2023-05-26

Radiowy Przebój Roku 2023, czyli największe hity. Oglądaj!

Artyści z najpopularniejszymi utworami w pierwszy dzień festiwalu Polsat SuperHit Festiwal. W piątek 26 maja w Operze Leśnej gwiazdy rodzimej sceny wykonały utwory, które podbijały listy przebojów w ostatnich miesiącach. Publiczność w Sopocie i widzów przed telewizorami do tanecznej zabawy porwali bryska, B.R.O., Daria, Ignacy, C-Bool i Sara James.

Z „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” do Opery Leśnej
Koncert Radiowy Przebój Roku rozpoczął się od występu Darii Marx. Piosenkarka, która zajęła drugie miejsce w 18. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, wykonała utwór „Paranoia” z 2021 roku. Aranżacja mogła zaskoczyć nawet najwierniejszych fanów wschodzącej gwiazdy.

W duecie
- Jest mi bardzo miło, że zostałam zaproszona na ten prestiżowy koncert już drugi raz - powiedziała wokalistka przed kolejną częścią show. „Paranoia” to nie jedyny utwór, którym Daria Marx podbiła listy przebojów. Innym jest piosenka „Never Ending Story”, nagrana z Kush Kush. Jednym ze współautorów nagrania jest producent Tribbs, który również prezentował swoje talenty podczas Polsat SuperHit Festiwal.

Lato tuż, tuż
Przebój na wakacje? Wokalistka bryska z propozycją kawałka „Samba”. Popularna nuta rozruszała publiczność zgromadzoną w Operze Leśnej. - Nie wiem, czy wiecie, ale ta artystka współtworzyła mój hit „Melodia ta” - podkreśliła Doda, która debiutowała w roli prowadzącej.

Zabawa w najlepsze
Co dalej? Wykonawczyni sięgnęła jeszcze po utwór „Odbicie”, ale w wersji zremiksowanej przez Marka Neve. To był strzał w dziesiątkę! Singiel w odświeżonej formule sprzedał się w nakładzie 100 tysięcy kopii. - Kochani, jesteśmy w niesamowitym miejscu, łączy nas muzyka, bawimy się - zachęcała wokalistka.

Producent-orkiestra
C-BooL jest częstym gościem w Operze Leśnej. Nie mogło go zabraknąć również w 2023 roku. Zdolny producent przygotował utwór „What Can I Do”. Teledysk do niego odtworzono ponad 10 milionów razy na YouTube. Szacunek! - Wiem, że potraficie wstać i zrobić najgłośniejszą imprezę - rzucił artysta do publiczności. Tak też się stało!

Młodzi mają głos
Ignacy to jeden z reprezentantów nowej generacji, którego warto obserwować. Utalentowany 19-latek wylansował już przebój „Ostatni raz”, a to dopiero początek jego przygody w branży. Jak pisze sam artysta na oficjalnej stronie, jego singiel to „letni, lekki utwór o uczuciach, w których łatwo się zatracić”. Potwierdziło się to w Sopocie.

Pozytywne wibracje
- Mam nadzieję, że „Jeszcze będzie pięknie” da wam trochę otuchy i wiatru w żagle - pisał B.R.O., kiedy utwór premierowo ukazywał się w sieci w kwietniu 2022 roku. I miał rację! Piosenka szybko stała się hymnem motywacji do oczekiwania na lepsze jutro. Warto dodać, że artysta jest zarówno autorem tekstu, jak i producentem hitu.

Złota Twoja Twarz
Kto na koniec? Oskar Cyms. Zwycięzca 18. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zaśpiewał piosenkę „Daj mi znać”. Debiutancki polski singiel gwiazdy to efekt współpracy z duetem Hotel Torino (Patryk Kumór i Dominik Buczkowski).

Dziękujemy, że byliście z nami!

Polsat SuperHit Festiwal: Radiowy Przebój Roku - zobacz część 1:

Polsat SuperHit Festiwal: Radiowy Przebój Roku - zobacz część 2:

Polsat SuperHit Festiwal 2023 od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja na żywo w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat