2023-05-27

25 lat grupy Golec uOrkiestra. Góralska zabawa w najlepsze!

Paweł i Łukasz Golcowie obchodzili jubileusz w sopockim amfiteatrze. Bracia wystąpili 27 maja na scenie Opery Leśnej ze swoimi największymi przebojami podsumowującymi ćwierćwiecze istnienia. Nie mogło zabraknąć takich utworów jak: „Ściernisco”, „Crazy is My Life” czy „Lornetka”. Na scenie w Sopocie pojawił się również producent Gromee. Jak dokładnie wyglądały obchody dla Golec uOrkiestra?

Unikatowe brzmienie
Zespół Golec uOrkiestra powstał w 1998 roku. Był jednym z pionierów na polskiej scenie, łącząc tradycyjne, etniczne brzmienia z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popu, rock'n'rolla czy jazzu. Rok później ukazał się ich debiutancki album „Golec uOrkiestra 1”, który zdobył statuetkę Fryderyka. Na przestrzeni lat grupa współpracowała m.in. z takimi artystami jak: Maryla Rodowicz, Paweł Kukiz, Kayah, Andrzej Piaseczny i Mieczysław Szcześniak.

Dyskografia w pigułce
W ciągu 25 lat góralska formacja wydała dziesięć albumów studyjnych oraz kilkanaście płyt limitowanych i składanek. Wiele z nich zdobyło wielokrotny status platyny. W Operze Leśnej muzycy sięgnęli po klasykę, czyli największe przeboje. Zaczęli od „Crazy is My Life”, ale nie zabrakło również takich utworów jak „Ściernisco”, „Dzieje się” czy „Lornetka”. Na scenie z Paweł i Łukaszem wystąpił także Gromee. Producent współpracował z nimi przy hicie „Górą ty” w 2020 roku. - Najlepszy DJ w Polsce! - chwalił go jeden z członków grupy.

Wyjątkowe odznaczenie
Bracia odebrali specjalną nagrodę od Telewizji POLSAT na 25-lecie istnienia. - To, co mnie w nich zachwyca to to, że kochają folklor, górali z Żywca, z Beskidu Żywieckiego. Nie znam drugiej takiej muzycznej rodziny - mówiła Nina Terentiew. - Dziękujemy wszystkim - odpowiedział jeden z bliźniaków. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat