2024-02-19

„Farma” - edycja 3, odcinek 31: Wątpliwości i ważne deklaracje

Tydzień półfinałowy rozpoczęty! Seweryn i Tobiasz w pożegnalnych listach wskazali dwóch różnych kandydatów, więc nowego Farmera Tygodnia wyłonił pojedynek. Został nim mający poparcie większości Maciek, który musiał jednak rywalizować z Marcinem. Obaj nie wykluczają, że układ sił w gospodarstwie może się zmienić. „Farma” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Polsacie.

Jaką taktykę teraz obrać?
◼ Marcin po tym, jak z farmą pożegnali się bliscy mu Tobiasz i Seweryn poczuł się bardzo samotny. - Nie lubię sam o coś walczyć. Może jedyną opcją, żeby mieć wspólne cele, które da się zrealizować, są wspólne cele z Amandą? - zastanawiał się nad przyszłością.

◼ Po śniadaniu Marcin zabrał Amandę na stronę, aby omówić ich rywalizację. Skąd to bratanie się z „wrogiem”? - Żeby wygrać tę „wojnę”, muszę być w finale i muszę zrobić wszystko, żeby tam dotrzeć - tłumaczył swoje zachowanie. Tylko jak ocenią je pozostali uczestnicy?

◼ „Margaret” postanowiła porozmawiać z Renatą, na której wsparciu bardzo się zawiodła. - Pod wiatą zawarliśmy z Marcinem i Sewerynem sojusz, że do końca będziemy sobie wierni. Nie mogłam złamać słowa - tłumaczyła jej swoją decyzję w głosowaniu najstarsza farmerka.

Renata pod ostrzałem. Dwóch kandydatów na lidera
◼ Tygodniowe liderowanie Renaty zostało podsumowane przez nią samą na „dziewiątkę”. Inni jednak nie byli tacy zadowoleni. - To były najgorsze rządy na farmie - oceniła Marta, a ustępującą Farmerkę Tygodnia krytykowały także jej dwie koleżanki: Amanda i Angelika.
◼ Wywołany przez prowadzące do odpowiedzi został także Marcin, który argumentował zgodnie z obraną taktyką. - Dużo było zajęć, wydaje mi się, nad wyraz niepotrzebnych. Pamiętajmy, co jest tu najważniejsze - stwierdził. Czy to definitywny koniec sojuszu z Renatą?
◼ List od Seweryna zawierał podziękowania i kilka słów skierowanych do każdego z uczestników. Było wzruszająco, z humorem i autoironicznymi wtrętami, które rozbawiły wszystkich. Na Farmera Tygodnia nominował Marcina. - Trzymam kciuki za finał, Kaszubie - napisał.

◼ Tobiasz w pożegnalnym liście postanowił dać radę „Margaret”, podziękować Amandzie i Marcie za ciepłe przyjęcie oraz wsparcie, wypomniał Marcinowi zdradę, ale to Maćka nazwał najlepszym przyjacielem w gospodarstwie. I jego właśnie nominował na Farmera Tygodnia.

Wyraźny podział wśród uczestników
◼ Wobec dwóch różnych kandydatur do roli lidera, prowadzące poradziły dziewczynom, aby zastanowiły się, kto będzie w niej lepszy. Marcin od razu był przekonany, że sprawa jest przesądzona. - Twoje marzenie się spełni - powiedział do starającego się zachować spokój 23-latka.

◼ Wielką orędowniczką objęcia rządów w gospodarstwie przez Maćka była Marta. Jej zachowanie i komentarze pod adresem chłopaka spotkały się z bardzo ostrą reakcją Angeliki. - Bym wsadziła palec do ust i zwymiotowała, jak patrzę na to wszystko - krzywiła się zdegustowana.

Ważny pojedynek. Przemyślenia Marcina
◼ Pod wiatą Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska odpytały dziewczyny, kogo widziałyby u sterów farmy. Zgodnie z przewidywaniami tylko Renata wskazała Marcina. Okazało się jednak, że rolę lidera otrzyma zwycięzca pojedynku polegającego na wbijaniu gwoździ w pieniek.

◼ Naprzemienne uderzanie młotkiem rozpoczął mający większe poparcie Maciek, ale zrobił to niedokładnie i jego gwóźdź się... przewrócił. - Czyżbym już przegrał? - przestraszył się. Potem udało mu się nadrobić falstart, dzięki czemu, został ostatnim Farmerem Tygodnia w trzeciej edycji.

◼ Marcin zastanawiał się, czy wygranie tego pojedynku jest w jego sytuacji opłacalne. Nagle zaczęło iść mu bardzo źle. Jego zachowanie nie uszło uwadze prowadzących, które wprost spytały, czy odpuścił. - Po prostu byłem gorszy - ocenił, choć raczej to nie była prawda.

Co planuje nowy Farmer Tygodnia?
◼ Tuż po opuszczeniu wiaty Renata poprosiła Maćka na stronę, aby wytłumaczyć mu, dlaczego jako jedyna głosowała za Marcinem. - Lubię was jednakowo, ale nie mogłam złamać słowa. Nie chcę się wybielić - zaznaczyła. 23-latka te słowa nie przekonały. - Myślę, że gra - stwierdził.
◼ Wieczorna rozmowa nowego Farmera Tygodnia z Angeliką miała ich zbliżyć, ale... - Ja widzę, o kim ty mówisz dobrze. Ja się boję z tobą poruszyć jakikolwiek temat - trzymała dystans 25-latka. Szybko zeszło na to, w jaki sposób wobec niego zachowują się niektóre z dziewczyn.

◼ Sympatyzujący z Amandą od początku pobytu w gospodarstwie Maciek nieoczekiwanie zasygnalizował, że może zmienić swoje podejście. - Chciałbym, żeby do finału trafili dobrzy ludzie. Dobro jest ponad układy - zadeklarował. Czy można mu wierzyć i co to właściwie oznacza?

„Farma” - edycja 3, odcinek 31:

Farma od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat