2023-05-26

Dekada na scenie. Dawid Kwiatkowski jubileuszowo

Piosenkarz świętował swoje dokonania podczas Polsat SuperHit Festiwal 2023. Podsumował dotychczasowe osiągnięcia w karierze niezwykłym koncertem w Operze Leśnej. Podczas występu w piątek 26 maja nie mogło zabraknąć jego największych hitów, które wylansował na przestrzeni lat. Dawid Kwiatkowski miał też niespodzianki dla fanów. Zobacz wideo!

Scena była mu przeznaczona
Dawid Kwiatkowski zaczynał swoją karierę w bardzo młodym wieku. Jako nastolatek śpiewał w zespole Two of Us, a także brał udział solowo w przesłuchaniach do programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Po zyskaniu rozgłosu wystąpił w pierwszej edycji „Tańca z Gwiazdami” w Polsacie, w parze z Janją Lesar. Łącznie wydał 7 albumów i 26 singli. Zdobył wiele prestiżowych nagród. - Dziesięć lat tej niesamowitej podróży. Dziękuję, że tutaj jesteście - powiedział ze sceny w Operze Leśnej. 

Sukces i spełnienie artystyczne
Płyta zatytułowana „Dawid Kwiatkowski”, która wyszła w 2021 roku to przełom w karierze jubilata. Uzyskała status platynowej za sprzedaż ponad 30 tysięcy kopii. To właśnie z niej pochodzą utwory „Proste”, „Bez ciebie” i „Idziesz ze mną”, które rozbrzmiały w sopockim amfiteatrze. Podczas wykonywania ostatniego z nich, gwiazda pozdrowiła swoją mamę z okazji Dnia Matki. Jego ekipa rozdała kobietom na widowni róże. Nie zabrakło uścisków i łez. Na scenie do Dawida dołączył brat Michał. - To jest osoba, dzięki której ja tutaj stoję. Kocham cię nad życie, ty pierwszy we mnie uwierzyłeś - powiedział wokalista. Wspólnie sięgnęli po singiel „Na zawsze” z 2013 roku.

Kolejny krok w karierze
Za jubileusz nagrodzono Dawida Kwiatkowskiego wyjątkową statuetką. - Jakie to ciężkie, nie byłem dzisiaj na siłowni - żartował muzyk. Wcześniej odtworzono nagrania z sympatykami gwiazdy, którzy wyrażali uwielbienie dla swojego idola. Co mówili? - Kocham go za to, że niczego nie udaje. Kształtował moją pewność siebie. Jak go widzisz, na twarzy pojawia się uśmiech - komentowali. Tak jak wspierali go przez ostatnie dziesięć lat, tak będą go wspierać w dalszych działaniach. Muzyk przygotowuje już nowości wydawnicze. „Café de Paris” zwiastuje nową erę w karierze piosenkarza. Warto trzymać za niego kciuki i przyglądać się kolejnym ruchom!

Polsat SuperHit Festiwal 2023 od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja na żywo w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat