2023-05-27

Maciej Maleńczuk na 40-lecie kariery w Operze Leśnej

Największe hity podczas jubileuszu niezwykle barwnego artysty z Krakowa. Poruszający się z biegłością w rozmaitych stylistykach Maciej Maleńczuk od wielu lat budzi wielkie emocje publiczności. 27 maja na sopockiej scenie zaprezentował przekrój swojej dyskografii podczas wyjątkowego koncertu. Które utwory wybrał i dlaczego? Jaki przebieg miał jego występ podczas drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2023?

„Bard Krakowa”
Maciej Maleńczuk od zawsze był niepokorny i chodził własnymi ścieżkami. Na początku przygody ze śpiewaniem występował jako muzyk uliczny w Krakowie i Warszawie. W 1986 został frontmanem grupy Püdelsi. Karierę solową rozpoczął albumem „Historia obyczaju” z 1989 roku. Był jednym z jurorów programu „Idol” w trzeciej edycji show Polsatu. Występował z takimi grupami jak Homo Twist i Yugopolis. Zawsze szczery do bólu, mający swoje zdanie. Za to pokochali go Polacy!

Przebój goni przebój
Na start jubileuszowej zabawy „Dawna dziewczyno” z repertuaru Püdelsów. Z wielu hitów cenionego artysty na tę okazję wyselekcjonowano również takie utwory jak „Ostatnia nocka” i „Synu”. Pierwszy z nich jest szczególnie bliski wokaliście, bowiem opowiada o jego doświadczeniu z więzienia, do którego trafił za odmowę odbycia służby wojskowej w 1981 roku. - Wychowanie jest wtedy, kiedy po prostu jesteś, kiedy dziecko widzi, jak sobie radzisz z problemami - odnotował w stosunku do drugiego wybranego utworu. 

Nagroda za zasługi
40 lat na scenie to zdecydowanie osiągnięcie, które wymaga nagrodzenia specjalną statuetką. Takową przygotowała Telewizja Polsat. Wręczył ją Robert Górski, fan muzyka. - Chcę powiedzieć, że to jest poważna sprawa, ale stary chłop nigdy nie jest tak stary jak stara baba - żartował kabareciarz. Na koniec wykonanie „Gdzie są moi przyjaciele”. Brawo dla Maćka Maleńczuka za całokształt twórczości! 

Polsat SuperHit Festiwal 2023 od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja na żywo w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat