2024-03-17

„Taniec z Gwiazdami”: Pożegnali się z show po podróży do lat 70.

Po trzecim odcinku 14. edycji z rywalizacji ubyła kolejna para: Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Kamil Gwara. W tej odsłonie show jedenaście duetów tańczyło do słynnych przebojów legendarnej szwedzkiej grupy ABBA, wśród których nie mogło zabraknąć m.in. „Mamma Mia”, „Waterloo” czy „Super Trouper”. Zobacz, co dokładnie działo się na parkiecie! „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Królewskie otwarcie
Na początek występ specjalny tancerek i tancerzy grupy Next. Układ do piosenki „Dancing Queen” zapowiadał temat odcinka, czyli tańce do hitów grupy ABBA. - Spodziewajcie się potopu szwedzkich przebojów - zapowiedział Krzysztof Ibisz, a Paulina Sykut-Jeżyna przedstawiła pary, które próbowały na tych piosenkach „wypłynąć”.

Para nr 3: Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka - cha-cha

Utwór: ABBA „Honey Honey”
W drugim odcinku para zdobyła pierwszą w 14. edycji „czterdziestkę”. Ich porywające tango zebrało same pochwały. - To było trochę jak we śnie. Coś nierealnego - mówił aktor, który w ramach przygotowań zaprosił swoją partnerkę do ukochanego teatru. Wszyscy byli ciekawi, jak wszechstronny aktor i jego partnerka wypadną w kolejnym tańcu. - Nóżki same chodzą - mówił Krzysztof Szczepaniak o piosence, która im przypadła. Czy komentarze były jak miód na ich serca?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (6): Ja widzę, ze dziesiątki dodają skrzydeł. Ty się nam tutaj rozwijasz. Nie było tak spektakularnie jako ostatnio, ale było przyzwoicie.
Ewa Kasprzyk (9): Bardzo ładna praca nóg. Jestem pod urokiem.
Tomasz Wygoda (7):
Bardzo ładne biodra. Mamy w końcu pozytywny urobek z tych szwedzkich potopów.
Rafał Maserak (7):
Ten taniec był radosny, mega mi się podobał. Tylko jedna rzecz. Rotacja w biodrach musi występować.
Punkty: 29

Para nr 10: Anita Sokołowska i Jacek Jeschke - walc angielski

Utwór: ABBA „The Winner Takes It All”
Po zsumowaniu punktacji od jurorów z dwóch pierwszych odcinków popularna aktora z doświadczonym tancerzem byli na szczycie klasyfikacji. Droga do Kryształowej Kuli jest jeszcze długa i wyboista, także ze względu na napięty grafik aktorki i reżyserki teatralnej. Przypadł im utwór opowiadający o bólu rozstania, a Anita Sokołowska w trakcie treningów wróciła pamięcią do swojego młodzieńczego zawodu miłosnego. Czy udało im się oddać właściwe emocje?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (8): Technicznie super, jak zawsze. Najważniejsze dla mnie jest przekaz i przekazaliście cudowny taniec.
Tomasz Wygoda (9): To, co od razu zrobiliście z tym minięciem było super. Miałem wrażenie, że się unosisz nad ziemią. W pewnym momencie się zachwialiście. Macie „to”, więc tylko opanowanie stresu i oddechu. To był tylko jeden moment.
Ewa Kasprzyk (10):
Jeszcze, jeszcze. Uszczypnijcie mnie. To było jak cudowny sen. 
Iwona Pavlović (8):
Uwielbiam, jak mogę opowiedzieć o czymś, co występuje rzadko, a chodzi mi o sway. Gdy się wczuwacie w muzykę, to podnosicie ramiona.
Punkty: 35

Para nr 9: Kamil Baleja i Magdalena Perlińska - jive

Utwór: ABBA „Lay All Your Love on Me”
Podczas muzycznego quizu na treningu nie udało im się rozpoznać wszystkich utworów szwedzkiej grupy. Niezwykle popularny singiel z 1981 roku na pewno zapamiętają na długo po intensywnych treningach. Para miała nadzieję, że ten taniec przypadnie do gustu jurorom bardziej niż dwa poprzednie. - To nie tylko kroki, to także serce i dusza - przedstawiał swoją filozofię popularny radiowiec.
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (6): Serce było, dusza była. Pod koniec środek ciężkości był w złym miejscu.
Ewa Kasprzyk (8): Miałam powiedzieć to samo o sercu i duszy. Taniec przyjdzie w swoim czasie.
Tomasz Wygoda (6): Było zabawnie. Miej świadomość, gdzie sięgają te kończyny. Rób z nich użytek.
Iwona Pavlović (5): Tak uroczy byłeś, że te haczykowate nogi przykryłeś.
Punkty:
25

Para nr 5: Roksana Węgiel i Michał Kassin - pasodoble

Utwór: ABBA „Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)”
Budząca wielkie zainteresowanie idolka tłumów, doświadczony i utytułowany tancerz, jeden z największych przebojów ABBY oraz widowiskowy styl taneczny. To brzmiało jak przepis na znakomity występ! - ABBA, piękna historia eurowizyjna. Mało kto w nich wierzył, podobnie jak we mnie - mówiła Roxie, która trenowała nawet w dniu koncertu.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Nie mogę oddychać. Cieszę się, że mam wszystkie swoje zęby, bo by mi wypadły na blat. To był „top of the top”.
Tomasz Wygoda (10): Początek i pierwsze partnerowanie było fantastyczne. Kolejne także i na samym końcu... Nie, ja już więcej nic nie powiem.
Ewa Kasprzyk (10):
To jakby Josephine Baker ożyła... Zatańczyłaś to najlepiej, jak było można. Lepsza mogłaby być chyba tylko „Czerwona Mamba”.
Rafał Maserak (10):
Ja muszę pochwalić Michała, za to co dziś pokazał, bo w pasodoble chodzi o to, żeby wypromować partnerkę.
Punkty: 40

Para nr 11: Aleks Mackiewicz i Izabela Skierska - tango

Utwór: ABBA „Voulez-Vous”
Nazwany odkryciem edycji przez Iwonę Pavlović aktor serialu „Gliniarze” nie krył emocji, kiedy dowiedział się, co czeka go w trzecim odcinku. Na hitach zespołu ABBA się wychował. - To powrót do młodzieńczych lat. Mój tata, jak wracał z rejsu, to przywoził płyty - mówił wzruszony na wspomnienie rodziców, których bardzo mu brakuje. Do tego bardzo czekał na tango. Ten taniec musiał się udać!
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (9): Z moich ust w twoją stroną wypłyną motyle. Jest porażające, jaką masz piękną koordynację. Popracuj tylko nad stopami, ale to było mało istotne.
Ewa Kasprzyk (10): Ja tylko chcę powiedzieć, że moimi własnymi oczami widziałam coś tak pięknego. Jesteś wspaniałym człowiekiem.
Tomasz Wygoda (9): Bardzo trudno jest zatańczyć wolno, ale energetycznie. Wam się to udało.
Rafał Maserak (9): Z palcami i piętą ja się Iwonko z tobą nie zgodzę, bo wiem, ile to ich kosztuje.
Punkty: 37

Para nr 1: Beata Olga Kowalska i Mieszko Masłowski - rumba

Utwór: ABBA „I Have a Dream”
Przed poprzednim tańcem aktorka i prezenterka przyznawała, że trudno jej się poddać partnerowi w tańcu. To się udało, czego efektem były pochwały i wysokie noty. Teraz jej zadaniem było „wodzić go na pokuszenie” w zmysłowym układzie. - ABBA jest bliska mojemu sercu. Wygrana w castingu do „Mamma Mii” dała mi pozytywnego kopa - mówiła gwiazda. Czy ten występ był także sukcesem?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (7): Ogólnie było przyjemnie.
Ewa Kasprzyk (7):
Kiedy pamiętałaś, to uwodziłaś, a kiedy skupiałaś się na krokach, to o tym zapominałaś. Wydało mi się to trochę nudne.
Tomasz Wygoda (6): Zaczynaliście dwa tygodnie temu cza-czą. Tutaj było pogłębienie, ale patrząc na to, jak tańczyłaś górą, miałem wrażenie, że tańczyliście osobno.
Iwona Pavlović (5): Jak jest średnio, to jest do niczego. To nie było złe, ale bioder nie uświadczyłam. Otwórz się na taniec.
Punkty:
25

Para nr 2: Filip Chajzer i Hanna Żudziewicz - walc wiedeński

Utwór: ABBA „Andante, Andante” 
Dziennikarz i prezenter po drugim odcinku przyznawał, że pomylił połowę kroków. - Niektórzy piszą w internecie, że Filip jest drewniany - powiedziała jego partnerka, która zabrała go na zajęcia z rozciągania. Tym razem zamiast show, ważny była powaga i podniosłość. Do tytułu piosenki, który oznacza umiarkowanie wolne tempo, idealnie pasowała choreografia.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (7): Filipie, pamiętaj, że dziecko, pijany i ja powie ci prawdę. To było ładne. Tańczyłeś dosyć płasko, natomiast czasami coś cię tak ciągnęło z główeczką do Hani...
Tomasz Wygoda (6): To było bardzo ładne, ale ja pociągnąłbym ramę, żeby była bardziej otwarta.
Ewa Kasprzyk (9): Dołączę się do chóru pochwał. Jesteś już rozciągnięty. Było pięknie i dystyngowanie. Kroków nie widziałam, bo te dymy dobrze maskują.
Rafał Maserak (8):
W cza-czy mogłeś improwizować, ale walcu nie da rady. W ruchach ważne jest, żeby je dobrze zaakcentować na początku. Tobie to się udało.
Punkty:
30

Para nr 6: Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Kamil Gwara - tango

Utwór: ABBA „Mamma Mia”
Mama w życiu i mama w serialu nie mogła trafić lepszej piosenki. Poprzednio jurorzy zgodnie orzekli, że doskonale znana aktorka w tym programie rozkwita. Czy tanecznie? Tu zdania były już podzielone. Po rumbie nadszedł czas na kolejny zmysłowy taniec, w którym aktorka chciała wyrzucać negatywne i zgarniać pozytywne emocje. Co powiedzieli o tym tangu jurorzy?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (6): Wiele gwiazd-kobiet marzy, żeby zatańczyć tango z profesjonalnym tancerzem. Mam nadzieję, że spełniła pani swoje marzenie. Spodziewałem się tragedii, a było super.
Ewa Kasprzyk (9): Aktorka jest świadoma swojej roli. Doskonale wiedziałam, po co tu jesteś. Fantastycznie!
Tomasz Wygoda (4): Dwa razy przejęłaś inicjatywę i gdybyś taką energię wrzuciła w cały taniec, to myślę że byśmy lepiej złapali ten charakter.
Iwona Pavlović (3): To nie była tragedia. Ja nie wiem, co to było. Wyszłaś zdezorientowana, nie było ramy, nie było trzymania, nie było nic! Zagrałaś to tango, jako aktorka.
Punkty:
22

Para nr 7: Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk - cha-cha

Utwór: ABBA „Super Trouper”
Przyzwyczajeni już do błysku świateł i fleszy podczas wspólnych występów w pierwszych dwóch odcinkach wyrośli na jednych z faworytów jury. Niewiele zabrakło, żeby ich walc wiedeński zdobył maksymalną liczbę punktów. W nagrodę tancerz zaprosił do zabawy na rolkach. Poprzeczka była ustawiona wysoko. Czy parze ponownie udało się zachwycić jury?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović 97): To było bardzo ciekawe, bo zrobiłaś to jakby od niechcenia. Brakowało mi wykończeń. Lekkość i łatwość była znakomita.
Tomasz Wygoda (8): Początek był pozbawiony energii. Widać to było w partnerowaniu. Później się rozwinęliście.
Ewa Kasprzyk (10):
Mi się wydaję, że moi koledzy oglądali inny taniec. Widziałam wszystko piękne, dynamiczne i perfekcyjne. Uważam, że wymiatacie.
Rafał Maserak (8): Michał dba, żeby wszystko w tańcu było „ustawione”. Czy Julia lubi cza-czę? Czy cza-czę Julia zna?
Punkty: 33

Para nr 12: Maciej Musiał i Daria Syta - jive

Utwór: ABBA „Waterloo”
Od tego przeboju rozpoczęła się wielka międzynarodowa kariera grupy ABBA. Nawiązujący do klęski Napoleona tytuł jest metaforą romantycznej relacji. Widmo możliwej porażki zajrzało tancerce w oczy, bo nauka jive'a była dla jej parnera prawdziwym wyzwaniem. - Musi popracować nad kolanami, zeby jive był lekki - wskazywała. Czy ten duet wygrał kolejną bitwę na parkiecie show?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (7): Najbardziej mi się podobało, jak powiedziałeś że jive to głupotki. Piękna praca stóp i choreografia, ułożona pod ciebie. Baw się w tych głupotkach dalej.
Ewa Kasprzyk (10): Napoleon przegrał tę bitwę, ale wyście ją wygrali.
Tomasz Wygoda (9): Te głupotki trzeba traktować bardzo poważnie. Super zaczęliście, nogi fajnie pracowały, mieliście dobre partnerowania.
Rafał Maserak (8): Ta „luźna guma” wyszła, a o to chodzi w tym tańcu.
Punkty:
34

Para nr 8: Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel - tango

Utwór: ABBA „Money, Money, Money”
Nieodłączną częścią codzienności Królowej życia są pieniądze, więc ta piosenka wydaje się idealnie do niej pasować. A czy styl taneczny także przypadł jej do gustu? - W tango może się dobrze zrealizować. Ma lekkiego pazura - mówił tancerz, który dla rozluźnienia zabrał swoją partnerkę na zabawę w klubie. Para miała coś do udowodnienia po tym, jak w dwóch pierwszych odcinkach otrzymała najniższe noty za swoje występy.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (4): Nie wiem, co to było. Ani to groteska, ani to żart. Tango takie sobie. Ciężko mi sprawy techniczne oceniać, bo ich nie było.
Rafał Maserak (6): Wykonaliście trudne równianie matematyczne. Emocje plus kroki równa się taniec.
Ewa Kasprzyk (7): Tango ma w swoim członie ma tan, a to w sanskrycie napięcie. To było, a generalnie Kaźmierska poszłaś w tango.
Tomasz Wygoda (4): Napięcie było, ale dla mnie jak pod wodą. Górą próbowałaś bardzo nadrobić.
Punkty: 21

„Mamma Mia” na koniec przygody
Po podsumowaniu wszystkich tańców na czele była Roksana Węgiel i Michał Kassin, którzy otrzymali maksymalną możliwą liczbę punktów. Na drugim końcu tabeli znaleźli się Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel. Po podliczeniu wszystkich głosów prowadzący kolejno wyczytywali pary, które awansowały do czwartego odcinka. Okazało się, że swój udział w programie zakończyli Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Kamil Gwara. Dziękujemy!

Live z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską i Kamilem Gwarą - oglądaj:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - edycja 14, zobacz odcinek 3:

Foto: Materiały prasowe POLSAT / AKPA / Jacek Kurnikowski / Michał Baranowski

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat