2023-05-27

Jubileusz legendy rocka w Sopocie. 35-lecie zespołu IRA

Kultowa formacja ze swoimi największymi hitami na Polsat SuperHit Fesitwal 2023. Dowodzona przez Artura Gadowskiego IRA na przestrzeni lat wylansowała wiele przebojów. 27 maja grupa świętowała na scenie trzydziestopięciolecie istnienia. Jak bawiła się publiczność w Operze Leśnej? Jakie niespodzianki przygotował zespół na tę wyjątkową okazję?

Kawał historii polskiego rocka
Zespół IRA został założony w 1987 roku w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. Zadebiutował dwa lata później albumem „Ira”. Wielki sukces i uznanie krytyków przyszło przy wydawnictwach numer dwa i trzy - „Mój dom” i „1993 rok”. Od tej pory formacja na stałe wpisała się w historię polskiego rocka. Zdobyli wiele prestiżowych nagród i z powodzeniem koncertują przez 35 lat działalności. Byli między innymi wyróżnieni zaproszeniem do supportowania legendarnego zespołu Aerosmith przed koncertem w Warszawie.

Hurtownia przebojów
Spośród wielu hitów, które mają na koncie, na inaugurację występu wybrano singiel „Ona jest ze snu”. To motyw przewodni znanego filmu „Szczęśliwego Nowego Jorku”. Co jeszcze zaśpiewał Artur Gadowski? Oczywiście nie mogło zabraknąć utworu - rockowego hymnu: „Nadzieja”.

Uhonorowanie formacji
Telewizja Polsat i Piotr Witwicki, redaktor naczelny Interii, wręczyli grupie specjalną nagrodę z okazji 35-lecia. - Piękne dzięki. Strasznie ciężka statuetka - śmiał się Artur Gadowski. Powiedzieli też kilka ciepłych słów do fanów. Gratulujemy i życzymy kolejnych lat pełnych sukcesów i spełnienia!

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat