2024-01-29

„Farma” - edycja 3, odcinek 16: Rozkoszny smak władzy

Amanda w roli liderki grupy nie ma żadnych hamulców. Pokazała to już pierwszego dnia. Farmerka Tygodnia rozpoczęła wprowadzanie swoich porządków, a do pomocy otrzymała nową uczestniczkę, Annie. Na początek zażyczyła sobie, aby pozostali farmerzy przygotowali jej kąpiel, a przy nominacjach odegrała się na Piotrze. Co będzie dalej? „Farma” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Polsacie.

I słodko i gorzko. Co zrobi Daria?
◼ Takiego poranka na farmie jeszcze nie było! „Sto lat” dla obchodzącej urodziny Darii. - Ostatni raz mam dwójkę z przodu. Cieszę się, że spędzam tu urodziny. Na pewno będę je miło wspominać - mówiła z przekonaniem i wyznała, że marzy o kanapce z serem.

◼ Marcinowi było przykro, że nie jest w stanie spełnić życzenia Darii, ale we współpracy z innymi zaczął szykować podarunek - pamiątkową tabliczkę. Do tego doszła bransoletka, a prezenty zostały wręczone przy gromkich śpiewach. Wzruszona jubilatka uroniła łzy.
◼ Daria przykuwała uwagę nie tylko Marcina. Mateusz, słysząc, że „bardzo sympatyczna i chyba nawet trochę słodka” w jego ocenie dziewczyna nie ma w czym spać, bez wahania pożyczył jej koszulkę. Mocno dotknęło to Marcina, który nie krył rozczarowania...
◼ Reakcja Marcina, który przestał się odzywać do Darii, sprawiła, że dziewczyna podzieliła się z innymi swoimi wątpliwościami. - Ja się boję, że on się we mnie zakocha - mówiła Angelice, „Margaret” i Renacie. Zauroczony 32-latek z kolei zwierzał się ze swoich przemyśleń Magdzie.

Amanda kontra Piotr. Odmienne wizje
◼ Nowi uczestnicy - Mateusz i Maciek - zostali poproszeni o zrobienie swoich deseczek na pamiątkę pobytu na farmie. - Najlepiej, dziś, bo nie wiemy, kiedy was wyautujemy - zażartowała Amanda. Pozostali od razu jej wytknęli, że dołożyła rękę do eliminacji Tomka.

◼ Przedmiotowe traktowanie uczestników bardzo nie spodobało się Piotrowi, który ostentacyjnie zdjął znak „podzielonej” drużyny i przedstawił swoją ideę relacji w gospodarstwie. - Farmerzy powinni przede wszystkim współpracować, a nie konkurować - stwierdził.

Tydzień pojedynków. Karty rozdaje Farmerka Tygodnia
◼ Na początek zwołanej Rady Farmy prowadzące poprosiły o wskazówki dla nowej Farmerki Tygodnia. Jako jedyny odwagę odezwać się miał Piotr, który zalecił, żeby zamiast rewolucji robić ewolucję. Amanda nie zgodziła się z tym pomysłem. Powiało chłodem.
◼ Ten tydzień na farmie także będzie stał pod znakiem walki. Od następnego dnia po dwie nominowane przez Amandę osoby będą mierzyć się w pojedynku. Farmerka Tygodnia dostała czas na zastanowienie się do wieczora. - Ich miny były bezcenne - powiedziała z satysfakcją.

Nowa uczestniczka. Annie budzi ciekawość
◼ Dodatkowo w Domku Farmera na Amandę czekała niespodzianka, której na imię... Annie. - Piękna, wytatuowana brunetka z uśmieszkiem. Ale zarąbiście - oceniła. Jak się okazało, to nowa zastępczyni liderki grupy. - Kolejna osoba do mojej ekipy - ekscytowała się.
◼ Amanda na wstępie przestrzegła nową uczestniczkę przed szczerością. - Tu jest takie kółko wzajemnej adoracji. Jest bardzo dużo niefajnych osób, których trzeba się pozbyć - mówiła. Potem pozostali farmerzy mieli okazję zadać Annie kilka pytań, także bardzo prywatnych.

Porządki liderki. Obowiązki i... zachcianka
◼ Amanda miała także do wprowadzenia inną część planu na ten tydzień. - Chcę ich trochę przegłodzić, żeby zaczęli pokazywać swoje prawdziwe twarze - zdradziła. Jak jeszcze motywowała ten pomysł? Nie od dziś wiadomo, że „człowiek głodny to człowiek zły”.
◼ Pierwsza zmiana dotyczyła naczyń. - Każdy myje po sobie. Osobę, którą znajdę, że nie umyła kubeczka, czegokolwiek, myje cały tydzień naczynia po wszystkich - obwieściła. Ale to nie wszystko. Kolejną sprawą było umycie wanny i zrobienie kąpieli dla Farmerki Tygodnia.

◼ Zanim uczestnicy zdołali cokolwiek powiedzieć, Farmerka Tygodnia ich uprzedziła. - Chciałabym, żeby to potraktować na poważnie, bo żarciki mogą po prostu wpłynąć na to, że ktoś może pójść do nominacji, o których ja decyduję - I to tyle. Raz, dwa trzy - zakończyła temat.
◼ A co z nominacjami? - Mam nadzieję, że dopasujesz nas uczciwie - stwierdziła Renata. - Nie mam pojęcia. Chciałabym, żeby każdy z nas do końca pobytu zasmakował walki, bitwy, pojedynku - stwierdziła Amanda. Nikt nie mógł czuć się bezpiecznie.

Czas nominacji. „Kto mieczem wojuje...”
◼ Gdy zabił dzwonek, stało się jasne, że nadszedł czas, aby poznać pierwszą parę nominowanych. - Pierwszą osobą jest Seweryn, a naprzeciwko stanie Piotr. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie - skierowała swoje słowa do architekta Amanda nie kryjąc, kogo chce się pozbyć.

◼ Piotr nie pozostawił przytyku bez komentarza. - Niepotrzebne były te słowa. Ty pierwsza zaczęłaś tę wojnę. Zaszantażowałaś kogoś - tłumaczył. - Z Marcinem i Darią sobie wszystko wyjaśniłam - broniła się Amanda, a po jej stronie, niepytany, stanął Maciek.

◼ Amanda liczyła na poklask Marty, która wcześniej nie chciała słuchać jej dyskusji z Piotrem, ale chyba nie takich słów się spodziewała. - Pamiętaj, że w tym tygodniu masz władzę, a w następnym idziesz pod młot - przypomniała jej przyjaciółka. Czy Farmerka Tygodnia jej posłucha?

„Farma” - edycja 3, odcinek 16:

Farma od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat