2024-01-30

„Farma” - edycja 3, odcinek 17: Wszystko zgodnie z planem?

Po pierwszym pojedynku w tym tygodniu w gospodarstwie zapanował smutek. Zgodnie z oczekiwaniami Amandy Piotr nie dał rady Sewerynowi w starciu prowadzonym przez Natalię „Rudą” Drogowską i opuścił gospodarstwo. Wieczorne nominacje przebiegły w pochmurnej atmosferze i skłoniły niektórych do obmyślania dalszego planu działania. „Farma” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Polsacie.

Poranne rozterki. Próba pojednania
◼ Nastroje od rana były takie jak pogoda, czyli mocno umiarkowane. Marcin przeżywał wydarzenia z poprzedniego dnia, kiedy zawiodło go zachowanie Darii, nominowany Piotr rozmyślał o swojej sytuacji, a „Margaret” narzekała na nieporządek w pomieszczeniach.
◼ W złym humorze była także Marta, która jak mówiła, miała wszystkich po prostu dość. Zgadzała się z nią rozdrażniona Angelika, a wspólnie jeszcze ponarzekały na Mateusza. - Nie pasuje mi gość. Jego ton mówienia mnie irytuje - krytykowała nowego uczestnika.
◼ „Margaret” namawiała Piotra na rozmowę z Amandą i próbę pojednania. Przekonywała, że obecna Farmerka Tygodnia nie jest taka zacięta, jak mu się wydaje i porozumienie jest możliwe. Potem sondowała barberkę, czy ona jest chętna do oczyszczenia atmosfery.
◼ Tobiasz udał się do Amandy, żeby wybadać ją co do dalszych planów nominacji i wziąć w obronę Marcina. Jednak nie było to łatwe, bo grono osób, które miały pójść do pojedynku, wydawało się zamknięte. - No chyba nie chcesz wskoczyć na jego miejsce? - zapytała go retorycznie.

Nowości i niespodzianki
◼ W liście znalezionym w skrzynce pojawiła się ważna informacja. Czas Annie jako zastępczyni Amandy minął. Jej zadaniem było wyznaczenie nowej osoby, a prawa ręka Farmerki Tygodnia ma się zmieniać codziennie rano. Na początek zdecydowała się wybrać Martę.
◼ Kolejnym zaskoczeniem było pojawienie się w gospodarstwie byłej uczestniczki. Natalia „Ruda” Drogowska została wyznaczona przez prowadzące do poprowadzenia pojedynku Seweryna z Piotrem. Uczestnicy od razu rozpoznali „nadworną szamankę” drugiej edycji programu.

Rytuały „Rudej”. Wymagający pojedynek
◼ Na początek Natalia Drogowska nakazała zdjąć panom koszulki i okadziła ich dającą „wieczny orgazm” niebieską szałwią. - Ja czasami nie wiem, co tutaj robię - skomentowała Renata. Potem pomalowała twarze nominowanych w wojenne barwy i zaprosiła na właściwe starcie.

◼ Na czym polegał pojedynek, którego stawką było pozostanie na farmie? - Wygrywa ten, który utrzyma się jak najdłużej na drzwiach stodoły. Żeby nie było łatwo, to dodam wam jeszcze obciążenie - ogłosiła „Ruda”. Lepszy był Seweryn, bo Piotrowi nie udało się wdrapać między deski.

◼ Seweryn za swoje zwycięstwo otrzymał od „Rudej” Klucz Bezpieczeństwa oraz posiadający specjalną moc amulet. - Cieszę się, że wygrałem, ale farmę musi opuścić człowiek, którego darzę bardzo dużą sympatią, więc też jest mi ciężko - powiedział.

Smutne refleksje. Łzawe pożegnanie
◼ Sympatyzujący z Piotrem farmerzy spochmurnieli, a niektórzy nie byli w stanie powstrzymać łez. - Czułem, że on tutaj traktuje mnie, Marcina jako takich swoich synów, z którymi może porozmawiać, wbić gwoździa, zrobić wszystko - mówił wzruszony Tobiasz.
◼ Piotr zdecydował się zamienić kilka słów z Amandą. - Brakowało wyjaśnienia pewnych spraw. Nie mam do ciebie żalu, a jeśli byłem zbyt surowym „ojcem”, to przepraszam - powiedział. - Źle wyszło. Niefajnie. Do zobaczenia poza programem - pożegnała go Farmerka Tygodnia.

◼ Amanda nie miała wyrzutów sumienia, ale dopadły one Marcina. - Jestem szczęśliwy, że wstawił się za mną, i jest mi smutno, że przez to naprzykrzył się Amandzie, która usunęła go z programu z premedytacją, z uśmiechem. Czuję się odpowiedzialny za to odejście - mówił.

Kolejna runda nominacji. Bez zaskoczeń?
◼ Wieczorem nadszedł czas, aby wskazać kolejną parę do pojedynku. - Pierwszą osobą jest Madzia - ogłosiła Amanda, co spotkało się z reakcją. - Co jest ze mną nie tak? - dopytywała zawodniczka MMA, której Farmerka Tygodnia tłumaczyła, że lubi ją mniej niż inne dziewczyny.

◼ Rywalem Magdy, tak jak Amanda wcześniej zapowiadała w rozmowie z Martą, został Marcin. Jaka była jego reakcja po usłyszeniu przeprosin za nominację? - No spoko - skwitował. - Będzie git - pocieszała go Daria, z którą nawiązał najbliższą relację w gospodarstwie.

Wieczorne rozmowy z odważnymi deklaracjami
◼ Emocje opadały powoli, a na ich fali Renata znów ścięła się z Amandą, którą uważa za aktorkę. - Nie mów, że ci było trudno podjąć decyzję, bo my wiemy, kogo wybierzesz - powiedziała jej w twarz. - Za szybko biegnie i jej rozum nie może jej dogonić - dodała.
◼ Najstarsza w gospodarstwie farmerka zagadnęła też Marcina i Darię. - Powiedz mi szczerze. Troszkę się w niej zakochałeś? - zapytała „prosto z mostu”. - Lubię się z nią i jest dla mnie tu najważniejsza w całym tym towarzystwie - odpowiedział bez wahania.
◼ Przed pójściem spać, spędzająca tę noc w Domku Farmera, Marta poinstruowała Maćka, żeby miał oko na zachowania grupy. Usłyszał to Tobiasz, który zabrał „łącznika” na rozmowę, aby wybadać sytuację. Dostał luźną propozycję stworzenia trzeciego obozu.

Live chat z Piotrem Żabickim - oglądaj:

„Farma” - edycja 3, odcinek 17:

Farma od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat