2024-01-19

Nowa odsłona „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”

14. edycja uwielbianego przez widzów show od 3 marca o godz. 20:00 w Polsacie. Program zyskał nową oprawę, a także zmienił się dzień emisji, skład jury, producent, reżyser, choreograf i kostiumograf. Na powrót hitowego „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” widzowie czekali półtora roku. Zapraszamy!

Z nową energią!
- „Taniec z Gwiazdami” to wyjątkowy format, od lat doceniany przez widzów na całym świecie. Polska edycja odniosła ogromny sukces i uważana jest przez twórców formatu za jedną z najlepszych - mówi Dyrektor Programowy Telewizji Polsat, Edward Miszczak. - Show jest obecny na antenie Polsatu od dziesięciu lat, dlatego postanowiliśmy go odświeżyć, dodać mu nowej energii. Bez zmian pozostaje to, co jest DNA tego programu, emocje i rozrywka na najwyższym poziomie - dodaje.

Oni będą oceniać
W 14. edycji wystąpi 12 par. Tabliczki z punktacją podnosić będzie niezwykłe jury w składzie: Iwona Pavlović, aktorka Ewa Kasprzyk, tancerz Rafał Maserak i choreograf Tomasz Jan Wygoda.

Iwona Pavlović zasiada za jurorskim stołem od pierwszej edycji polskiej wersji „Tańca z Gwiazdami”. Utytułowana tancerka i znakomita sędzia zyskała już status legendy i dzięki swoim ostrym sądom nosi przezwisko „Czarna Mamba”.

Ewa Kasprzyk jest wybitną aktorką filmową, telewizyjną i teatralną, znaną z ról m.in. w takich produkcjach jak „Kogel-mogel”, „Bellissima”, „Solid Gold” czy „Chłopi” oraz wielu serialach m.in. „Przyjaciółki”, „Komisarz mama”, „Rodzina na Maxa”. Nowa jurorka wzięła udział w 3. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, gdzie tańczyła w parze z Janem Klimentem.

Rafał Maserak jest utytułowanym tancerzem i choreografem związanym z show od początku jego polskiej wersji. Ma najwyższą taneczną klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich. Przygotowywał do programu wiele gwiazd, niemal zawsze zajmując miejsce w finale.

Tomasz Jan Wygoda to choreograf, reżyser, tancerz, aktor, pedagog. Jest absolwentem wydziału historii WSP w Kielcach. Tancerz Kieleckiego Teatru Tańca oraz Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu Jacka Łumińskiego. Od 2007 roku współpracuje z Operą Narodową w Warszawie. Autor ruchu scenicznego i choreografii do kilkudziesięciu spektakli operowych wystawianych w kraju i na najważniejszych scenach operowych świata, m.in. Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie, Theater an der Wien, Opery Królewskiej w Sztokholmie, Izraelskiej Opery w Tel Awiwie.

Zespół specjalistów
14. edycję „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” poprowadzi uwielbiany przez widzów, mistrzowski duet: Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Za choreografię odpowiedzialny jest Tomasz Barański - tancerz i choreograf, twórca grupy tanecznej „Next”, kóry wielokrotnie brał udział w show jako trener i zna go od podszewki. Nad kostiumami tancerzy i gwiazd czuwać będzie Martyna Łach, stylistka, która pracowała przy wcześniejszych edycjach, a szlify zdobywała między innymi w legendarnym paryskim teatrze Moulin Rouge. Program produkuje Jake Vision, reżyserem 14. edycji jest Wojciech Iwański, który reżyserował już pierwsze edycje „Tańca z Gwiazdami” nadawane w Polsce.

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami od 3 marca w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat