2024-04-14

W „Tańcu z Gwiazdami” jak w teledyskach. Zostało pięć par

Po siódmym odcinku czternastej edycji z programem pożegnał się kolejny duet. Swój udział w show zakończyli Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka. Wcześniej rywalizacja toczyła się w dwóch tanecznych rundach do premierowych choreografii. Muzycznym gościem specjalnym był Nick Sinckler, uczestnik 19. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w niedzielę od godz. 20:00 w Polsacie.

Początek z „Jackson show”
Na otwarcie Nick Sinckler, uczestnik 19. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i JDC, formacja Andrzeja Starowicza, której tancerze imitowali sceniczne ruchy Króla Popu. Na warsztat został bowiem wzięty ponadczasowy hit Michaela Jacksona „Billie Jean”

Para nr 7: Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk - paso doble

Utwór: Lady Gaga „Bad Romance”
Poprzedni taniec tej pary w 6. odcinku programu był powrotem na dobre tory, choć nie zabrakło kilku krytycznych uwag. W jaki sposób wpłynęło to na nią przed wyzwaniem nauki dwóch nowych tańców? - Muszę pokazać w tym paso doble złość - mówiła modowa influencerka, która pomiędzy treningami zabrała partnera na sesję zdjęciową. Udało jej się zrealizować swój cel?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (8): W paso doble emocje są niezbędne, czasem trzeba to przerysować. Partnerka musi być waleczna, zadziorna, nieustępliwa. I dzisiaj to u ciebie widziałem!
Ewa Kasprzyk (10): Rafał powiedział niemal wszystko, co chciałam. Pękła ta skorupa, był ogień.
Tomasz Wygoda (9): Ja ogień gaszę. Skupię się na tym, że otwierasz się coraz bardziej.
Iwona Pavlović (7): Ja na parkiecie nie widziałam tego tak bardzo jak oni. Zgodzę się z Ewą, pękła skorupa, ale nie wylazło z niej wiele.
Punkty: 34

Para nr 3: Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka - fokstrot

Utwór: Amy Winehouse „Back to black”
Fokstrot uznawany jest za jeden z najtrudniejszych tańców standardowych, ale utalentowany aktor nie raz już pokazał, że jest w stanie podołać najtrudniejszym zadaniom. - Dostojny, szarmancki, ale utwór mi się nie kojarzy z taką elegancją - mówił. - Z takiej strony Krzysiek nie miał jeszcze okazji się pokazać - podkreślała jego taneczna nauczycielka.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (6): I wszystko ci zepsuł fokstrot... Na twoją pracę stóp spuszczam zasłonę milczenia.
Ewa Kasprzyk (10): Taniec to jest najpiękniejszy rodzaj ekspresji, jaki mógł wymyślić człowiek i wy to dokładnie potwierdzacie. I wyszło fantastyczne widowisko.
Tomasz Wygoda (8): Bardzo mi się podobało, masz wyczucie takiego punktowania, ale zgodzę się z Iwoną na to legato. Było skupienie, ale nie przełożyło się to na nogi.
Rafał Maserak (8):
Ja się nie zgadzam z Iwoną. Fokstrot jest killerem i wiem, ile kosztuje was to ciężkiej pracy. To wszystko było idealnie zatańczone. Najlepsi profesjonaliści wykładają się na tym tańcu, a ty się nie wyłożyłeś.
Punkty: 32

Para nr 10: Anita Sokołowska i Jacek Jeschke - rumba

Utwór: Guns'n'Roses „November Rain”
Ogromna pracowitość i wielkie zaufanie procentują w każdym występie tego duetu. W pierwszym tańcu do wykonania był zmysłowy układ do legendarnej piosenki. Aktorka mówiąc o swoich doświadczeniach związanych z grą jednym z teledysków mocno się wzruszyła, dzieląc się osobistymi przemyśleniami na temat swojego charakteru i relacji łączących ją z otaczającymi ludźmi. A jakie refleksje naszły jurorów?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Od kilku odcinków jestem zauroczona wręcz i kocham, kocham, kocham. Jestem zauroczona twoją fizycznością, bo o twojej głębi duszy już wiemy.
Rafał Maserak (10): Czekałem na to, żebyś zatańczyła tę rumbę, bo znamy cię z ekspresji. To mi się bardziej podobało niż „50 twarzy Greya”.
Ewa Kasprzyk (10): Byliście dla mnie jak ożywione rzeźby Rodina. Tak myślę, ze ta Kula powoli toczy się w waszą stronę.
Tomasz Wygoda (9): Mam pewien niedosyt. Jeszcze czekam, żebyś puściła w ramionach, tam były węże miłości, potoki melancholii.
Punkty: 39

Para nr 12: Maciej Musiał i Daria Syta - walc wiedeński

Utwór: Peter Gabriel i Kate Bush „Don't Give Up”
Po pierwszych bardzo dobrych tańcach i zdobyciu „czterdziestki” za taniec współczesny pojawił się moment kryzysowy. Ich samba w szóstym odcinku nie przekonała wszystkich członków jury. Jednak popularny aktor, kiedy ma do osiągnięcia cel, nie zamierza łatwo się poddawać. W przygotowaniach do odcinka miała pomóc... jazda konna. Co tym razem powiedzieli jurorzy?
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (7): Ja bym cię mogła postawić w parze w Maffashion. Idziecie do przodu, ale macie w sobie taką introwertyczność. Odrobinę za dużo podskoków było w kroku podstawowym. Pięknie pracujesz dłońmi, jestem w szoku.
Tomasz Wygoda (8): Chciałbym zobaczyć, jakbyście tańczyli trochę dłużej. Jakbyś się trochę zmęczył, to byś tańczył lepiej.
Ewa Kasprzyk (9): W walcu trudno jest osiągnąć galop, ale wolność była. Czułam to wrażenie, tę pasję, nie odpuszczajcie.
Rafał Maserak (8): Nie każdy tancerz jest stworzony do każdego tańca. Widać, że w walcu lepiej się czujesz. Ten taniec mnie uwiódł.
Punkty:
32

Para nr 5: Roksana Węgiel i Michał Kassin - samba

Utwór: Ed Sheeran „Shape Of You”
Porywający taniec współczesny zebrał czterdzieści punktów, ogromne brawa, a nawet i pokłon od Iwony Pavlović. Fani młodej piosenkarki spodziewali się w 7. odcinku kolejnych fantastycznych występów. W sambie trzeba prezentować pewną „dzikość”, jak określił to Rafał Maserak. Gwiazda zdradziła, że tego jej nie brakuje, bo od roku trenuje boks. A ten występ był niczym „lewy sierpowy”!
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Po raz kolejny mnie zaskakujesz. Rytm i jeszcze raz rytm! Drugą rzeczą jest, że ludzie tańczą na paluszkach, a ty tańczyłaś na całych stopach.
Ewa Kasprzyk (10): Jeżeli Iwonie się podobało... Obłędnie, czuje się ten karnawał w Rio.
Tomasz Wygoda (10): Cudowne biodra na samym początku, cudowne rotacje, znakomite partnerowanie.
Rafał Maserak (10):
Twoją sambę opiszę krótkim akronimem: Dar! Dynamiczna, atrakcyjna, rewelacyjna!
Punkty:
40

Para nr 8: Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel - quickstep

Utwór: Smith & Tell „Forgive Me Friend”
Czas na zamknięcie pierwszej rundy tanecznych zmagań. Borykająca się z problemami z nogami popularna gwiazda telewizyjnych programów miała przed sobą bardzo trudne zadanie. - Ja jestem ciężkim uczniem - przyznawała między treningami. Czy tym choć odrobinę sprawiła, że można jej było „wybaczyć” wcześniejsze mniej udane tańce?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (4): Ja się wyluzowałem, fajna była zabawa. Nie będę oceniał restrykcyjnie. Nie łatwo tańczyć w kowbojkach quickstepa.
Tomasz Wygoda (5): Stylizacja fantastyczna. Jeżeli chodzi o technikę, jest próba. Bardzo inteligentnie skończyliście na ziemi.
Ewa Kasprzyk (5): Jesteś ulubienicą polskiej publiczności, więc o czym my mówimy.
Iwona Pavlović (2):
Na pewno to był quick, ale nie step. Dla mnie to się zaczyna robić męczące. Każdy taniec jest identyczny. Tanecznie dziewięćdziesiąt procent u mnie to jest technika, a tylko dziesięć charyzma. Ty charyzmę masz.
Punkty:
16

Para nr 7: Julia „Maffashion” Kuczyńska i Michał Danilczuk - walc angielski

Utwór: Kortez „Hej Wy”
Pomimo osiągniętych sukcesów, przychodzą w życiu trudniejsze, refleksyjne chwile, o czym opowiada piosenka stanowiąca muzyczne tło do tego tańca. Finalista 13. edycji chciał namówić partnerkę na medytacje, żeby się wyciszyć. Okazało się jednak, że Julia Kuczyńska najlepiej robi to na... rollercoasterach. Czy słuchanie opinii jury było jak jazda kolejką górską? Ależ skąd! Wszyscy byli jednogłośnie zachwyceni.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): To jest miód na moje serce. Twoja subtelność, poprawność... Jadę w sobotę do Kamienia Pomorskiego, zabieram cię na turniej.
Tomasz Wygoda (10): Było cudowne i nawet gdy zatrzymywaliście się, to był ruch, sway.
Ewa Kasprzyk (10): Mnie się to bardzo podobało. Jestem pod wrażeniem waszej pary.
Rafał Maserak (10):
Najcenniejsze dla tancerza, jest żeby poczuć komfort. Obserwowałem Michała i on miał przyjemność z tego tańca.
Punkty:
40

Para nr 3: Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka - paso doble

Utwór: Miley Cyrus „Wrecking ball”
Można powiedzieć, że do „Tańca z Gwiazdami” aktor wtargnął niczym „niszcząca kula” z utworu. Paso doble było okazją do pokazania scenicznego kunsztu i taneczych umiejętności, do których Krzysztof Szczepaniak zdecydowanie ma dryg.
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (8): Wszystko było OK. Odegaliście scenariusz corridy, były zawahania, ale tego nikt nie widział. Wióry i drwa leciały z parkietu.
Tomasz Wygoda (7): Jesteście świetni, ale patrzyłem w twoją górę i trochę tam było za dużo trudnych elementów. Jesteś aktorem i wiesz
Ewa Kasprzyk (9): Urzekliście mnie, może to było połączenie „Gwiezdnych Wojen” z corridą, to było brawurowe. Jestem zachwycona.
Iwona Pavlović (6):
Kiedy powiem, że to było dobre, to myślę, że nie jesteś szczęśliwy. Od twojego tańca chciałabym więcej.
Punkty:
30

Para nr 10: Anita Sokołowska i Jacek Jeschke - quickstep

Utwór: Beyoncé „Single Ladies (Put a Ring on It)”
Po rumbie przyszedł czas na drugi wymagający taniec tego wieczoru. Ceniona aktorka i reżyserka teatralna oraz mistrz parkietu zaprezentowali pełną podskoków i szybkich obrotów choreografię do przebojowego hitu. Wcześniej Anita Sokołowska dała swojemu partnerowi lekcję aktorstwa. Którzy z jurorów podnieśli ręce na znak aprobaty?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (9): Nie ukrywam, że zrobiło się gorąco. Podpisuję pod tym, że taniec musi tworzyć historię. Ważne żeby była intencja. Weszliście w nowoczesny klimat, quickstep był zatańczony rewelacyjnie.
Ewa Kasprzyk (9): To jest drugi quickstep dzisiaj, pierwszy tańczyła Dagrama. Jakże różne były...
Tomasz Wygoda (9): Jeden był moment, gdy byliście w parze i miałem wrażenie, że poszlo w siłę...
Iwona Pavlović (9): Tam był taki mały fragment i zawiesiłaś się na lewej ręce Jacka i miałaś króciutką szyjkę, ale jesteś zwierzak parkietowy.
Punkty:
36

Para nr 12: Maciej Musiał i Daria Syta - rumba

Utwór: Adele „Hello”
Zdaniem Rafała Maseraka, aktor miał problem, żeby wczuć się w szóstym odcinku w układ do samby. Rumba to taniec, w którym zmysłowych ruchów nie można potraktować wyłącznie jako scenicznego performansu. - Z pasją poproszę - mówiła Daria Syta. Czy te wskazówki pomogły?
Oceny i komentarze:
Rafał Maserak (10): Żeby kobieta była zmysłowa w rumbie, to co musi zrobić mężczyzna? Musi się prezentować i dobrze prowadzić. Dobrze to zrobileś.
Tomasz Wygoda (8): Jakbyście osobno odgrywali miłość, ale na końcu było fantastyczne partnerowanie.
Iwona Pavlović (9): Jedną z najpiękniejszych rzeczy, którą mogłeś zrobić, to byłeś na drugim planie. Nie zgodzę się z Tomkiem. Tu było tyle dobra. Byłeś dyskretny i introwertyczny. Nie tańczyłeś pod publiczkę i chwała ci za to.
Ewa Kasprzyk (10):
Tańczyliście dla siebie tak, jakby świat nie istniał. Przy dużym zaangażowaniu, masz chyba duży dystans do tego co robisz.
Punkty:
37

Para nr 5: Roksana Węgiel i Michał Kassin - walc wiedeński

Utwór: Ania Karwan „Słucham Cię w radiu co tydzień”
Ten duet przyzwyczaił do znakomitych występów, a w czwartym odcinku walc angielski przyniósł parze 39 punktów. W drugim występie wieczoru do zaprezentowania był układ do najstarszego turniejowego tańca standardowego. Czy tym razem udało się zdobyć maksymalną liczbę punktów? W materiale przed tańcem piosenkarka mówiła, że receptą na trudne chwile jest oczyszczający płacz. Teraz mogła jedynie ronić łzy wzruszenia po kolejnych pochwałach.
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (10): Jak patrzę na twój taniec, to w tobie jest tyle dojrzałości, mądrości ruchu. Jestem tym zauroczona. Jesteś taneczną królową tej edycji.
Tomasz Wygoda (10): Zgodzę się z Iwoną, ale niektórzy muszą nauczyć się takiego przepływu. Pięknie spójnie przechodzicie przez trudne momenty.
Ewa Kasprzyk (10):
Krzysiu, skorzystam z twojej „małyszowej” nomenklatury. Ten drugi skok był równie oddany co pierwszy.
Rafał Maserak (9):
Często się mówi, że żeby być dobrym tancerzem, to trzeba być sportowcem, aktorem, artystą. Ja myślę, że trzeba być przede wszystkim sobą. I ty byłaś w tym tańcu sobą.
Punkty: 39

Para nr 8: Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel - broadway jazz

Utwór: sanah i Vito Bambino „Ale jazz”
Tego stylu tanecznego nie było wcześniej w 14. edycji. Mieszanka tańca jazzowego, klasycznego, swingu, pantomimy, stepu, tańca rewiowego i tańców towarzyskich to możliwość wyrażenia szerokiego wachlarza emocji. Jaki dało to efekt w połączeniu z jednym z większych muzycznych przebojów ostatnich lat? W przerwie między treningami para bawiła się w tunelu aerodynamicznym. Ale na parkiecie zaliczyli bardzo „twarde lądowanie”...
Oceny i komentarze:
Iwona Pavlović (1): Ten program mnie zawsze zaskakuje, zdarzają się cuda. niektórzy po półmetku tańczą gorzej. Moim zdaniem to już jest „Stanie z Gwiazdami”.
Tomasz Wygoda (3): Wyglądacie rewelacyjnie, ale zabrakło mi mocnych akcentów. Bawisz się świetnie, ale nie popracowaliście nad jakością tego tańca. Pokasz trochę pazura, wtedy to się przełoży na taniec.
Ewa Kasprzyk (1): Ja tylko cały czas czekam, kiedy to się zacznie. Może coś przeoczyłam.
Rafał Maserak (2):
Ty czekałaś, kiedy to się zacznie, a ja czekałem, kiedy to się skończy. Jak usłyszałem, co tańczycie, to się podrapałem po głowie.
Punkty:
7

Akrobacje na parkiecie
W oczekiwaniu na werdykt czas publiczności i widzom umiliła Grupa Ocelot, która od ponad ćwierć wieku specjalizuje się w artystyczno-akrobatycznym show i ponownie Nick Sinckler. Tym razem artysta zaśpiewał utwór Aerosmith „I Don't Want to Miss a Thing”. I miał rację! Szkoda było stracić choćby moment tego występu.

Podsumowanie po dwóch rundach
W siódmym odcinku po pierwszej serii tańców na czele klasyfikacji obejmującej punktację jurorów znaleźli się Roksana Węgiel i Michał Kassin, a zamykali ją Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel. Po drugich występach to się nie zmieniło. Do ustalenia ostatecznego werdyktu zliczone zostały głosy widzów, a z programem pożegnali się Krzysztof Szczepaniak i Sara Janicka.

Live z Krzysztofem Szczepaniakiem i Sarą Janicką - oglądaj:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - edycja 14, zobacz odcinek 7:

Foto: materiały prasowe Telewizja Polsat / AKPA: Mieszko Piętka, Jacek Kurnikowski

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat