2024-02-23

„Farma” - edycja 3, odcinek 35: Bolesny upadek i inne oblicza

Z programem pożegnała się kolejna osoba. Wszystko idzie zgodnie z planem Amandy, bo gospodarstwo opuściła Marta, na której chciała się zemścić za zdradę. Niespodziewane wizyty najbliższych uczestnikom osób poprawiły atmosferę. Jak długo się to utrzyma? Na koniec dnia Marcin zaskoczył wszystkich i rozbawił za jednym zamachem! „Farma” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Polsacie.

Marta poznała rywala. Presja rośnie
◼ Maciek zdecydował, że Marta w pojedynku zmierzy się z Marcinem. - Miałeś szansę. Mogłeś być w kolejnym tygodniu, ale jej nie wykorzystałeś, więc staniesz do pojedynku i pokażesz, na co cię stać - powiedział Farmer Tygodnia. Nominowany nie rozumiał tego argumentu.

◼ Po Radzie Farmy Marta postanowiła porozmawiać z Amandą na temat słów Renaty, które wzbudziły jej niepokój. - Powiedziałam jej, że się cieszę, że nie ona jest nominowana, bo by mnie wzięła do pojedynku - mówiła, próbując zgodnie z zapowiedzią „zrobić z niej idiotkę”.

◼ Podczas porannego obrządku Marta narzekała, że pomimo obolałego ciała i nadchodzącego pojedynku musiała wykonywać zwyczajowe czynności. Doszło do spięcia z Maćkiem na temat podziału obowiązków. - Już chyba nie jest tym „dobrym policjantem” - ironizowała Amanda.

Udana degustacja, choć z błędem
◼ Gospodarstwo odwiedził Szymon, żeby spróbować przygotowanych przez „Margaret”, Renatę i Martę kiszonek. Okazało się, że Maciek nie przekazał przepisów dziewczynom. Uznał, że to przez wczesne wyrwanie go z łóżka. - Dziś jesteś wyspany i tak samo bredzisz jak wczoraj - skarcił go ekspert.
◼ - Kapusta nawet, nawet. Za tego małosolnego normalnie wręczyłbym wam nagrodę. Brawo! - ocenił doświadczony rolnik. Zadanie zaliczone! Szymon zabrał jeden słoik ogórków, a reszta została przekazana do zjedzenia farmerom. Uczestnicy dostali także dodatkowe pożywienie.

Marta zdana tylko na siebie
◼ Marcin i Marta ledwo zdążyli zjeść, a na farmę weszły prowadzące. Oboje dostali pięć minut na spakowanie swoich tobołków. Marcie w zebraniu kosmetyków pomagała... „Margaret”, która ją nominowała do pojedynku. - Ale koleżanki, co? - stwierdziła kpiąco przy Maćku.

◼ Pod wiatą nominowanych przywitały piły ręczne i rękawiczki. - Piłujecie do momentu aż przeciwnik spadnie z belki - wytłumaczyła zasady konkurencji Ilona Krawczyńska. - Nie podtrzymujemy się nogą, żeby wasza waga była cała na tej belce - dodała Marcelina Zawadzka.

◼ Chwilę przed startem Marta zorientowała się, że nie może liczyć na wsparcie Amandy. Opanowała emocje i znalazła w sobie siłę, żeby z impetem rozpocząć rywalizację z Marcinem. Skupiona na postawionym celu... niespodziewanie spadła z belką. Jej rywal okazał się lepszy.

Zaskakujące wizyty. Wszystkie możliwe uczucia
◼ Po pożegnaniu Marty na farmę weszły dwie osoby. Byli to najbliżsi przyjaciele Marcina - Mateusz i Damian. Od razu zostali przedstawieni pozostałym uczestnikom i oprowadzeni po gospodarstwie. - Skup się na walce. Nic innego niż wygrana - usłyszał 32-latek na pożegnanie.
◼ Pozostali uczestnicy narzekali, że ich ominęła taka niespodzianka, ale byli w błędzie. Wkrótce potem pojawili się także bliscy innych farmerów - mama Amandy, siostra i chłopak Angeliki, brat i mama Maćka, córka i kuzynka „Margaret” oraz córki Renaty. Wzruszeniom nie było końca.

◼ Dużo różnych odczuć wzbudziła wizyta bliskich „Margaret”. Maciek, którego zaloty odrzuciła Angelika, zainteresował się córką farmerki i pod pretekstem pojenia osiołków podszedł się przywitać. - Oprócz tego, że pieska, to jeszcze ci męża chciałam przywieźć - żartowała 40-latka.

Jakie są ich prawdziwe twarze?
◼ Emocjonalne przeżycia sprawiły, że na pewien czas „maski” uczestników spadły. Szczególnie jedna scena zwróciła uwagę: zachowanie Amandy wobec Marty. - To był taki pocałunek Judasza - stwierdziła „Margaret” w rozmowie z Maćkiem, który w pełni się z tym zgodził.
◼ Jak Marcin świętował awans do tygodnia finałowego? Zgolił wąsy! - Nie pasuje to do ciebie - śmiała się Angelika. - Możesz go przykleić z powrotem? - pytała Amanda. Wesoło zareagowały również „Margaret” i Renata, ale potrzebowały dłuższej chwili, żeby w ogóle zauważyć zmianę.

„Farma” - edycja 3, odcinek 35:

Farma od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat