2024-03-24

Trzęsienie parkietu. Dwie pary poza „Tańcem z Gwiazdami”!

Wiosenny wiatr zmian w czwartym odcinku 14. edycji. Nie było mowy o taryfie ulgowej. Do rywalizacji stanęło dziesięć par, ale do kolejnej odsłony show awansowało tylko osiem z nich. Z programem pożegnali się Filip Chajzer i Hanna Żudziewicz oraz Beata Olga Kowalska i Mieszko Masłowski. Co jeszcze działo się na parkiecie? „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

W wiosennym nastroju
- Dobry wieczór wiosno! Liczymy na ciebie, bo zimę zakończyliśmy jako najpopularniejszy program rozrywkowy w Polsce i tego się trzymajmy! - przywitał widzów Krzysztof Ibisz po występie choreografa programu Tomasza Barańskiego i tancerzy z grupy Next. Choć w tygodniu przed odcinkiem nastała wiosna, to nie mogło być mowy o wagarowaniu. - Pary bardzo intensywnie pracowały nad choreografią, bo wiedzą, że dzisiaj odpadną aż dwie z nich - podkreśliła Paulina Sykut Jeżyna.

Para nr 11: Aleksander Mackiewicz i Izabela Skierska - cha-cha

Utwór: Dua Lipa i Elton John „Cold Heart”
Do tej pory byli chwaleni za swoje występy, a w internecie pojawiły się nawet podejrzenia, że Aleksander Mackiewicz zataił taneczną karierę. Na szczęście udało się to szybko wyjaśnić i skontaktować w mieszkającym w Niemczech tancerzem o tym samym imieniu i nazwisku. Na odstresowanie aktor serialu „Gliniarze” zaprosił taneczną partnerkę na wspólne gotowanie. Co razem „upichcili” na parkiecie?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (9): Jak się zaczyna ten odcinek, to nie wiem, co będzie na końcu. Cha-cha to jest igraszka między mężczyzną a kobietą i z rytmem. Tu były obie te rzeczy.
Ewa Kasprzyk (9): Jak ta cha-cha wybuchnęła niczym wiosna... Jakie to było zmysłowe, jak wy się wspaniale uzupełniacie.
Tomasz Wygoda (9): Zatańczyliście perfekcyjnie. Płynęliście w tym. To było mocne i zarazem delikatne.
Iwona Pavlović (8): Nie wiem, co ty z nim robisz, ale on sobie sam podnosi poprzeczkę.
Punkty:
35

Para nr 7: Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk - quickstep

Utwór: Marek Grechuta „Wiosna, ach to ty”
Znakomicie radzącemu sobie do tej pory na parkiecie duetowi przypadła legendarna piosenka o wiośnie. Modowa influencerka mówi, że dla niej ta pora roku oznacza nowy początek. Po spaleniu w ognisku - co było swoistym rozliczeniem z przeszłością - można było ruszyć do treningów. - Latasz tak lekko, jak piórko na wiosennym wietrze - ocenił Krzysztof Ibisz. A czy jurorzy rozpłynęli się nad ich występem?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (6): Jesteś leciutka jak piórko, ale to jest twój najgorszy taniec!
Tomasz Wygoda (7): Zaczęliście mocno i chciałoby się to utrzymać do końca. Czegoś mi zabrakło „w górze” u ciebie, jakbyś nie nadążała z tempem.
Ewa Kasprzyk (8): Cieszę się, że wybraliście Grechutę. To czasy moich studiów w Krakowie. Tańczycie tak, że te pióra lecą.
Rafał Maserak (6):
Wiem, co sprawiło, że nie do końca wam wyszło. Quickstep jest najbardziej wysiłkowym tańcem. Zabrakło trochę siły. Andrzej Gołota po każdym quickstepie jadł trzy schabowe. A ty Julio co jadłaś? Mam dla was radę – schabowe, schabowe, schabowe.
Punkty: 27

Para nr 1: Beata Olga Kowalska i Mieszko Masłowski - tango

Utwór: The Kolors „Italodisco”
Argentyńskie tango do melodii włoskiego przeboju. To brzmiało jak mieszanka wybuchowa i wyzwanie dla pary, która w poprzednim odcinku usłyszała od jury kilka negatywnych uwag. Żeby przedłużyć swój pobyt w programie, nie mogło być mowy o „tańczeniu osobno”. Czy to się udało?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (5): Kiedyś widziałem takie tango na wesoło z dramatycznym zakończeniem, ale w tej historii tego tak nie poczułem. Lubię takie numery, ale mnie to nie przekonało.
Ewa Kasprzyk (7): Od twojego pierwszego tańca bardzo się rozwinęłaś.
Tomasz Wygoda (5): Miałaś podkład, żeby zrobić mu totalną furię, za to co zrobił na trybunach, ale potem gubiłem tę prowokację.
Iwona Pavlović (5): Wszystko, co nie było tangiem, było lepsze niż to, co było tangiem. Sylwetka, nieodpowiedni pion, cały czas jesteś na nim położona... Gdzie finezja, gdzie kobiecość? Taką rolę sobie narzuciłaś, ale ja jej nie kupuję.
Punkty: 22

Para nr 12: Maciej Musiał i Daria Syta - walc angielski

Utwór: Joe Cocker „You Are So Beautiful”
Ich energetyczny jive w poprzednim odcinku zebrał bardzo pozytywne noty, ale teraz na tę parę czekał taniec w zupełnie innym klimacie. - Maciek i Daria pokazali siebie, swoją wrażliwość - stwierdził Krzysztof Ibisz. Czy jurorzy się zgodzili z jego słowami?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (7): Ten twój początek z subtelnością i delikatnością od razu mnie zauroczył. Od razu weszłam w wasz taniec. Trochę błędów technicznych się pojawiło, ale jestem zauroczona.
Tomasz Wygoda (8): Zabrakło mi przestrzeni, swingów i rotacji. Byłoby bardzo dobrze gdyby było więcej oddechów.
Ewa Kasprzyk (10):
Dobrze, że nie znam się na technice, bo byście mi odebrali to, co widzę. Wyście stworzyli prawdziwą sztukę. A ta suknia...
Rafał Maserak (7): U was była pasja i wrażliwość. Mi się to podobało.
Punkty: 32

Para nr 10: Anita Sokołowska i Jacek Jeschke - pasodoble

Utwór: Måneskin „Beggin'”
Wiosną wszystko budzi się do życia, a może jeszcze przyspieszyć przy muzyce zwycięzców Eurowizji. Cover grupy The Four Seasons wyszedł im znakomicie. Czy tak samo wypadła tańcząca go para? Wspólne poszukiwania pierwszych oznak wiosny nie było łatwe, ale na parkiecie wyszło dla nich słońce. Było blisko ideału!
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Anito, milczenie jest złotem, więc milczę. To był taniec na złoto!
Rafał Maserak (9): W pasodoble mamy trzy etapy: wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Jak w dobrej książce. U was to było.
Ewa Kasprzyk (10): Był byk, był torreador, była miłość, walka, było wszystko. Naprawdę przepięknie. Ciary!
Tomasz Wygoda (10): Pasja, walka, ogień, corrida, flamenco, perfekcja.
Punkty: 39

Para nr 9: Kamil Baleja i Magdalena Perlińska - fokstrot

Utwór: Michael Bublé „Feeling Good”
Popularny radiowiec to optymista, dla którego „trawa jest zawsze zielona”. Nie stracił dobrego humoru pomimo niskich not za wcześniejsze występy. Jak było tym razem? - Tańczymy do najbardziej wiosenne go utworu - cieszył się Kamil Baleja. Czy zdaniem jurorów tym lisim krokiem ta para powinna wejść do piątego odcinka? Fokstrot uznawany jest za jeden z najtrudniejszych tańców standardowych...
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (5): Ja jestem starym lisem i zauważyłem, że kroków slow było trochę za mało. Ale wiem, że stara lisica vel Czarna Mamba będzie miała więcej do powiedzenia.
Iwona Pavlović (4): Przepraszam bardzo, na starym krzaku róża też kwitnie. Twoje nóżki były w fokstrocie jak miotełki.
Tomasz Wygoda (4):
Ładnie zacząłeś, ale myślałem, że będzie w tym więcej swobody.
Ewa Kasprzyk (7):
Pokazujesz to, co w życiu jest najważniejsze. „Feeling Good”!
Punkty: 20

Para nr 8: Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel - rumba

Utwór: Barbara Streisand „Women in Love”
Każdy ich taniec budzi rozmaite emocje i niejednoznaczne oceny. Królowa życia wciąż czeka na moment, w którym stanie się także królową parkietu. Czy doszło do tego przy wymagającej zmysłowych ruchów rumbie? Co powiedziała krytycznie podchodząca do występów Dagmary Kaźmierskiej Iwona Pavlović?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (5): Za mało dla mnie było seksapilu. Myślałem, że ty pożresz tego Hakiela.
Iwona Pavlović (4):
Właśnie odwrotnie. Rumby nie było, a seksapil był. Dupką kręciła cały czas! Moje buty płaczą, twoje płaczą, bo to nie była rumba.
Tomasz Wygoda (5):
Jakbym miał powiedzieć jednym słowem, to  bym powiedział: - Dobrze. A jakbym miał powiedzieć dwoma słowami, to bym powiedział: Niedobrze.
Ewa Kasprzyk(6):
Początek był trochę jak z filmu „Kabaret”. Potem pomyślałam, że mogłabyś mieć tu rurę, może lepiej by ci poszło. Ta rumba nie była zmysłowa, ale wulgarna.
Punkty: 20

Para nr 3: Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka - walc wiedeński

Utwór: Teddy Swims „Lose Control”
Pomimo początkowych obaw związanych z nauką tańca okazało się, że wszechstronny aktor ma także dryg do tańca. Nie stracił kontroli nad swoim ciałem. W materiale przed występem mówił, ze dużych biorą na poważnie, a on musi dłużej udowadniać swoją wartość. - Talent plus ciężka praca równa się sukces - mówił Krzysztof Ibisz.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (9): To nie był typowy walc wiedeński. Bardzo podobał mi się początek. Później było bardziej w stylu american smooth niż walca wiedeńskiego. Najsłabszy moment, kiedy złapałeś ramę.
Ewa Kasprzyk (10): To było pokazanie nowego stylu walca wiedeńskiego, który był bardzo odważny i może być tańczony na Broadwayu, ale w Wiedniu nie.
Tomasz Wygoda (10): Zaczęliście bardzo mocno i trzymając wszystkie partnerowania byliście w punkt. Brakło trochę energii, ale brawa za to, co zrobiliście we współczesnym ustawieniu i choreografii.
Rafał Maserak (10): Na takie spektakle czekamy. Przekroczyliście granicę. Rozkwitasz na faworyta programu.
Punkty:
39

Para nr 2: Filip Chajzer i Hanna Żudziewicz - jive

Utwór: Elton John „I'm still standing”
Po dobrze ocenionym dostojnym walcu dziennikarz i prezenter poczuł spełnienie. W czwartym odcinku para znów mogła się „wyszaleć” na parkiecie, tym razem w tańcu, o którym skrycie marzył dziennikarz i prezenter. Czy znalazło to odzwierciedlenie w notach i opiniach?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (7): Obawiałem się tego tańca, ale jestem pod wielkim wrażeniem. Poradziłeś sobie. To była świetna zabawa.
Ewa Kasprzyk (8): Myślę, że te lata imprezowania zaprocentowały. Było podrygywanie i „zabijanie pluskiew”.
Tomasz Wygoda (6): To było radośnie żywiołowe, choć akcenty położyliście odwrotnie. Ale radość pozostała
Iwona Pavlović (4):
Fajnie że te puskwy rozdziabywałeś, ale szkoda, że „drewnianymi” stopami. Kocham tę edycję, bo tu są same osobowości. Nawet jak nie wychodzi, to się to fajnie ogląda.
Punkty: 25

Para nr 5: Roksana Węgiel i Michał Kassin - walc angielski

Utwór: Audrey Hepburn „Moon River”
W trzecim odcinku ta para zatańczyła najlepiej, bo do pochlebnych opinii jurorzy dołączyli maksymalną liczbę punktów. Poprzeczka była zawieszona wysoko, ale otuchy dodali fani, którzy zjechali się z całego kraju, żeby pogratulować występu. - To wyglądało jak przepiękna baśń - mówił Krzysztof Ibisz. Co do powiedzenia na ten temat miało jury?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Jest coś, co pięknie błyszczy i ma kształt nadany przez człowieka. I ty tym jesteś – brylantem tej edycji.
Tomasz Wygoda (10):
To było fantastyczne. Powiem o pierwszym partnerowaniu, dla takich momentów warto to oglądać.
Ewa Kasprzyk (10):
„Moon River”, walc i wy jak dwie obracające się, porcelanowe figurki... Cudowna angielska bombonierka.
Rafał Maserak (9):
Musze się zgodzić z przedmówcami. Byliście ładnie połączeni. Jesteś uzdolniona, jesteś super tancerką.
Punkty: 39

Pożegnanie dwóch par
Po dziesięciu tańcach na czele klasyfikacji znalazły się aż trzy pary: Anita Sokołowska i Jacek Jeschke, Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka oraz Roksana Węgiel i Michał Kassin. Tabelę zamykali Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel oraz Kamil Baleja i Magdalena Perlińska. Po zamknięciu linii do głosowania emocje rosły z każdą sekundą. Tuż przed kulminacyjnym momentem, na parkiecie zostały trzy duety. Do piątego odcinka awansowali Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka, a z programem pożegnali się Beata Olga Kowalska i Mieszko Masłowski oraz Filip Chajzer i Hanna Żudziewicz. Dziękujemy!

Live z Beatą Olgą Kowalską i Mieszko Masłowskim - oglądaj:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

Live z Filipem Chajzerem i Hanną Żudziewicz - oglądaj:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - edycja 14, zobacz odcinek 4:

Foto: Materiały prasowe Telewizja Polsat / AKPA / Mieszko Piętka / Jacek Kurnikowski

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat