2024-03-31

„Taniec z Gwiazdami”: Wieczór wspomnień i... jeden duet mniej

W świątecznym odcinku widzowie mogli lepiej poznać uczestników oraz ich rodziny. Ze wsparciem bliskich gwiazdy tańczyły do wybranych przez siebie utworów, a na scenie programu wystąpił Ray Dalton. Na koniec wielkanocnej odsłony po głosowaniu widzów udział w programie zakończyła jedna z par: Kamil Baleja i Magdalena Perlińska. „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Zagraniczna gwiazda na scenie
Wyjątkowy początek odcinka. Amerykański piosenkarz i autor tekstów Ray Dalton na początek zaprezentował singiel „All We Got”. Dwukrotnie nominowany nagrody Grammy artysta we wcześniejszych wywiadach mówił, że chciał stworzyć utwór, który „zbliży nas do siebie i da nam mnóstwo siły”. A ona przyda się uczestnikom piątego odcinka 14. edycji.

Wieczór wspomnień
- Zaczynamy „Taniec z Gwiazdami”. – Ogromnie wam dziękujemy, że tak licznie oglądacie nas nie tylko od święta - przywitał publiczność i widzów Krzysztof Ibisz. - Święta polegają na tym, żeby być razem, a więc poznajcie osiem par, które dzisiaj opowiedzą nam swoje historie z pomocą swoich ulubionych przebojów - dodała Paulina Sykut-Jeżyna.

Para nr 3: Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka - samba

Utwór: Bob Sinclar feat. Raffaella Carra „Far l'amore”
Wszechstronny aktor po trzecim odcinku deklarował, że on może zawsze otwierać taneczną rywalizację w programie. Razem ze swoją partnerką miał wymagające zadanie, bo samba zwana jest „tańcem kochanków”. Czy po zdobyciu niemal czterdziestu punków para ponownie pokazała „Wielkie piękno”, niczym tytuł filmu, w którym wykorzystany został utwór? Przed tańcem widzowie mogli poznać w materiale wideo włoskie zainteresowania artysty i jego partnerki Aleksandry.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (6): Wielkie brawa za twoje roztańczone bioderka. Kręciłeś niim na prawo i lewo.
Ewa Kasprzyk (10): To połączenie włoskiej muzyki z gorącą sambą daje efekt piorunujący. Rozwijasz się Krzysiu i rozsmakowujesz się w tańcu.
Tomasz Wygoda (8):
Na zewnątrz mamy włoską pogodę, mamy „La Grande Bellezza”.
Rafał Maserak (7):
Samba jest najtrudniejszym tańcem latino dla gwiazd. Ty sobie z tym poradziłeś.
Punkty: 31

Para nr 10: Anita Sokołowska i Jacek Jeschke - fokstrot

Utwór: The Rolling Stones „Anybody Seen My Baby?”
Uwielbiana przez widzów aktorka w 14. edycji ujawniła swój kolejny talent. W Wielkim Tygodniu ogromne wyzwanie: nauka fokstrota. Uznawany za jeden z najtrudniejszych tańców w rytm piosenki ikon rock'n'rolla, bo brat artystki Leszek wprowadzał ją w czasach PRL w świat muzyki. Przebój żywych legend z Wielkiej Brytanii ma dla niej wielkie znaczenie. Czy dało się to odczuć na parkiecie?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Oczywiście nas nie obchodzi kto, ile pracuje, nas obchodzi efekt, ale mam wrażenie, że spotkały się dwa tytany pracy. Jesteś artystką w tym co robisz.
Tomasz Wygoda (10): Daliście nam dawkę energii i życia, a to jest podstawa życia w tym szczególnym dniu. Pomyślałem sobie, że wewnątrz wszyscy tańczymy z gwiazdami.
Ewa Kasprzyk (10): Powiem krótko: Wow! Wow! Wow!
Rafał Maserak (10): Mówi się, ze to jest taniec prawdy, a wy wypadliście wiarygodnie.
Punkty: 40

Para nr 9: Kamil Baleja i Magdalena Perlińska - walc wiedeński

Utwór: Metallica „Nothing Else Matters”
W trzecim odcinku ta para otrzymała za walc angielski 25 punktów, ale i kilka pochlebnych komentarzy. Po niezwykle trudnym fokstrocie taniec standardowy jawił się jako okazja, aby podbudować swoje morale. Czy przy ważnym dla dziennikarza i radiowego prezentera wielkim przeboju Metalliki zatańczyli tak, jakby nie liczyło się nic innego niż ten występ? W jaki sposób dała o sobie znać rockowa dusza w tak dostojnym tańcu?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (6): Jestem z was dumny, bo wykorzystaliście wskazówki, które dawałem wam tydzień temu. Kiedy muzyka nie pasuje do tańca, to trzeba to złamać. Była historia, znaleźliście się w tym.
Ewa Kasprzyk (7): Dramatyczne było to pierwsze wyniesienie, potem jej poszukiwanie. Wyobrażałam sobie ciebie, jak grasz na tej gitarze... nie ważne są te kroki. To było zagrane naprawdę oscarowo.
Tomasz Wygoda (6): Starałeś się wydłużać i prostować nogi. Jest postęp.
Iwona Pavlović (6): To było bardzo wzruszające, a Ty, który masz zęby cały czas na wierzchu, wszedłeś w zupełnie inny klimat. Pokazujesz, że wcale nie umiejąc tańczyć można wzruszać. 
Punkty: 25

Para nr 5: Roksana Węgiel i Michał Kassin - jive

Utwór: Beyoncé „Halo”
Idolka młodego pokolenia opromienia swoimi kolejnymi występami. Przygotowania w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc z pewnością były wymagające ze względu na szczególne miejsce, jakie w jej sercu zajmuje wiara i rodzina. Szczególny jest także hit, do którego zatańczyła, bo to on zmienił jej życie i od niego rozpoczęła się jej wielka kariera. Występ zadedykowała swoim ukochanym braciom, bez których po raz pierwszy spędza Wielkanoc.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (7): To był imponujący jive, jeżeli chodzi o akrobatyczne figury, ale stajesz za prosto. Musisz tworzyć z Michałem „piramidkę”.
Tomasz Wygoda (9): Przyzwyczailiście nas do wysokiego poziomu. Bardzo dobrze się czujesz w obrotach, a partnerowania są godne podziwu.
Ewa Kasprzyk (8): Artystycznie bez zarzutu, ale muszę się zgodzić z Iwonką. Widziałam, że czasami było za prosto. Wolałam cię w klasyce. Zabrakło mi tego bigla.
Rafał Maserak (8):
Jive był killerem dla Filipa, mam nadzieję, że nie będzie dla was. Bardzo się skupiliście na partnerowaniach, one były znakomite.
Punkty:
32

Wzruszający powrót do programu
Czas na specjalny występ. Na parkiecie juror Rafał Maserak, choreograf Tomasz Barański oraz uznana tancerka Anna Głogowska przy akompaniamencie Marcina Wyrostka. Trio zatańczyło zmysłowe tango. - Poproszę pół godziny braw. Bardzo dziękuję, jestem szczęśliwa, że mnie znów tu zaproszono - powiedziała wzruszona była prowadząca „Taniec z Gwiazdami” 

Para nr 8: Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel - walc angielski

Utwór: Bogusław Mec „Jej portret”
Para miała okazję zatańczyć przy wspaniałym utworze Zbigniewa Wodeckiego w pierwszym odcinku, a teraz na parkiecie towarzyszyła im inna przepiękna piosenka z historii polskiej muzyki. Był „królewsko” i z dedykacją dla syna gwiazdy, Conana, dla którego razem z tancerzem upiekła babkę. A co razem „upichcili” na parkiecie? 
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (7): Ja wiem, ile to kosztuje ciężkiej pracy. Dzisiaj przetańczyłaś tego walca, trochę mi zabrakło emocji. Na koniec była fajna puenta.
Ewa Kasprzyk (8): Dagmara, naprawdę jaka ty jesteś, nie wie nikt. Tak jak ostatnio byłaś sexy, wzywająca, to dzisiaj byłaś skromna jak taka panienka. Masz taką gamę możliwości, jesteś jak kameleon.
Tomasz Wygoda (5): Widzę progres i skupiłaś całkowicie uwagę górą. Wolałbym, żeby ten walc miał więcej przestrzeni w dolnej części.
Iwona Pavlović (3): Nie zgodzę się z Tomkiem. Uważam, że jako jedyna nie robisz postępu. Uważam, że jest balans Kaźmierskiej:  totalnie statyczny, na leniwca.
Punkty:
23

Para nr 12: Maciej Musiał i Daria Syta - taniec współczesny

Utwór: Marek Sośnicki „Droga mi nie straszna”
Utalentowany aktor nie był do końca zadowolony po walcu angielskim w 4. odcinku. Teraz dostał możliwość artystycznej rehabilitacji przy piosence do ścieżki dźwiękowej z animacji Disneya „Herkules”, którą sam wybrał. - To jest taki hymn, który mi towarzyszy. Oglądałem ten film z dziadkiem, z nim mi się on kojarzy - mówił. Czy taniec współczesny nie był mu straszny i czy wystarczyło sił do zdobycia dobrych not od sędziów?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Odzwierciedlenie wszystkiego, czego szukam w tańcu współczesnym.
Tomasz Wygoda (10): Wspaniale, że zaczęliście tańczyć boso. Czuliście ziemię i to było widać. Brawo!
Ewa Kasprzyk (10): Ja pokochałam tę historię, wzruszyłam się. To było cudowne, zatańczone z charyzmą, siłą i przesłaniem. Gratuluję.
Rafał Maserak (10): Cały czas mi się głos łamie, bo mój dziadek też był moim dużym wzorcem. Tu była historia i emocje. Mnie ten taniec nie dość, że wzruszył, to jeszcze skradł moje serce.
Punkty:
40

Para nr 7: Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk - rumba

Utwór: Krzysztof Zalewski „Miłość miłość”
Poprzedni taniec „nie do końca im wyszedł”, jak ocenił Rafał Maserak, a Iwona Pavlović poszła w swoich ocenach jeszcze dalej. W atmosferze nadchodzących świąt celem było zrehabilitować się na parkiecie w Niedzielę Wielkanocną. Zadanie nie było łatwe, bo rumba to niezwykle specyficzny taniec. - Jesteś fantastyczną samodzielną mamą i chciałbym, żebyś pokazała siłę - mówił jej partner przed występem. Czy udało im się ponownie rozkochać jury?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (8): Było bardzo zmysłowo i elegancko, ale bez osadzenia w parkiecie, bez przeprostów...
Rafał Maserak (8): Tańczyliście taniec miłości. Widzę, że miłość do tańca w tobie rozkwita. Na tym parkiecie zobaczyłem miłość. Było lepiej niż w poprzednim tygodniu.
Ewa Kasprzyk (8): Absolutnie wczułam się w twoje emocje. Miłość jest najpiękniejszym słowem świata.
Tomasz Wygoda (8): Czasami brakowało u ciebie w górze takiego bycia w punkt, a zaczęłaś to uruchamiać. Byliście perfekcyjni. Chwila nieuwagi i znów sukces.
Punkty: 32

Para nr 11: Aleksander Mackiewicz i Izabela Skierska - paso doble

Utwór: Michael Jackson „Smooth Criminal”
W serialu „Gliniarze” to on jest postrachem przestępców, ale na parkiecie show w ognistym hiszpańskim tańcu wcielił w złoczyńcę, choć... o dobrym sercu. Jak w takiej roli sprawdził się aktor, który od początku edycji zbiera pochwały ze strony jurorów? Wcześniej oni i widzowie mogli poznać łagodnieszą stronę ekranowego „twardziela” i dedykację dla ukochanej rodziny. Podobało się tak bardzo, że drogę na górę do Pauliny Sykut-Jeżyny przeszedł „moon walkiem”.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (9): Kiedyś byłam na koncercie Michaela Jacksona na Bemowie, to było przeżycie. Wiesz, że świetnie tańczysz. mi tylko brakowało łuku, pupa musi iść do przodu.
Tomasz Wygoda (10): Masz niesamowitą odwagę poruszania się w przestrzeni. Dziś mi czegoś zabrakło, ale ten „moon walk”.... i piękne partnerowanie połączone.
Ewa Kasprzyk (10):
Łuki to są w architekturze. To było kapitalne widowisko. Jak tu klęczałeś, to widziałem diable oczy w tobie. Jestem pod wrażeniem.
Rafał Maserak (9): Paso doble to jest mój ulubiony taniec.
Punkty: 38

Moc pozytywnej energii
Ray Dalton ponownie na scenie. Utwór „Do It Again” znakomicie wpisuje się w przesłanie artysty, aby muzyka inspirowała i napełniała słuchaczy radością oraz nadzieją. Tak jak za pierwszym razem, artyście towarzyszyli tancerze z grupy Next. A jeżeli mamy "zrobić to jeszcze raz”, to zapraszamy niedzielę 7 kwietnia o godz. 20:00.

Wielkanoc końcem przygody dla...
Tuż po występie ogłoszony został koniec głosowania na osiem par biorących udział w odcinku. Najwięcej punktów od jurorów zgromadzili Anita Sokołowska i Jacek Jeschke oraz Maciej Musiał i Daria Syta, a najmniej Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel. Nawet w Niedzielę Wielkanocną reguły były nieubłagane. Po podliczeniu wszystkich głosów z programem pożegnali się Kamil Baleja i Magdalena Perlińska.

Live z Kamilem Baleją i Magdaleną Perlińską - oglądaj:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - edycja 14, zobacz odcinek 5:

Foto: materiały prasowe Telewizja Polsat / AKPA: Piotr Podlewski, Jacek Kurnikowski

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat