2024-01-27

Krzysztof Szczepaniak w „Tańcu z Gwiazdami”. Jakie ma talenty?

Ceniony aktor znany z wielu ważnych ról w spektaklach teatralnych, a także występów na małym oraz dużym ekranie. Ponadto odnosi sukcesy jako wokalista. Czy także taniec stanie się dziedziną, w której Krzysztof Szczepaniak sprawdzi się z powodzeniem? Odpowiedź wiosną w 14. edycji hitowego programu Polsatu. „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” od 3 marca w niedzielę o godz. 20:00.

Z bogatym dorobkiem
Urodzony w 1989 roku absolwent Warszawskiej Akademii Teatralnej. Obecnie można go oglądać na deskach Teatru Dramatycznego, Garnizonu Sztuki, Kwadratu i w Mazowieckim Teatrze Muzycznym. W teatrze stworzył wiele ważnych ról, takich jak tytułowy Hamlet, Arlekin w „Słudze dwóch Panów”, Mistrz Ceremonii w „Cabarecie”, Sancho Pansa w „Człowieku z La Manchy” i Lolę w kultowym „Kinky Boots”. Zagrał zarówno w wielu filmach o tematyce historycznej, takich jak „Kamienie na szaniec”, „Orzeł ostatni patrol”, „Figurant” oraz licznych serialach „Wojenne dziewczyny”, „Archiwista”, „Stulecie winnych”.

Głos jako narzędzie pracy
Za swoje wokalne umiejętności zdobył nagrody na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej i wywalczył czwarte miejsce w 9. edycji „Twoja Twarz Brzmi znajomo”. Jest także autorem wielu popularnych musicalowych coverów w Studiu Accantus. Od lat aktywnie działa dubbingowo. Udzielił głosu w setkach bajek, filmów, seriali, gier komputerowych, a także słuchowisk radiowych. Najmłodsi kojarzą go z roli Ważniaka w Smerfach czy Spota w „Spider-Man: Poprzez Multiwersum”.

Projekty na nowy rok
Na początku 2024 roku widzowie będą mogli go zobaczyć w najnowszej części kultowej komedii „Kogel Mogel 5” oraz w polsko-kanadyjskiej produkcji „Przysięga Ireny”, nagrodzonej na festiwalu TIFF w Toronto.

Własnymi ścieżkami
Prywatnie Krzysztof Szczepaniak jest zapalonym podróżnikiem i uwielbia odkrywać miejsca niezadeptane przez masową turystykę. Dokąd zaprowadzi go nauka tanecznych kroków?

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami od 3 marca w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat