2023-05-26

Zespół Mazowsze na 75-lecie z widowiskiem w Sopocie

Wyjątkowy jubileusz legendarnej formacji podczas Polsat SuperHit Festiwal 2023. Zespół Mazowsze to jedna z największych polskich grup artystycznych, odwołujących się do tradycji muzyki i tańca ludowego. 26 maja podczas wydarzenia w Operze Leśnej zaprezentowali szczególnie wyselekcjonowany repertuar z imponującą choreografią. Jak bawiła się publiczność w sopockim amfiteatrze?

Jak to się zaczęło?
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” został powołany do życia listem Ministerstwa Kultury i Sztuki z 8 listopada w 1948 roku. To jedna z największych na świecie formacji artystycznych, która prezentuje stylizację polskiego folkloru w postaci widowiska, zawierającego elementy muzyki i tańca. Nazwa pochodzi od centralnego regionu Polski - Mazowsza, jednak repertuar szybko rozszerzył się o kulturę innych zakątków kraju.

Tradycja trwa w najlepsze
Grupa rozpoczęła specjalny występ z okazji 75-lecia istnienia od interpretacji utworu „(I've Had) The Time of My Life”. Następnie zaprezentowała takie piosenki jak: „Szeroko, daleko listek na jaworze”, „Cyt, cyt” i „Furman”. Po wszystkim, Prezes Mennicy Polskiej Katarzyna Budnicka wręczyła zespołowi wyjątkową statuetkę złotej monety. - Dziękujemy za zaproszenie. Moim artystom chcę powiedzieć: jesteście wspaniali - skomentował dyrektor i dyrygent „Mazowsza” Jacek Boniecki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Polsat SuperHit Festiwal 2023 od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja na żywo w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat