest zbyt pewny siebie. Nie lubię takich ludzi - oceniła „Margaret”. Nieobecny wydawał się Maciek, który myślał o swoim sojuszu z Amandą.

„Farma” - edycja 3, odcinek 15:

Farma od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat