2024-04-28

„Taniec z Gwiazdami”: Znamy finalistów czternastej edycji

Po dziewiątym odcinku w rywalizacji o Kryształową Kulę zostały trzy pary. Do półfinału show przystąpiły cztery duety, które zaprezentowały się w dwóch odsłonach: w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Z programu - tuż przed finałem czternastej edycji - odpadli Maciej Musiał i Daria Syta. „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w niedzielę od godz. 20:00 w Polsacie.

Karnawałowe otwarcie
Przed pierwszą częścią półfinałowych utrzymanych w klimatach latino zmagań publiczność i widzów w klimat wprowadziły tancerki z grupy Carnival Stars w towarzystwie orkiestry Tomka Szymusia, która zagrała wielki przebój zespołu Bellini „Samba de Janeiro”. Na parkiecie show ponownie dobrze znana widzom programu uczestniczka wielu edycji Lenka Klimentova. - Druga runda tańców to klasyka w najlepszym wydaniu. Pokażemy wam dwie zupełnie inne odsłony naszych gwiazd, żebyście mogli zdecydować, kto najbardziej zasługuje na udział w wielkim finale - zapowiedział Krzysztof Ibisz.

Para nr 12: Maciej Musiał i Daria Syta - salsa

Utwór: Enrique Iglesias „Bailando”
W ćwierćfinale - w drugim odcinku z rzędu - ten duet był zagrożony odpadnięciem z programu. Szanse na awans do finału zwiększyłyby dobre noty od jurorów. - Ja rodzę się w ciszy. To jest moja wrażliwość - mówił Maciej Musiał, który zdradził też, że chciałby zabłysnąć znajomością salsy podczas wyjazdu na Kubę, gdzie pochwaliłby się „rodzinnymi koneksjami” z Tomaszem Karolakiem. Czy aktor obudził w sobie „południowca”?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (8):  Poziom tego półfinału jest tak wysoki, jak chyba dawno nie było. Tym bardziej jesteśmy nastawieni na wasze błędy. Najbardziej mi się podobały twoje roztańczone biodra, których wcześniej nie używałeś. Ole!
Tomasz Wygoda (9): Powiedziałeś, że rodzisz się w ciszy, ale w tym tańcu rodziła się twoja druga połowa. Przestajemy cię oceniać i zaczynamy doceniać.
Ewa Kasprzyk (10):
Wróciłam wczoraj z Hiszpanii i mogę powiedzieć tak: Esta salsa me gusta mucho (Ta salsa bardzo mi się podobała).
Rafał Maserak (8):
Najważniejsze, żeby w półfinale iść na całość. Każdy taniec zatańczyć tak, jakby to był wasz ostatni. A ty tę salsę dzisiaj zatańczyłeś na maksimum swoich możliwości.
Punkty:
35

Para nr 7: Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk - samba

Utwór: Camila Cabello „Don't Go Yet”
W poprzednich dwóch odcinkach jurorzy dostrzegli postępy tej pary, co przełożyło się na pochlebne opinie. Dodatkowo zachwyciła ich energia pokazana w salsie. - Jestem mega dumny z Julki - mówił partner gwiazdy. - Chcę się ośmielić i zatańczyć tak, jakbym poszła do klubu z koleżankami. Chciałabym pokazać w sambie kobiecość - mówiła Julia Kuczyńska o czekającym ją tańcu. Czy to się udało?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (9): Co tu się dzieje? Ja tu oszaleję. Jestem pod wielkim wrażeniem twojej solówki. Michał tak o ciebie dba, że nam rozkwitasz.
Ewa Kasprzyk (10): To była prawdziwa orgia zmysłów. Tu nie można szeptać na uszko. Tu się kobieta musi wyginać, doginać i przeginać.
Tomasz Wygoda (9): Cudowna mieszanka słowiańskiej subtelności z latynoska energią. Jesteście torpedami w obrotach. Kończycie to w punkt.
Iwona Pavlović (8): Mały kamyczek do ogródka. Najbardziej zabrakło mi bioder w przód i w tył i tego mi u ciebie zabrakło. Uczestniczyłam w paradzie tanecznej w Sao Paulo i tam było naprawdę gorąco, a tu temperatura raczej europejska.
Punkty: 36

Para nr 5: Roksana Węgiel i Michał Kassin - salsa

Utwór: Shakira „Hips Don't Lie”
Utalentowana piosenkarka i debiutujący w tej edycji tancerz idą jak burza. W ćwierćfinale olśnili jurorów dwoma znakomitymi tańcami i zgarnęli maksymalną liczbę punktów. - Ostatni odcinek bardzo nas zmotywował - mówiła Roxie, a jej partner dodawał, że ich apetyt rośnie. Para zdradziła, że prosi swoich fanów o wymyślanie wyzwań, które mogliby wykonać na parkiecie. Czy pierwszy półfinałowy występ był wysokich lotów nie tylko ze względu na dużą ilość akrobacji, w tym niecodzienna figurę na koniec?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Masz niesamowity dar łączenia w tańcu efektów specjalnych z sednem sprawy. Gratuluje Michałowi, a to oni są twórcami tego wszystkiego. Jesteś mistrzynią, a to stanie na głowie...
Tomasz Wygoda (10):
Potraficie łączyć wszystko tak subtelnie, miękko. I są też takie mikroreakcje, kiedy coś nie wyjdzie, a ty umiesz na to zareagować z uśmiechem.
Ewa Kasprzyk (10):
Jesteście gotowi na występy na Broadwayu, Moulin Rouge w Cirque du Soleil... ale zostańcie z nami jak najdłużej.
Rafał Maserak (10):
Różne widziałem sposoby na dostanie się do finału, ale stania na głowie bym nie wymyślił.
Punkty: 40

Para nr 10: Anita Sokołowska i Jacek Jeschke - samba

Utwór: Ricky Martin „Livin' La Vida Loca”
Ich taniec współczesny w 8. odcinku wywarł na jury ogromne wrażenie. Ten duet tak bardzo przyzwyczaił do znakomitych występów, że oczekiwania przed każdym kolejnym wejściem na parkiet rosną. Symbolem drogi do półfinału był skok z wysokiej wieży, który dla aktorki przygotował jej taneczny partner. - W programie poczułam taką odwagę w przekraczaniu swoich niemożliwości. Po skoku poczułam się jak ptak i pojawiła się energia. Mam nadzieję wystarczająca, żeby włożyć ją do samby - mówiła Anita Sokołowska.
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (9): Samba jest tańcem przestrzennym i ważne jest, żeby wpaść w trans. W waszym tańcu wpadliście w trans, lans i bounce.
Ewa Kasprzyk (9): Uwielbiam takie wyzwania, jak skok z wysokości, ale widziałam twój strach. Jak to pokonałaś, to czymże jest taki taniec na parkiecie?
Tomasz Wygoda (9): Cudownie obserwować jak różnymi metodami dochodzicie do efektu. Zmieniacie się i otwieracie.
Iwona Pavlović (7): Chciałabym bardzo cię docenić, ale także i podziękować, bo pokazujesz, że jako kobieta dojrzała możesz wszystko. W każdym tańcu prezentujesz się fantastycznie, ale dla mnie ta samba była dzisiaj za twarda, za mocna. Siedziałam ściśnięta, a powinnam się rozluźnić.
Punkty:
34

Para nr 12: Maciej Musiał i Daria Syta - quickstep

Utwór: Amy Winehouse „Valerie”
W drugiej rundzie pary miały okazję zaprezentować się w tańcach klasycznych. - Quickstep jest takim tańcem, w którym należy się dobrze bawić. Albo zapewni nam finał, albo będzie końcem pięknej przygody - mówił aktor. Czy wizyta w szkole i ćwiczenia z uczennicami tancerki pomiędzy próbami na sali treningowej pomogły?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (9): Chyba się napatrzyłeś na Michała Danilczuka, bo tyle było akrobacji. Od pierwszego odcinka jestem pod wrażeniem twojego feelingu, tego się nie da wypracować. To był quickstep na miarę półfinału. Gratulacje!
Ewa Kasprzyk (10): Czy to nie jest cudowne, mężczyzna spotyka kobietę i od razu skacze jej przez plecy? Czy to nie jest piękna zabawa? Powiedziałam Rafałowi, że nie lubię aktorów, ale do pana jakoś mam słabość.
Tomasz Wygoda (10): Nie zgodzę się z Rafałem, bo to da się wypracować. Była przestrzeń, byliście razem. Jedyne, to że gdy jesteście razem, to kręgosłupy macie w spięciu.
Iwona Pavlović (9): Przecieram oczy ze zdumienia, bo coś się w tobie zmieniło od ostatniego odcinka. Mam wrażenie, że poszedłeś na żywioł, ale to się udało. Jedyne to ta rameczka, mała, niepozorna, ale ty taki jesteś. Zaskakujący dziś jesteś.
Punkty: 38

Para nr 7: Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk - charleston

Utwór: Fergie „A Little Party Never Killed Nobody”
Zajmująca się z sukcesami od lat modą influencerka doskonale wie, co to styl, a w charlestonie mogła także dać ujście zamiłowaniu do zabawy. - Idę na treningi z uśmiechem. To jest super przygoda, czuję się spełniona - mówiła. Brawurowy układ przypadł do gustu nie tylko im, ale także publiczności i jurorom.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (8): Sprawność fizyczna naszych gwiazd jest genialna. Zacznę od tego, czego mi brakowało, żeby zakończyć pochwałami. Troszeczkę za statycznie. Tylko te nasze uwagi dzisiaj w tym programie... Jak ktoś dzisiaj dostaje osiem, to to nie równa się temu osiem, co było w poprzednich odcinkach... Podziwiam cię za coś innego, bo tu występują aktorzy, piosenkarze, a ty choć jesteś ze świata mediów, to nie jesteś taka sceniczna, ale odnajdujesz się w tym fantastycznie.
Tomasz Wygoda (9): Obserwujemy wielki progres. Zaczęliście lekko, brakowało mi trochę punktowania. Patrząc na was, to możecie startować do Cirque du Soleil. Jestem zachwycony, jak wy piękniejecie w tym programie.
Ewa Kasprzyk (10): Dołączam się do tych pochwał. Wzbiliście się na swoje wyżyny tym tańcem.
Rafał Maserak (10): Charleston jest ulubionym tańcem gwiazd, chodzi o to, żeby pokazać zabawę, radość. Ja się świetnie bawiłem.
Punkty: 37

Para nr 5: Roksana Węgiel i Michał Kassin - fokstrot

Utwór: Peggy Lee „Fever”
Talent młodej piosenkarki został udowodniony w „Dancing with the Stars” na wiele różnych sposobów, ale teraz czekał na nią uznawany za „killera” taniec. Roxie musiała wyjść z jednego treningu, bo szykuje się do egzaminu na prawo jazdy. Jej partner ocenił, że tańczy lepiej niż jeździ. Ale czy ta para jest na autostradzie do finału?.
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (10): Cieszę się, że jesteś zawodową piosenkarką, bo jakbyś była tancerką, to bym się obawiał o pracę moich koleżanek. Zatkało mnie, zatańczyłaś śpiewająco.
Ewa Kasprzyk (10): Podobała mi się kusząca zanęta z nogą. Jeśli mężczyzna chce się z kobietą przespać, to zaprasza do sypialni, a jeśli uwieść, to do tańca. Uwiodłaś swojego partnera, ale także i nas.
Tomasz Wygoda (10): Ten początek był tak dobry, ze mógłby się znajdować w musicalach Boba Fosse. No i właśnie nie ma się do czego doczepić.
Iwona Pavlović (10): Nie daj sobie tego odebrać, że jak śpiewasz, to nie tańczysz, że można być dobrym tylko w jednym. Nieprawda! Śpiewaj, tańcz, zagraj w jakimś filmie i pokaż, że można. A taniec był piękny!
Punkty: 40

Para nr 10: Anita Sokołowska i Jacek Jeschke - charleston

Utwór: Prince „Courtin' Time”
Drugi tego wieczoru charleston był doskonałą okazją do prezentacji umiejętności nie tylko tanecznych, ale także i aktorskich. - Ona musi być sobą. Jest energiczna, żywiołowa, uśmiechnięta, dowcipna - mówił Jacek Jeschke. Z kolei Anita Sokołowska przed drugim tańcem w półfinale zastanawiała się nad niesamowitymi reakcjami, jakie wywołują jej występy. Czy ten też będzie szeroko komentowany?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Anito, taką cię kocham. Taka nam bądź i króluj! Wszystko z lekkością, łatwością i uśmiechem, Jakby to miał być ostatni taniec, ale mam nadzieję, że nie będzie. Pięknie, cudownie i wspaniale.
Tomasz Wygoda (10): Czujesz się tu jak ryba w wodzie, bo tu są te wszystkie aktorskie rzeczy. I partnerowania - jesteś już specjalistką w skokach.
Ewa Kasprzyk (10): Daliście taki cudowny popis slapstickowego kina. To było tak w punkt, przenoszące nas w tamten czas.
Rafał Maserak (10): To jest twój taniec. Eksplozja radości, życia. W tym tańcu jest ważne, żeby emocje pokazać dwa razy bardziej i ty to zrobiłaś. Ale doceniam też wszystkie techniczne rzeczy. Dla mnie najlepszy taniec do tej pory.
Punkty: 40

Samba do kwadratu
Oczekiwanie na ogłoszenie wyników umiliła grupa taneczna Carnival Stars. Kolejny taniec żywcem z sambodromu w Rio de Janeiro sprawił, że atmosfera w studio stała się jeszcze gorętsza.

Ostatnie pożegnanie przed finałem
Pierwszą taneczną rundę według punktacji jurorów wygrali Roksana Węgiel i Michał Kassin, a najmniej punktów zgromadzili Anita Sokołowska i Jacek Jeschke. Po drugich występach liderzy klasyfikacji się nie zmienili, ale na ostatnie miejsce spadli Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk. Po podliczeniu głosów od widzów prowadzący byli gotowi ogłosić, kto wystąpi w wielkim finale. Okazało się, że z programu odpadli Maciej Musiał i Daria Syta.

Live z Maciejem Musiałem i Darią Sytą - oglądaj:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - edycja 14, zobacz odcinek 9:

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat