2024-01-22

„Farma” - edycja 3, odcinek 11: Niespodziewane zasady gry

Takich zmian nikt nie był w stanie przewidzieć! W gospodarstwie pojawił się nowy uczestnik, który podzielił grupę na dwie rywalizujące ze sobą w Zadaniu Tygodnia drużyny. Jakby tego było mało, rozpoczął się już proces nominacji, w którym wskazanych zostanie sześć osób. Czy Angelika, nowa Farmerka Tygodnia, zapanuje nad wszystkim? „Farma” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Polsacie.

„Krowia afera”, płacz nad wozem i...
◼ Ostatniego dnia w roli Farmerki Tygodnia, Magda chciała nauczyć się czegoś od prawdziwej ekspertki od krów, czyli Marty. Po przedłużonym dojeniu Ciastko ubodło ją rogiem, a poszkodowana winy upatrywała w zaburzeniu dobrze znanego zwierzęciu rytuału poranka.
◼ Marta z Amandą szukały sposobu, jak pozbyć się Magdy. Ta druga, żeby zacząć kopać pod nią dołki, wygłosiła przy wszystkich przemowę. - Chodzi o to, żeby każdy do nas nie podchodził tak, jak ty. To jest strata czasu - nawiązała do porannego obrządku.

◼ Renata bardzo ambicjonalnie zaangażowała się w temat podłączenia wozu do traktora. To zadanie przerosło farmerów, ale tylko ona z tego powodu się rozpłakała. - Czuję bezsilność - narzekała wyraźnie podrażniona, dodając, że nawet nie ma pojęcia, jak się do tego zabrać.

◼ Im dłużej na farmie, tym pewniej czuje się Marta. Najpierw wypytywała Piotra, na kogo by głosował w określonych przypadkach. Potem wyznaczyła Tobiaszowi zadanie rozdzielenia Magdy z Sewerynem i pogroziła palcem. - Albo trzymasz z nami, albo nie - wskazała. Do czego to doprowadzi?

◼ Amanda coraz mocniej nakręcała się w rozmowach, aż trafiła kosa na... Renatę, która nie odczuła pełnego wsparcia w sytuacji z wozem. - Ja się poczułam, jakbym dostała kopa w mordę - wyznała. - Ale ja tak mam od ciebie kilka razy, jeśli mam być szczera - odpowiadała barberka.

Zaskoczenia na Radzie Farmy. Co się stało?
◼ Emocji wywołanych przez Amandę było więcej. Podczas oceny Magdy w roli liderki wróciła do tematu wspominania o jedzeniu, kiedy inni spożywali bardzo ograniczone ilości pożywienia. Nie wszyscy ją poparli. - Chyba tylko ciebie to zmęczyło - stwierdziła Renata.
◼ Na Radzie Farmy nie mogło zabraknąć odczytania listu, który przed pożegnaniem z gospodarstwem napisał Tomek. Odczytał go Piotr, który już sposobił się do roli przywódcy grupy. Na to jednak będzie musiał poczekać, bo niespodziewanie Farmerką Tygodnia została Angelika.

◼ - Każdy z nas powinien spróbować każdej rzeczy i każdego zadania. Porządek biorę na swoją klatę. Jeżeli coś będzie was bardzo boleć, przychodzicie, bierzecie mnie na bok, gadamy. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - natychmiast wprowadziła swoje zasady nowa liderka.

Wszystko wywrócone do góry nogami
◼ Liczba farmerów tylko na chwilę spadła do jedenastu. W gospodarstwie pojawił się nowy uczestnik: 23-letni student fizjoterapii i trener personalny, Maciek. - Przystojny, atrakcyjny. Widać, że energię ma pozytywną. Pierwsze wrażenie bardzo dobre - mówił z zadowoleniem Tobiasz.

◼ Maciek od razu dostał odpowiedzialne zadanie: podział farmerów na dwie grupy. Zespół Zielonych utworzyli Piotr, Margaret, Renata, Amanda, Magda i Marta. W ekipie Pomarańczowych poza nowym uczestnikiem znaleźli się Seweryn, Daria, Marcin, Tobiasz i Angelika.
◼ Po co dwie grupy? Do rywalizacji w Zadaniu Tygodnia. Obie drużyny za trzy dni podejmą gości i do tego czasu muszą przygotować po trzy sery krowie, jeden kozi, kiełbasę z ryb, marmoladę z jabłek, lemoniadę gruszkową i chleb z ognia. - Przydałaby się ziemianka - poradził Szymon.
◼ To nie wszystko. Farmerka Tygodnia musiała nominować jedną osobę z drużyny przeciwnej, która kolejnego dnia wskaże następną osobę z drugiego zespołu. - Nominacja za nominację - podsumowała Marcelina Zawadzka. Da to łącznie sześcioro nominowanych, po trzy osoby z każdej grupy.

Pierwsze podziały i... nominacja
◼ Przedstawione zadanie wywołało zadowolenie Zielonych, gdzie trafiła uchodząca za doświadczoną kucharkę Renata. - Nie było mowy o tym, że nie możemy sobie pomagać. Chciałabym, żebyśmy sobie chociaż podpowiadali - obwieściła Angelika, ale nie spotkało się to z entuzjazmem.
◼ Konsultacja Farmerki Tygodnia na osobności z Renatą nie przyniosła efektu. 49-latka po rozmowach z partnerkami z drużyny nie chciała już nic zdradzić w temacie gotowania. Wielką orędowniczką pilnowania kuchennych tajników była Marta, co doprowadziło do jej spięcia z Angeliką.
◼ Kolejne zwarcie na linii Angelika-Marta wywołała decyzja pierwszej z nich, która zamiast wskazać Magdę, postanowiła wytypować „Margaret”. - Jesteś silna. Wiem, że sobie dasz radę - uzasadniła swój wybór, co ta skwitowała jednym krótkim pytaniem: - Naprawdę?

◼ Angelika i Marta wieczorem omówiły przyszłość ich wzajemnego wsparcia. - Mnie to trochę rozczarowało. Co by nie było, pamiętaj, że zawsze jestem za tobą - zadeklarowała kosmetyczka, zanim do rozmowy dołączyła Amanda. Pojawił się temat wciągnięcia do sojuszu nowego Maćka...

„Farma” - edycja 3, odcinek 11:

Farma od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat