2024-01-20

„Taniec z Gwiazdami”: Maciej Musiał uczestnikiem 14. edycji

Utalentowany aktor znany jest z wielu produkcji filmowych i telewizyjnych, ale w takiej roli jeszcze nie występował. Czy Maciej Musiał podbije także serca widzów i jurorów programu Polsatu? Jakie atuty zaprezentuje w wymagającej tanecznej rywalizacji? Stawką jest prestiżowa nagroda: Kryształowa Kula. 14. edycja „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” od 3 marca w niedzielę o godz. 20:00.

Bogaty dorobek aktorski
Maciej Musiał jest absolwentem Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie i jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. Pierwszy raz na szklanym ekranie pojawił się w wieku 6 lat. Od tamtej pory wystąpił w wielu produkcjach, nie tylko telewizyjnych, ale również filmowych. Popularność zdobył dzięki roli Tomka Boskiego w serialu „rodzinka.pl”. Publiczność miała okazję zobaczyć go w takich serialach jak „Ojciec Mateusz”, „Ludzie Chudego”, „Ranczo”, „Hotel 52”, „Prawo Agaty”. Zasilił również ekipę „Czas Honoru - Powstanie”, a także zagrał w dwóch sezonach serialu „Krew z krwi”. Ponadto wcielił się w rolę Jaśka Meli w pełnometrażowej produkcji kinowej „Mój biegun” opowiadającej o historii najmłodszego w historii zdobywcy obu biegunów w ciągu jednego roku, który jest niepełnosprawny. Wiosną 2013 roku dołączył do ekipy „The Voice of Poland”, gdzie wcielał się w rolę współprowadzącego.

Wpływowy artysta
Aktor zagrał jedną z głównych ról w pierwszej polskiej produkcji platformy Netlflix - serialu „1983”, którego był koproducentem. Wziął udział w długo wyczekiwanej produkcji Netflixa - amerykańskim „Wiedźminie”. W 2019 roku amerykański magazyn „Forbes” umieścił Macieja Musiała na liście najbardziej wpływowych gwiazd w Europie w rankingu „30 under 30”.

W międzynarodowym towarzystwie
W 2022 roku na platformie Netflix ukazał się serial „1899”, niemiecka produkcja z międzynarodową obsadą. Aktor wcielił się w nim w jedną z kluczowych ról, a serial zdobył uznanie wśród widzów i był jednym z najlepiej ocenianych.

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami od 3 marca w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat