2024-02-05

„Farma” - edycja 3, odcinek 21: Trzeba posprzątać ten bałagan

Nowy Farmer Tygodnia ma co robić. Wyłoniony podczas narady zwycięzców pojedynków Marcin od razu zajął się kilkoma ważnymi zadaniami. Zaczął od poprawy relacji między niektórymi osobami. Potem razem z innymi wcielał w życie wskazówki przekazane przez Szymona. Na koniec dnia rozmawiał na osobności z każdym z uczestników. „Farma” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Polsacie.

Wielki blef. Kto się boi Renaty?
◼ Renata zapowiedziała, że po obrządku ma do przekazania ważne informacje. - Dotarło do mnie, że dużo osób tutaj gra i postanowiłam też się zabawić. Wymyśliłam fajny plan. Chcę się zemścić na Amandzie - snuła intrygę najstarsza uczestniczka.
◼ Miłą atmosferę jak ręką odjął. - Nasze amulety miały dwie tarcze obronne. Mam ciągle pierwszą do wykorzystania - powiedziała i ostrzegła, żeby lepiej jej nie nominować. - Czuję się, że jestem już w finale - dodała. Potem napawała się minami pozostałych farmerów.

Odważne deklaracje na Radzie Farmy
◼ Prowadzące od razu wyczuły gęstą atmosferę i zapytały, czy Amanda z Renatą mają sobie coś do wyjaśnienia. Ta druga od razu odrzuciła możliwość pojednania. - Nie zamierzam z tobą dobrze żyć. Za dużo razy mnie zraniłaś - stwierdziła. - Jesteś bardzo toksyczną osobą - dodała.

◼ Czas na ujawnienie tajemnicy. Jaką moc miały talizmany otrzymane po wygranych pojedynkach? Marcin opowiedział, co wydarzyło się pod wiatą i założył na szyję tajemniczy amulet Farmera Tygodnia. Został pierwszym męskim liderem grupy. Od reszty otrzymał gromkie brawa.

◼ Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska ujawniły także, że Renata, odkładając amulet na pieniek, straciła ochronną tarczę, co wywołało radość Amandy. - Jestem silna i zrobię wszystko, żeby nie doszła do finału - zadeklarowała znów biorąc na celownik nielubianą farmerkę.

Emocjonalne rozchwianie. Co dalej?
◼ Sprzeczka farmerek wywołała duże emocje. - Jak ja się zestresowałam. Białko mi się ścięło w mięśniach. Muszę się uspokoić - mówiła „Margaret”. - Ostro - ocenił Mateusz. Wzburzona wciąż była Amanda - Widać, kto wyjdzie na wariatkę. Dziękuję - podsumowała.
◼ Renata zaczęła żałować swojego podstępu, który szybko został zdemaskowany. Na stronę zabrał ją Marcin, żeby poprosić o mniej emocjonalne zachowania i poprawę relacji z Tobiaszem. - Mamy za mało sprzymierzeńców, więc nie szukajmy sobie wrogów - powiedział.

Inspekcja eksperta. Tu trzeba posprzątać!
◼ Nagłe pojawienie się Szymona w gospodarstwie zostało entuzjastycznie przyjęte przez farmerów. On natomiast zaczął od wskazywania błędów. Pierwszym z nich było jedzenie paszy przez Seweryna. - Zwierzęta są najważniejsze. Żeby nigdy nie było takich sytuacji - przestrzegł go.

◼ Szymon zaprosił Amandę i Marcina na obchód, podczas którego wytknął im, że u zwierząt nie jest posprzątane. - To jest żenujące. Jednym słowem: wielkie g... - podsumował tłumaczenia byłej Farmerki Tygodnia. Uwagi dotyczyły także bałaganu w narzędziach i pustego paśnika.
◼ Marcin i Amanda zebrali wszystkich, żeby przedstawić uwagi Szymona i ustalić plan działania. Rozpoczęło się sprawdzanie i sprzątanie, ale przede wszystkim szukanie winnych. - Nikt nie lubi być krytykowany, ale czasami potrzebny jest taki kubeł zimnej wody - mówił nowy lider grupy.

Nie do końca spokojny wieczór
◼ Cebula swego czasu podzieliła Martę i Renatę, ale potrafi także łączyć. Wieczorem najstarsza farmerka w gospodarstwie z przyniesionych przez Szymona warzyw przygotowała zupę dla głodnych i zmęczonych farmerów. Smakowała wszystkim poza Amandą.

◼ Po kolacji doszło do próby zakopania topora wojennego. - Ja ciebie przepraszam. Jeżeli cię uraziłam, to wybacz. Nie chcę się z tobą kłócić - powiedziała do Amandy, choć także oczekiwała przeprosin z jej strony. Czy między tymi farmerkami będzie od teraz spokojnie?

◼ Marcin zgodnie z instrukcjami zaprosił na rozmowę każdego z uczestników, aby dowiedzieć się „kto z kim trzyma, kto jest czyim wrogiem, a kto przyjacielem”. W liście dostał także konkretne pytania do zadania. Farmerzy zastanawiali się, czy ich odpowiedzi były właściwe.
◼ Spotkania w Domku Farmera były okazją do szczerych wyznań, a dla Marcina do budowania sojuszu. Opowiedział Tobiaszowi, że interweniował u Renaty i prosił, żeby ten nie kopał pod nią dołków. Wszystko po to, żeby powiódł się plan wyrzucenia Amandy z programu.

„Farma” - edycja 3, odcinek 21:

Farma od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat