2023-05-26

45 lat zespołu Bajm. Szczególny występ w Operze Leśnej

Beata Kozidrak i jej zespół zaprezentowali się w wyjątkowej odsłonie. Bajm sięgnął po swoje największe przeboje, które od pokoleń towarzyszą słuchaczom i widzom. Królowa polskiej scen w Sopocie pokazała się z jak najlepszej strony. Czym zaskoczyła znana formacja podczas niezwykłego świętowania 45-lecia? Jak dokładnie przebiegła celebracja 26 maja podczas Polsat SuperHit Festiwal 2023?

Taki był początek
Zespół Bajm został założony w 1978 roku w Lublinie. O narodzinach grupy opowiadał Andrzej Pietras w rozmowie z POLSAT.PL: - Pierwszy przebój, „Piechotą do lata”, rozpoczął naszą karierę, a pierwsza płyta otworzyła bramy koncertowe, nie tylko w Polsce, ale i w Europie oraz Stanach. Nawet byliśmy w Wietnamie. To była bardzo ciekawa wyprawa - wspominał muzyk.

Przeboje, które zna każdy
Na przestrzeni 45 lat formacja wylansowała wiele hitów, które na stałe weszły do historii polskiej muzyki rozrywkowej. W Sopocie wybrzmiały takie tytuły jak: „Co mi Panie dasz”, „Nie ma wody na pustyni” i „Józek, nie daruję ci tej nocy”. Wszystkie pochodzą z debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu „Bajm”. Wydawnictwo ukazało się w 1983 roku.

Wręczenie statuetki
Taki staż zasługuje na specjalne wyróżnienie. Beata Kozidrak i spółka odebrali nagrodę od Dody, Macieja Dowbora i Tribbsa. - Chciałbym podziękować muzykom, którzy z nami grali i grają teraz - mówił Andrzej Pietras. Na koniec sięgnęli jeszcze po przebój „Biała armia”.

Polsat SuperHit Festiwal 2023 od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja na żywo w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat