2023-05-26

Polsat SuperHit Festiwal 2023: Koncert Platynowy. Wideo!

Na scenie w Operze Leśnej najbardziej rozchwytywani artyści w Polsce. Przypomniano albumy i single, które w ostatnim czasie pokryły się platyną i diamentami. Gwiazdy wieczoru to Agnieszka Chylińska, Doda, Smolasty, Tribbs, Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski. Kto jeszcze zaśpiewał w Sopocie 26 maja? Jak wyglądała ta część Polsat SuperHit Festiwal 2023? Zobacz wideo!

Królowa jest tylko jedna
Pozytywny przekaz na start, a wszystko to dzięki niezawodnej i jedynej w swoim rodzaju Dodzie. Gwiazda sięgnęła po utwór „Szansa” z 2006 roku, przywołując tym samym wspomnienia z czasów, kiedy śpiewała jeszcze w zespole Virgin. Płyta „Ficca”, z której pochodzi singiel, zyskała status potrójnie platynowej. To nie koniec niespodzianek...

Tej artystki nie mogło zabraknąć
Agnieszka Chylińska i świętowanie sukcesu czwartej solowej płyty zatytułowanej „Never Ending Sorry”. Album nie tylko zadebiutował na pierwszym miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS, ale zebrał również świetne recenzje od krytyków muzycznych. To właśnie z tego wydawnictwa pochodzi platynowy hit „Kiedyś do ciebie wrócę”. - Mamy piękny festiwal, bez was to się nie uda - artystka zwróciła się do osób zgromadzonych w Operze Leśnej, by śpiewały wraz z nią. I tak też było!

Emocje wzięły górę
- Wiem, że tutaj jest moja mama. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy - powiedziała gwiazda przed wykonaniem kolejnej piosenki. A był to singiel „Drań”, który zajmuje szczególne miejsce w sercach fanów Agnieszki Chylińskiej. Publiczność była pod wrażeniem formy wokalnej gwiazdy, która od zawsze pokazuje pazur w głosie. Warto wspomnieć, że w teledysku do tego utworu wystąpiła znana i lubiana aktorka Anna Dymna.

Żyć po swojemu
Nie zabrakło łez wzruszenia. - Jestem szczęśliwa, że was widzę - mówiła wokalistka do publiczności. Charyzma, klasa, energia - tymi słowami można opisać w skrócie mini-koncert Agnieszki Chylińskiej. Na koniec show pokrzepiający utwór „Jest nas więcej”. Siła i solidarność!

Wiek to tylko liczba
Ma dopiero piętnaście lat, a już osiągnęła tak wiele! Sara James to fenomen dosłownie na światową skalę. Dziewczyna podbiła nie tylko polskie talent shows, ale i genialnie zaprezentowała się w jednym z nich za oceanem. - To się nazywa wykorzystać swoją szansę - zauważył prowadzący Maciej Dowbor. W Sopocie sięgnęła po przebój „Somebody”, który rozszedł się w nakładzie przekraczającym 50 tysięcy egzemplarzy. 

Krzysztof Krawczyk na zawsze
Muzyka łączy pokolenia, a najlepszym przykładem tego stwierdzenia jest producent o ksywce Tribbs sięgający po utwór nieodżałowanego Krzysztofa Krawczyka. Wielki przebój „Ostatni raz zatańczysz ze mną” z 1987 roku zyskał drugie życie i trafił do odbiorców nowej generacji. Efekty? Ponad 100 tysięcy sprzedanych kopii płyty. Te liczby robią wrażenie!

Jeszcze więcej Dody
Podobne statystyki wykręciła powracająca na scenę w Sopocie Doda i singiel „Melodia ta”. Utwór znalazł się na jej czwartej solowej płycie „Aquaria”. Jest lubiany przez wiernych sympatyków wokalistki. Wykonywała go już m.in. w „Tańcu z Gwiazdami” i podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2023. Dorota Rabczewska znana jest z niekonwencjonalnych rozwiązań i każdy show jest inne.

Hit za hitem
Doda po polsku i po angielsku. Choć płyta „Aquaria” pełna jest przebojów, wokalistka postawiła na „Fake Love”. Przy utworze współpracowała m.in. z Patrykiem Kumórem, półfinalistą piątej edycji „Must Be the Music. Tylko muzyka”. - Wolę śpiewać niż prowadzić - żartowała gwiazda, która na festiwalu pełniła również rolę prezenterki. - Dziękuję, że mogę tu być i dziękuję moim fanom - dodała.

Coś dla fanów rapu
Smolasty od lat konsekwentnie lokuje się w topie polskiego hip-hopu. „Duże oczy” to singiel promujący czwarty krążek rapera, „Almost Goat”. Na YouTube klip do tej piosenki odtworzono ponad 111 milionów razy.

Inspiracja polskim rockiem
Nie tylko Tribbs zainspirował się klasyką. Smolasty sięgnął po sampel z utworu Wilków „Urke” i stworzył własny „Pijemy za lepszy czas”. Fuzja gatunków okazała się strzałem w dziesiątkę.

Duet idealny
Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski to nie tylko świetni aktorzy, ale i wokaliści. Łącząc siły w balladzie „Zabierz tę miłość” pokazali szeroki wachlarz swoich umiejętności. Piosenka powstała na potrzeby pierwszego polskiego serialu, łączącego słuchowisko i film, „Random”.

Dziękujemy, że byliście z nami!

Polsat SuperHit Festiwal 2023 od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja na żywo w Telewizji POLSAT.

Polsat SuperHit Festiwal 2023: Koncert Platynowy::

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat