2024-04-21

Ponowne pożegnanie z „Tańcem z Gwiazdami” w ćwierćfinale

W ósmym odcinku czternastej edycji udział w programie zakończyła jedna z pięciu par: Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka, którzy wrócili na parkiet dzięki rezygnacji Dagmary Kaźmierskiej. Publiczność i widzowie obejrzeli dwie tury występów, a w jednym z tańców gwiazdy miały wsparcie bliskich im osób. Muzycznym gościem specjalnym była Sara James. „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w niedzielę od godz. 20:00 w Polsacie.

Specjalne łączenie
W tygodniu poprzedzającym ósmy odcinek doszło do roszady. Dagmara Kaźmierska zrezygnowała z udziału w programie ze względów zdrowotnych. Bohaterka telewizyjnych programów opowiedziała, jak obecnie się czuje i przekazała wiadomość dla swoich fanów. - Jestem obolała, ale jestem z wami sercem. Musicie dalej oglądać, bo to jest najpiękniejszy program w kraju i wszyscy, którzy na mnie głosowali, proszę, aby wybrali sobie faworyta. Moje serce jest z Roxie, z naszą iskierką - powiedziała. - Dziękujemy, że byłaś z nami - powiedział Krzysztof Ibisz, a Paulina Sykut-Jeżyna podziękowała obecnemu w studio tanecznemu partnerowi gwiazdy, Marcinowi Hakielowi. Do rywalizacji o Kryształową Kulę wrócili Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka.

Para nr 5: Roksana Węgiel i Michał Kassin - rumba

Utwór: Chris Isaak „Wicked Game”
Idolka młodego pokolenia i jej nauczyciel zachwycają kolejnymi występami. Tydzień wcześniej para miała na koncie 79 na 80 możliwych do zdobycia punktów. Choć rumba to wymagający taniec, to wszyscy spodziewali się kolejnego sukcesu. Mędzy przygotowaniami duet znalazł czas, aby dodać otuchy chorym dzieciom podczas wizyty w jednym ze szpitali. - To było znakomita wymiana energii - mówił taneczny nauczyciel. Czy to się przełożyło na występ na parkiecie?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (10): Ale się gorąco zrobiło. Jestem pod wrażeniem twojego talentu. Michał, świetnie ustawiłeś Roxie, ona stała stabilnie, była osadzona w parkiecie. To było coś rewelacyjnego. Dla mnie jesteś tanecznym kameleonem.
Ewa Kasprzyk (10): To był szałowy, zmysłowy zawrót głowy. Brak słów.
Tomasz Wygoda (10): Idąc za tym osadzeniem, była przestrzeń na otwarte ręce. Ty się urodziłaś z tym językiem tańca.
Iwona Pavlović (10): Nic bym nie oddała, nie odjęła, nie zmieniła. To jest dzieło ukończone.
Punkty: 40

Para nr 3: Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka - rumba

Utwór: Sting „Fields of Gold”
„To jest czyste szaleństwo”, „Zrobimy to, ale nie wiem jak” - mówili o czwartkowej decyzji o powrocie do programu po rezygnacji Dagmary Kaźmierskiej. Mając ekstremalnie mało czasu na naukę dwóch choreografii, każda chwila była na wagę złota. Jak udało im się je wykorzystać? W rumbę trzeba „wejść” całym sobą i nie da się tego „przykryć” aktorskimi umiejętnościami.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (8): Gdybym nie wiedziała, że masz dwa dni, to bym tego nie widziała. Zrobiłeś bardzo dużo kroków od pięty, ale czasami piękno tańca może przykryć te błędy i tak to zrobiłeś.
Tomasz Wygoda (9):
Jesteście już zwycięzcami. Każdy był zwycięzcą, gdy go żegnano, a wy macie po raz drugi szansę.
Ewa Kasprzyk (9): Witamy w domu. To była misja niemożliwa do wykonania, ale wam się udało. Dzięki, że jesteście.
Rafał Maserak (9): Wróciliście tutaj w świetnym stylu, a ja ciebie uwielbiam w tańcach latynoamerykańskich.
Punkty: 35

Para nr 12: Maciej Musiał i Daria Syta - fokstrot

Utwór: Melody Gardot „Baby I'm A Fool”
W siódmym odcinku - pomimo dwóch udanych występów - w oczy zajrzało im widmo pożegnania z programem. - Duże są te emocje - przyznał aktor. Pierwsza z dwóch choreografii była sporym wyzwaniem, bo fokstrot określany jest jako „killer”. Taniec pochodzi z Ameryki, gdzie narodził się pomysł serialu „1983”, którego artysta jest jednym z producentów wykonawczych. - Czy zatańczę go w amerykańskim stylu? Zatańczę go w swoim stylu - podkreślał Maciej Musiał. 
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (8): Chodził lisek koło drogi i wychodził. Jestem pod wrażeniem choreografii, było widać opowieść. Jedyna rzecz, która mi wadziła, że w górnej części ciała myślałeś bardziej o sobie niż o Darii.
Ewa Kasprzyk (10): To było bardzo amerykańskie. Wasza stylizacja i historia przejdą do historii. Daria, twoja kreacja też.
Tomasz Wygoda (8): Bardzo ładnie zaczęliście, były te momenty. Potem trochę gubiłeś ramę.
Iwona Pavlović (9): Przyglądam się temu, co robisz i sobie uzmysłowiłem, że jesteś takim niszowym tancerzem, ale zaczęło mi się podobać, że w tym tańcu nie „krzyczysz”, ale „szepczesz”.
Punkty: 35

Para nr 10: Anita Sokołowska i Jacek Jeschke - taniec współczesny

Utwór: Studio Accantus „Belle”
Dla tego duetu w każdym tańcu niezwykle ważna jest historia, którą można opowiedzieć na parkiecie. Mając do dyspozycji wachlarz artystycznej ekspresji, para mogła dać ponieść się fantazji tworząc współczesną wersję „Dzwonnika z Notre Dame”. - W końcu możemy go zatańczyć - cieszył się taneczny mistrz. A potem cieszyła się publiczność, widzowie i jurorzy.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Pięknie wykorzystałaś luźną formę tańca. Ja się bardzo wzruszyłam, to było przecudowne.
Tomasz Wygoda (10): Nie bycie w schemacie jest cudowne. Stworzyliście wspólne ciało, które było poza grawitacją.
Ewa Kasprzyk (10): Obie jesteśmy na biało, ale ja już nigdy tak nie zatańczę. Jak patrzę na was, to jest to nie do przekroczenia. Co to będzie dalej?
Rafał Maserak (10): Jestem pod wrażeniem. Taniec współczesny kojarzy się ze sztuką, jak sztuka to aktorstwo, a jak aktorstwo to Anita Sokołowska. Dla mnie tu wszystko się zgadza.
Punkty: 40

Para nr 7: Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk - fokstrot

Utwór: Bruno Mars „Just The Way You Are”
Opromienieni „czterdziestką” za walc angielski z poprzedniego odcinka w drugim fokstrocie tego wieczoru. Influencerka modowa na parkiecie otwiera się coraz bardziej, choć podkreśla, że „nie daje wszystkiego na tacy”, bo po prostu... taka jest. - Lubię to, jaką drogę przeszłam. Wielki udział mają w tym moi przyjaciele. Chciałabym ten taniec zadedykować sobie i właśnie im - mówiła. 
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (10): Dla mnie ten występ był fantastyczny. Fokstrot? Rewelacja!
Ewa Kasprzyk (10): Wy jesteście całością. Na was się patrzy, jakby się chciało zjeść.
Tomasz Wygoda (10): W końcu uruchomiłaś swój korpus, to było najpiękniejsze, co kontynuowaliście. Skończyliście obrót subtelnie na ustach. Nie wiem, czy to przypadek, czy długa praktyka.
Iwona Pavlović (10): Julia, jednym zdaniem: dzisiaj anieli oszaleli!
Punkty: 40

Para nr 5: Roksana Węgiel, Kevin Mglej i Michał Kassin - tango

Utwór: Grace Jones „I've Seen That Face Before (Libertango)”
Bo do tanga trzeba... trojga?! Dla Roksany nie było wątpliwości, kogo wybrać do tego tańca. Partner wokalistki oddał im szacunek za wymagające treningi i miał nadzieję, że nie zawiedzie ukochanej. Okazało się, że świetnie dotrzymują sobie kroku nie tylko w życiu prywatnym, ale także i na parkiecie.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Michale, przykro mi, ale okazało się, że Kevin jest właściwą osobą. Jaki ty jesteś naturalny, szczery. Ja naprawdę myślałam, że ty przyłożysz Michałowi.
Tomasz Wygoda (10):
Siedziałeś, siedziałeś, a jak już wszedłeś to za „dziesiątkę”.
Ewa Kasprzyk (10):
Kevin siedzi przy stoliku - sam w domu. Jak ruszył, to mówię, że tu jest niezły trójkącik.
Rafał Maserak (10):
Kevin, jestem pod wielkim wrażeniem. Jesteś wschodzącą gwiazdą.
Punkty: 40

Para nr 3: Krzysztof Szczepaniak, Aleksandra Rutkowska i Sara Janicka - walc angielski

Utwór: Norah Jones „Come away with me”
Błyskawiczna nauka tańca jednej osoby to wielkie wyzwanie, a co dopiero dwóch? Sara Janicka nie boi się takich wyzwań, a partnerka aktorka zgodziła się na udział w tym „szaleństwie”. - Ważne dla mnie jest, że ja jestem obok niego. Dla nas to będzie czysta przyjemność - mówiła Aleksandra Rutkowska podkreślając, że po tym występie będą mieli piękne wspomnienia na kolejne lata.
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (10): Ja mam wzrusz. jesteś fenomenalny Krzysztof. Ja sam bym chciał zatańczyć w tym trio.
Ewa Kasprzyk (10): Nie wiem, która z was jest która. A Krzysiu jest Królem Lwem.
Tomasz Wygoda (10): Cudownie zrobiliście tę symetrie i to odbicie.
Iwona Pavlović (10): Pani Aleksandro, bardzo się cieszę, że ty zatańczyłaś dzisiaj, bo zdarzały się gwiazdy, które w tydzień nie były w stanie się nauczyć tego co ty zrobiłaś w dwa dni. Kochana, I love you.
Punkty: 40

Para nr 12: Maciej Musiał, Anna Musiał i Daria Syta - jive

Utwór: Ray Chalres „Hit The Road Jack”
Aktor nigdy nie ukrywał, że łączy go z mamą wyjątkowa, bliska więź. Wybór bliskiej osoby do wspólnego występu był oczywisty. Wszechstronna artystka stworzyła własny teatr, własną markę perfum, a teraz sprawdziła, czy ma dryg do tańca. - Mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze - mówiła Anna Musiał.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Jak on otoczył ciebie opieką w tym tańcu. A ty, buty na obcasie, bang, bang, jive!
Tomasz Wygoda (10): Co było fantastyczne? Ty dostałeś takiej energii, dawno cię w takiej nie widziałem. Byłeś przewodnikiem.
Ewa Kasprzyk (10):
Chciałam powiedzieć, że to jest naprawdę wzruszające. I jestem pełna podziwu, ze ma pani takiego syna, a on ma taką mamę.
Rafał Maserak (10): Jurorzy kochają na dziesięć.
Punkty: 40

Para nr 10: Anita Sokołowska, Leszek Sokołowski i Jacek Jeschke - walc wiedeński

Utwór: Rihanna „Love On The Brain”
Brat aktorki i reżyserki teatralnej, choć w życiu wybrał mundur, poproszony o pomoc bez wahania zgodził się na udział w misji pod kryptonimem „walc wiedeński”. - W pewnym momencie naszego życia przejął rolę taty - mówiła artystka. Anita i Jacek są zgrani niczym rodzeństwo, więc włączenie go do tańca poszło im znakomicie, czego dowodem są opinie jurorów.
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (9): Pan jest bohaterem w mundurze, ale też na parkiecie. Gratuluję!
Ewa Kasprzyk (9):
To jest niesprawiedliwe. Brat za mało tańczył przy takim talencie, jaki pokazał na początku.
Tomasz Wygoda (10):
Mi sie najbardziej podobało, jak wy wszyscy się zaczynacie opiekować, jak oddajecie pałeczkę, która wam jest przekazywana.
Iwona Pavlović (10):
Więzy krwi są bardzo istotne. Dla mnie brat i siostra to kwiaty z tego samego ogrodu i zawsze powinny się wspierać - tu to było widoczne. Nawet gdy ich obchodziłeś, to patrzyłeś czujnym okiem.
Punkty: 38

Para nr 7: Julia „Maffashion” Kuczyńska, Katarzyna Brzezińska i Michał Danilczuk - salsa

Utwór: Gloria Estefan „Conga”
Przyjaźnią się od dekady, dlatego Kasia ochoczo dołączyła do koleżanki w tanecznym wyzwaniu. - Jesteśmy bratnimi duszami - mówiła Maffashion. - Widać, że dziewczyny uwielbiają razem nie tylko pracować, ale i imprezować - ocenił Krzysztof Ibisz. Czy jury się z nim zgodziło? Jakie noty przyznało za ten sensualny taniec w tercecie?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Dzień bez przyjaciela, to dzień stracony. Nie wiem czy wiesz, ale mimo tak później pory dzięki tobie pojawiło się tu słońce, co za dynamit!
Tomasz Wygoda (10): To było fantastyczne. Julia, ty w paru momentach, znów tak byłaś tak wybuchowa. Brawo!
Ewa Kasprzyk (10):
Po pierwsze: Kasia, pojechałaś... A we dwie zrobiłyście to, co czasem trzeba zrobić z mężczyzną: rzucić o podłogę!
Rafał Maserak (10):
To był istny gejzer radości i seksapilu.
Punkty:
40

Utalentowana nastolatka
Sara James zachwyca nie tylko Polaków, ale i Europejczyków oraz Amerykanów. Młoda artystka wykonała piosenkę Arethy Franklin „It’s Your Thing”, a towarzyszyła jej formacja taneczna JDC Andrzeja Starowicza. - Zapraszamy do „Tańca z Gwiazdami” częściej! Najlepiej od razu na cały sezon - zachęciła Paulina Sykut-Jeżyna.

Kto nie awansował do półfinału?
Po dwóch rundach na czele klasyfikacji obejmującej noty jurorów znajdowali się Roksana Węgiel i Michał Kassin oraz Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk - po 80 punktów. Najmniej - 75 punktów - otrzymali Maciej Musiał i Daria Syta oraz Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka. Po podliczeniu głosów widzów ustalony został werdykt, który przedstawili prowadzący. Z programem pożegnała się ostatnia z wymienionych par.

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - edycja 14, zobacz odcinek 8:

Foto: materiały prasowe Telewizja Polsat / AKPA: Mieszko Piętka, Jacek Kurnikowski

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat