2024-04-07

Dyskotekowy szał. Kolejny „Taniec z Gwiazdami” bez...

Po szóstym odcinku 14. edycji jedna z par zakończyła rywalizację o Kryształową Kulę. Z programem pożegnali się Aleksander Mackiewicz i Izabela Skierska. Motywem tej odsłony show było disco, a duety tańczyły do dużego przekroju tanecznych przebojów. Nie zabrakło także występów specjalnych. „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w niedzielę od godz. 20:00 w Polsacie.

Wiara czyni cuda
W piątym odcinku gościem specjalnym był Ray Dalton, a teraz przed publicznością i widzami wystąpił inny zagraniczny artysta, Tim Kamrad. „I Believe” z towarzyszeniem tancerzy grupy Next było znakomitym otwarciem, bo przecież każda z siedmiu par w programie wierzy, że to ona na końcu podniesie Kryształową Kulę.

Szaleństwo w klimacie disco
14. edycja przekroczyła półmetek, a rywalizacja z każdym odcinkiem będzie się robić coraz bardziej zacięta. - Dzisiaj przenosimy się do czasów disco, pierwszych tańców, pierwszych miłości i pierwszych parkietowych podbojów! Bawimy się tak, jakby jutra miało nie być - w klimacie disco - zapowiedziała Paulina Sykut-Jeżyna.

Para nr 8: Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel - paso doble

Utwór: Wanda i Banda „Hi Fi Superstar”
- Jej życie to jeden wielki dancing - w ten sposób Krzysztof Ibisza zapowiedział występ telewizyjnej gwiazdy. - Mama to kiedyś dawała czady - potwierdział jej syn Conan, który uczestniczył w pierwszej lekcji paso doble. Królowa życia musi mierzyć się z krytycznymi uwagami jury, a w język szczególnie nie gryzie się Iwona Pavlović. Czy tym razem w końcu była jak „superstar”, a ten taniec niczym „superhit”? Czy jurorzy „szczerzyli kły” znad swojego stołu?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (4): Ja bym tylko chciała Ci przypomnieć, że ten program nazywa się „Taniec z Gwiazdami”, nie chodzenie, nie człapanie. To jest twój najlepszy taniec, taki człapaniec.
Ewa Kasprzyk (5): Ja myślę, że Dagmara należy do takich osób, że cokolwiek zrobi, to zawsze będzie efektowne. Coś się działo!
Tomasz Wygoda (5): Niewątpliwie, to był pierwszy uśmiechnięty byk, jakiego widziałem w corridzie. Mieliście bardzo dobrze ułożoną choreografię pod ciebie.
Rafał Maserak (5): Żeby paso doble wyglądało, jak corrida, to partnerka musi odegrać trzy role i wykonać trzy pozycję: zasadniczą, promenadę i solo. Wszystkie u ciebie były. Czego nie było, to już Iwona powiedziała.
Punkty:
19

Para nr 12: Maciej Musiał i Daria Syta - samba

Utwór: Daddy Yankee „Gasolina”
Po zdobyciu czterdziestu punktów za taniec współczesny pora na kolejny „ogień”, a w podsycaniu go nic nie jest lepsze niż „Gasolina”. Jak jurorzy ocenili wrażliwego artystę, który zamienił się w dzikie zwierzę w dyskotekowej sambie? - Myślę, że mam w sobie taką przestrzeń dzikości - mówił aktor, który zdradziła także, ze sam organizuje międzypokoleniowe potańcówki. Po tańcu oklaski od publiczności były gromkie. A co powiedziało jury?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (6): Piękna scena, ale aktorska. Samba? Cała na paluszkach, a tak nie powinno być. Jesteś tak zdolny, że mógłbyś zagrać jajko.
Rafał Maserak (7): W sambie nie możemy udawać, że jesteśmy dzicy. Dla mnie trochę grałeś. Muzyka na pewno ci pomogła, bo niosła. Sambę trzeba tańczyć w pełnym gazie, u was była taka „gazolina...”
Ewa Kasprzyk (9): To mnie absolutnie porwało. To jest taki łobuz, że ja bym chętnie się zakręciła z tobą.
Tomasz Wygoda (8): To było bardzo dynamiczne, ale zabrakło mi całościowego wyjścia z ciała i intensywności.
Punkty: 30

Para nr 5: Roksana Węgiel i Michał Kassin - taniec współczesny

Utwór: Dua Lipa „Houdini”
19-latka jeszcze do niedawna sama mogła tańczyć na szkolnych dyskotekach, ale wybierała zajęcia dodatkowe, jak na przykład judo. W programie nadrabia za wszystkie czasy. Uzdolniona wokalistka w parze z Michałem Kassinem tak przyzwyczaiła jurorów do wysokiego poziomu, że od kolejnych występów wymaga się coraz więcej. Taniec współczesny dawał szerokie pole do artystycznej ekspresji, co przy przebojowym tle muzycznym para wykorzystała w stu procentach.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Tutaj stojąc robię pokłon w twoją stronę. To było fantastyczne oparte na emocjach, na akrobatyce. Chodź, się przytulimy.
Rafał Maserak (10): Jest moda na wychodzenie, ale ja zrobię z tego miejsca ukłon. To było widowisko. Taniec współczesny czasem jest odskocznią. Odskoczyliście na maksa.
Ewa Kasprzyk (10): Obłędne, wyzwolone. Byliście jak glony... wszystkie emocje przeczytałam, te napięcia, odbicia. To był taniec połączony ze sztuką walki.
Tomasz Wygoda (10): Pokazaliście bardzo duży zakres, ale nawet w sile byliście bardzo subtelni. To, co zrobiliście, to nie był popis, znaleźliście swój indywidualny podpis.
Punkty: 40

Para nr 11: Aleksander Mackiewicz i Izabela Skierska - samba

Utwór: Mrozu i Vito Bambino „Za daleko”
Aktor serialu „Gliniarze” nie zwalnia tempa. Po niemal bliskim ideału paso doble, czekało go kolejne wymagające zadanie. Przed treningami pokazał swojej tanecznej partnerce świat rapu, który uwielbia, choć wyznał także, że przez jedenaście lat był... ministrantem. W tym tańcu chciał pokazać swoją „hulaszczą” stronę. - Mam nadzieję, że ten taniec zaprowadzi ich daleko i wysoko! - mówił Krzysztof Ibisz. Czy także wylądowali miękko, kiedy słuchali opinii jurorów?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (9): Samba często jest killerem, bo tam jest plejada różnorodnych rytmów. Ty pierwszy raz w historii „Tańca z Gwiazdami” miałeś różnorodne rytmy, z dziewięć różnych. I ty to wszystko zrobiłeś!
Rafał Maserak (9): Mordo, też kiedyś byłem ministrantem i wychowałem się na rapie. W sambie jest ważne, żeby przeć do przodu i żeby pracowały biodra. To jest rollercoaster dla takich amatorów jak ty, ale ty sobie świetnie poradziłeś.
Ewa Kasprzyk (10): Porażająco, do znudzenia, szalenie doskonale.
Tomasz Wygoda (10): Rzadko widzę choreografie, które mogą utrudniać lub pomagać, ale ty zacząłeś od solówki!
Punkty: 38

Para nr 10: Anita Sokołowska i Jacek Jeschke - cha-cha-cha

Utwór: Daft Punk „Get Lucky”
W poprzednim odcinku skok z jurorskiego stołu w objęcia tanecznego partnera zrobił na wszystkich wrażenie. Aktorka i reżyserka teatralna mocno rozbudziła oczekiwania zarówno jurorów, jak i widzów. W jej tańcu nie ma mowy o szczęściu, to wynik talentu i ciężkiej pracy. Czy ta para mocno się trzyma toru na kursie po Kryształową Kulę, tak jak podczas wyścigów na gokartach, które publiczność i widzowie zobaczyli w materiale wideo?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (8): Anito, ty nasza diablico! Mam wrażenie, że po programie otrzymasz propozycje różnych ról aktorskich. Masz takie spektrum możliwości. Show piękne, ale we fragmentach cha-chy nie byłaś na swoich nogach, ale na rękach Jacka.
Rafał Maserak (8): Zrobiliście takie show, jakie ja uwielbiam. Od was trochę więcej musimy wymagać. Zabrakło mi większego napięcia w waszych rękach.
Tomasz Wygoda (9): To jest cudowne, co dziś zrobiliście. Nie było osadzenia w nogach i takiej pewności, ale partnerowania były cudowne.
Ewa Kasprzyk (10): W tobie jest takie szaleństwo i po tym, co tu pokazujesz, nie ma szans na role pogodnych lekarek.
Punkty:
35

Para nr 3: Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka - taniec współczesny

Utwór: Lewis Capaldi „Someone You Loved”
Udowadniający na każdym kroku swoją wszechstronność i talent do tańca aktor w kolejnym wyzwaniu. Taniec współczesny na dyskotece? I to do piosenki o złamanym sercu? Lubiący imprezy „silent disco” Krzysztof Szczepaniak był pełen optymizmu. A ze swoją partnerką pokazują, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych!
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak: (10): Ja nie mogę chyba oglądać tańców współczesnych, jak usłyszałem pierwszą nutę to miałem ciary na plecach, a wasz taniec odebrał mi głos.
Ewa Kasprzyk (10): Byliście tak natchnieni, tacy delikatni w sobie, że mi zabrakło głosu.
Tomasz Wygoda (10): Było to bardzo spójne, księżycowe. Super partnerowania. Do końca było bardzo pięknie.
Iwona Pavlović (10): Gdy pojawia się taniec, w którym technika mnie nie interesuje, to ja oddycham razem z tobą.
Punkty: 40

Para nr 7: Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk - tango

Utwór: Sophie Ellis-Bextor „Murder on the dancefloor”
Popularna influencerka przyznawała wcześniej, że lubi tańczyć na imprezach, ale solo. Tygodnie treningów pod okiem finalisty 13. edycji show sprawiły, że przekonała się do występów na parkiecie w duecie. - Myślę, ze co odcinek otwieram się jak kwiat - mówiła. Wbrew słowom piosenki na parkiecie wszyscy ocaleli, a i jurorzy nie wskazali, żeby doszło do zbrodni na wykonywanym tańcu. Wręcz przeciwnie!
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (9): Taniec w parze w kontakcie z Michałem sprawia ci więcej przyjemności, niż tańczysz solo. Zabrakło mi ogrania aktorskiego.
Ewa Kasprzyk (9): Zatańczyliście brawurowo.
Tomasz Wygoda (9): Ja chcę docenić, bo w dotychczasowych tańcach brakowało mi takiego ostrego wykończenia. Jestem za to wdzięczny.
Iwona Pavlović (8): Trochę jakbym oglądała inny spektakl. Cały początek byłam zachwycona, zgodzę się z Rafałem w jednej kwestii. Jakbyś wchodziła w ten taniec na pięćdziesiąt procent.
Punkty:
35

Dobre emocje
Tim Kamrad na scenie programu po raz drugi, tym razem z utworem „So Good”, który stanowi afirmację życia chwilą. - Nie tylko śpiewa, ale również tańczy, więc zapraszamy do kolejnej edycji! - podsumowała występ niemieckiego piosenkarza Paulina Sykut-Jeżyna. A Krzysztof Ibisz ogłosił zamknięcie linii do głosowania.

Piąty werdykt w 14. edycji
W szóstym odcinku najwięcej punktów od jurorów otrzymali Roksana Węgiel i Michał Kassin oraz Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka, z kolei klasyfikację zamykali Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel. Po podliczeniu głosów widzów nadszedł czas decyzji. Z programem pożegnali się Aleksander Mackiewicz i Izabela Skierska.

Live z Aleksandrem Mackiewiczem i Izabelą Skierską - oglądaj:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - edycja 14, zobacz odcinek 6:

Foto: materiały prasowe Telewizja Polsat / AKPA: Mieszko Piętka, Jacek Kurnikowski

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat