2024-03-10

„Taniec z Gwiazdami”: Filmowy odcinek okazał się ich ostatnim

Bez szans na „dubla”! W drugiej odsłonie 14. edycji ponownie rywalizowało dwanaście par, ale jedna z nich musiała opuścić program. Z show pożegnali się Adam Kszczot i Katarzyna Vu Manh. Na parkiecie duety tańczyły do muzyki z popularnych filmów, takich jak m.in. „Barbie”, „Titanic”, „50 twarzy Greya” i „Król Lew”. Które z nich dostały najwyższe noty? „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Bajeczny wieczór z tańcem
W oscarową noc gospodarze zaprosili na filmowy wieczór. - Dobry wieczór Polsko. Witajcie w naszej tanecznej bajce - przywitał publiczność w studio i widzów Krzysztof Ibisz nawiązując do występu tancerzy do utworu z filmu „Akademia pana Kleksa”. - Nasze pary co prawda filmów nie kręcą, ale za to zawodowo kręcą... biodrami! - zapowiedziała Paulina Sykut-Jeżyna. Na parkiecie rywalizowało dwanaście par, bo w pierwszym odcinku nikt nie pożegnał się z programem.

Para nr 11: Aleksander Mackiewicz i Izabela Skierska - jive

Utwór: The Rembrandts „I'll Be There For You”
Wspólne treningi i pot na nich przelany sprawia, że tancerze i gwiazdy szybko czują się niczym „Przyjaciele”. Aktor serialu „Gliniarze” wraz ze swoją nauczycielką szybko złapali wspólny język. Czy było to widać podczas ich występu do motywu przewodniego z kultowego komediowego serialu? W pierwszym odcinku para zdobyła 32 punkty, także poprzeczka była zawieszona wysoko...
Oceny i komentarze:
Tomasz Wygoda (8): Było bardzo dynamicznie i jestem tym ponownie bardzo pozytywnie zaskoczony.
Ewa Kasprzyk (10):
Kochani, jak wy się uzupełniacie! Aleks uczy Izę aktorstwa, a ona go prowadzi. Daliście dużo energii, tyle czadu.
Rafał Maserak (8):
Nie ma taryfy ulgowej i bez względu, co tutaj powiem - także innym parom - to mam nadzieję, że będziemy przyjaciółmi. Ten jive był znakomity. Jedyna rzecz, której bym się doczepił to środek ciężkości, który powinien być w innym miejscu.
Iwona Pavlović (8): Dla mnie pierwszy odcinek jest zagadką, ale ty udowodniłeś, że masz talent. Jesteś dla mnie objawieniem tej edycji.
Punkty: 34

Para nr 7: Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk - walc wiedeński

Utwór: The Weeknd „Earned It”
Za swój debiutancki taniec popularna influencerka i finalista 13. edycji zebrali wiele pochwał, choć jurorzy wskazali im także, co należałoby poprawić. Jaką twarz pokazała ta para w utworze z filmu „50 twarzy Greya”? - Chciałbym, żebyś w tym odcinku zatańczyła tak pewnie, jak tańczysz na imprezach - mówił gwieździe po treningach Michał Danilczuk.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (9): Pierwszy raz mnie tak zatkało, bo nie interesowały mnie sprawy techniczne. Nieczęsto się to zdarza. Byłaś mu  tak uległa... a w przypadku tego tematu jest to istotne.
Ewa Kasprzyk (10):
Miałam wrażenie, że ty bardziej odgrywasz to pożądanie, a my, aktorzy, musimy się w tym „zatopić”. Dzięki temu zobaczyłam przez to pięćdziesiątą pierwszą twarz Greya.
Tomasz Wygoda (9):
Jesteście tak precyzyjni, musicie się bardzo dobrze wyczuwać. Nie będę mówił nic negatywnego, bo bym kombinował.
Rafał Maserak (9):
Mieliście ciężko, bo wolna muzyka nie pomaga, a walc wiedeński nie kojarzy się z seksapilem... Ale mnie to ujęło.
Punkty: 37

Para nr 8: Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel - cha-cha

Utwór: Dua Lipa „Dance The Night”
Wielki kinowy hit 2023 roku „Barbie” otrzymał osiem nominacji do Oscarów, a na parkiecie... patrząca przez różowe okulary Królowa życia wraz z niezwykle doświadczonym partnerem w wyjątkowej stylizacji. Pomimo negatywnych uwag od Iwony Pavlović telewizyjna gwiazda z optymizmem podchodziła do drugiego występu w programie. - Myślę że jak na babcię Barbie było dobrze - oceniła siebie.  Czy jury się z nią zgodziło?
Oceny i komentarze:
Ewa Kasprzyk (9): Margot Robbie jak żywa. Jeżeli ktoś tak potrafi trzymać uśmiech i publiczność „na pasku”, to naprawdę jesteś mistrzynią.
Tomasz Wygoda (5): Ty na pewno uczysz nas, że można wygrywać samą jakością grania. Może ta cha-cha powinna być szybsza.
Rafał Maserak (6): Kokietowałaś nie tylko Kena, ale nas wszystkich za stołem jurorskim. Byłaś w tym tańcu różowa.
Iwona Pavlović (3):
Naprawdę nas oczarowałaś, a do tego był postęp. Był rytm, a wiesz, że to dużo.
Punkty: 23

Para nr 9: Kamil Baleja i Magdalena Perlińska - walc angielski

Utwór: Elton John „Can You Feel The Love Tonight”
„Król Lew” wzrusza zarówno młodych, jak i starszych widzów. Prezentująca układ do hitu z tej animacji para na treningach robiła wszystko, aby wypaść lepiej niż przed tygodniem. - Zderzyliśmy się ze ścianą. Trochę to bolało. Teraz będzie hakuna matata - zapowiadał popularny prezenter radiowy. Czy w tym tańcu stał się królem parkietu?
Oceny i komentarze:
Ewa Kasprzyk (9): Ja nie żałuję, że nie jestem dziś w Hollywood. Jestem wzruszona i oczarowana. Hakuna matata!
Rafał Maserak (6): Po rumbie z ubiegłego tygodnia przypuszczałem, że walc przypadnie tobie do gustu, ale była tam mała skaza.
Tomasz Wygoda (6):
Jest duży postęp. Ja bym tylko cały czas pracował nad legato, nad długimi krokami.
Iwona Pavlović (4): Twoje ciało jest stworzone, żeby chodzić we fraku. Był „Król Lew”, będzie król Kamil Baleja Pierwszy.
Punkty: 25

Para nr 10: Anita Sokołowska i Jacek Jeschke - jive

Utwór: Chuck Berry „You Never Can Tell”
Taniec do tego utworu i cały film „Pulp Fiction” przeszedł do historii kina. Odpowiedzialność, jaka spoczywała na aktorce i jej partnerze była duża. Tancerz przyjechał specjalnie do Bydgoszczy, żeby dopilnować nauki kroków. Jaki był tego efekt? - Quentin Tarantino będzie dumny, jak zobaczy to nagranie - stwierdził Krzysztof Ibisz. A potem oddał głos jurorom...
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (8): Anito, ty sarenko moja, jak ty skaczesz! Wszystko, co w koło, to rewelacja. Krok podstawowy - do niczego.
Ewa Kasprzyk (9):
Muszę wstać, żeby powiedzieć, co czuję. To była gorączka niedzielnej nocy!
Rafał Maserak (9):
Energetycznie przypomniały mi się czasy, gdy tańczyłem z Małgorzatą Foremniak. Jeżeli ktoś ma talent, to ma talent do wszystkiego.
Tomasz Wygoda (8): Tam były dwa partnerowania, w których można odzyskać większy kontakt i świadomość. Ale to tak, żeby wbić szpilkę.
Punkty: 35

Para nr 3: Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka - tango

Utwór: Carlos Gardel „Por una cabeza”
Uznany aktor komediowy w tym tańcu miał przed sobą wymagające zadanie. - Pewna powściągliwość jest wyzwaniem. Będę musiał w sobie tego poszukać - mówił. Jednak w tym programie przede wszystkim liczą się umiejętności taneczne. Jak zaprezentowała się para na tle utworu z produkcji „Zapach kobiety”? Czy można było stracić głowę?
Oceny i komentarze:
Tomasz Wygoda (10): Zaczęliście subtelnie i delikatnie, ale po chwile odpaliliście... Co wy zrobiliście razem! Piękny był kontakt wzrokowy. Tu była miłość i romans.
Ewa Kasprzyk (10):
Widzicie łzę w moim oku? Ja zawsze płaczę na tym filmie. Krzysztof, ty nie jesteś tylko aktorem komediowym, ale i dramatycznym.
Rafał Maserak (10):
Drodzy państwo, to był spektakl taneczny. Dojrzali tancerze trenują latami, żeby zatańczyć tak, jak ty po miesiącu. Dla mnie - chapeau bas.
Iwona Pavlović (10): Kiedy moje serce wali, to wiem, że to było doskonałe. I to już nie będzie „Zapach kobiety”, ale zapach mężczyzny.
Punkty: 40

Para nr 4: Adam Kszczot i Katarzyna Vu Manh - quickstep

Utwór: Elektryczne Gitary „Kiler”
Pora podkręcić tempo! Lekkoatleta i olimpijczyk potrafi przebiec 800 metrów poniżej minuty i czterdziestu pięciu sekund. Podobną ilość czasu otrzymał wraz ze swoją partnerką na układ do kultowej polskiej komedii. - Do tańca podchodzę inaczej niż do biegania. To już nie jest walka ja kontra cały świat - opowiadał o swoich wrażeniach po kilku tygodniach treningów. Podczas występu nie zabrakło humorystycznej scenki. Czy tej parze było do śmiechu przy ocenach?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (6): Kolejny rekord! Pokonałeś quickstepa i to było fantastyczne.
Ewa Kasprzyk (8): Brawa za pomysłowość.
Tomasz Wygoda (6): Jest progres od ostatniego odcinka, ale ja bym poszukał jeszcze lekkości i przestrzeni. Cały czas zapominasz o ręce.
Iwona Pavlović (5):  Ja myślałem, że ty tego quickstepa „śmigniesz”. A ty miałeś takie twarde nogi! Za sztywno... chociaż show bardzo ładne.
Punkty: 25

Para nr 6: Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Kamil Gwara - rumba

Utwór: Lady Gaga i Bradley Cooper „Shallow”
- Babcia w namiętnym tańcu. Może być śmiesznie. Chciałabym, żeby ta rumba była szlachetna - mówiła gwiazda o czekającym ją tańcu. Podkładem muzycznym wielki przebój, który zdobył Oscara w kategorii Najlepsza oryginalna piosenka filmowa. Czy przy tych dźwiękach miały miejsce „Narodziny gwiazdy” parkietu?
Oceny i komentarze:
Ewa Kasprzyk (10): Małgosiu, nie wiem co Kamil z tobą robi oprócz tańca, ale rozkwitasz. Pięknie, kobieco, wspaniale.
Rafał Maserak (7): Rumba jest tańcem pozorów i widziałem, że była pani trochę dumna z tego, co robi. W pewnym momencie dostrzegłem też, że odczuwa pani przyjemność.
Tomasz Wygoda (6):
To było zatańczone pięknie, z klimatem. Uwaga na ramiona i barki przy podnoszeniu.
Iwona Pavlović (5): Wyglądasz zjawiskowo, rozwijasz się w tym programie, nie wiem czy tanecznie... Zauroczyły mnie twoje nogi z niewymuszonymi przeprostami. Skąd ty to masz? Ale biodra? Nie było...
Punkty: 28

Para nr 12: Maciej Musiał i Daria Syta - tango

Utwór: Bailongo „Asi Se Baila El Tango”
W 14. edycji „Dancing with the Stars” wzięło udział dwanaście par, żeby „Wytańczyć marzenia”, ale do piosenki z filmu o tym tytule wystąpiła tylko jedna z nich. Czy potencjał tego duetu - dostrzeżony w pierwszym odcinku - ponownie dał o sobie znać? - Chciałbym, żeby nasze tango było takie „z serca”. Żebym mógł odtworzyć ten filmik w wieku sześćdziesięciu lat i powiedzieć, że to było fajne - mówił z nadzieją aktor.
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (8): Jeżeli wszyscy panowie będą tak tańczyć tango, to ja chyba skończę karierę.
Ewa Kasprzyk (10): Było serce, była dusza, było zagrane. Ja to wszystko widziałam.
Tomasz Wygoda (8): To było bardzo w klimacie, ale ja się upomnę o twoją rękę.
Iwona Pavlović (7): Macieju, jak ja cię pokochałam w tango argentino. Daria, po co wchodziłaś w tango turniejowe?!
Punkty: 33

Para nr 5: Roksana Węgiel i Michał Kassin - quickstep

Utwór: Beyoncé „Crazy in Love”
Idolka młodego pokolenia nie była na swojej studniówce, ale mogła zaszaleć w „Tańcu z Gwiazdami”. Do odegrania - zgodnie z tytułem muzycznego hitu - był romans ze swoim tanecznym partnerem. - Dekadę temu „Wielki Gatsby” dostał dwa Oscary. Trzeciego powinniście dostać wy, za ten taniec - chwalił parę Krzysztof Ibisz. Czy jurorzy byli równie entuzjastyczni?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (9): Fenomenalnie, te „solówki” były na miarę Beyoncé. Kiedy jesteście w parze, musicie być spójni. Więcej treningów „ciało do ciała”.
Ewa Kasprzyk (10): Myślę, ze twój narzeczony może być z ciebie dumny.
Tomasz Wygoda (8): Musicie poswięcić czas na synchronizację, ale ostatnie partnerowanie bardzo dobre.
Iwona Pavlović (8): Dostałam to, co chciałam, choć między wami robiła się „szczelinka”, popracujcie nad tym.
Punkty: 35

Para nr 1: Beata Olga Kowalska i Mieszko Masłowski - walc angielski

Utwór: Céline Dion „My Heart Will Go On”
„Titanic” zdobywając 11 Oscarów znokautował konkurencję. Zmierzenie się z utworem ze ścieżki dźwiękowej tej kultowej produkcji to nie lada wyzwanie. - Jestem taka „Zosia samosia” i ciężko mi się jest komuś poddać, a w tym tańcu trzeba. Chciałabym, żebyśmy nie zatonęli - mówiła aktorka i prezenterka.
Oceny i komentarze:
Tomasz Wygoda (8): Trochę zabrakło mi wypełnienia legato, ale klimat był bardzo ładny.
Ewa Kasprzyk (9) :
Tak cudownie wpisujecie się w ten wieczór. Ten okręt na pewno nie zatonął.
Rafał Maserak (8):
Kate Winslet była stworzona do roli Rose, a ty jesteś stworzona do walca angielskiego.
Iwona Pavlović (6): Piękna praca stóp, ale mam zastrzeżenia do góry. Ale mi samej ramionka szły do góry.
Punkty: 31

Para nr 2: Filip Chajzer i Hanna Żudziewicz - cha-cha

Utwór: Diana Ross i Tame Impala „Turn Up the Sunshine”
- Ona chce mnie wykończyć. Cha-cha nie jest moim tańcem. Jeżeli ja myślałem, że jestem odważny, to od niej trzeba się uczyć. Albo ma bardzo wysokie ubezpieczenie - mówił z przymrużeniem oka popularny dziennikarz i prezenter o treningach. Na zakończenie rywalizacji w drugim odcinku piosenka z filmu „Minionki”. Wesołe i lubiące psocić żółte stworki uwielbia cały świat. A czy ten występ wzbudził pozytywne emocje u czwórki jurorów?
Oceny i komentarze:
Ewa Kasprzyk (8): To była rewelacja! Ja chyba po prostu będę się śmiała przez całą noc.
Iwona Pavlović (5): To była beznadziejna rewelacja. Cha-chy tam jak na lekarstwo. Za to fajne show, wesołe.
Rafał Maserak (7):
Ja wiem, ile cięzkiej pracy was to kosztuje. Widziałem, że mówiłeś do Hani: - Nie wiem, co dalej. Ale było super!
Tomasz Wygoda (6):
Najlepiej uczymy się przez zabawę, ale zgadzam się z Iwoną. Kroki powinny być bardziej dynamiczne.
Punkty: 26

Pierwsze pożegnanie
Po dwunastu tańcach i zsumowaniu punktacji z dwóch odcinków na czele tabeli znajdowali się Anita Sokołowska i Jacek Jeschke (67), a zamykali ją Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel (40). Po podliczeniu głosów widzów nadszedł czas, aby wskazać, która z par pożegnała się z show. Szansę na zdobycie Kryształowej Kuli stracili Adam Kszczot i Katarzyna Vu Manh.

Live z Adamem Kszczotem i Katarzyną Vu Manh - oglądaj:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

Foto: Materiały prasowe POLSAT / AKPA / Mieszko Piętka / Jacek Kurnikowski

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - edycja 14, oglądaj odcinek 2:

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat