2023-05-12

T.Love: Czujemy się częścią historii Opery Leśnej i Sopotu

Muniek Staszczyk i Sidney Polak o występie podczas wyjątkowej imprezy. Członkowie zespołu T.Love w specjalnej rozmowie z POLSAT.PL mówią o tym, co przygotowali dla widzów i sopockiej publiczności. Zdradzają także, jakiego znanego artystę zaprosili do wspólnego występu w Operze Leśnej. Polsat SuperHit Festiwal 2023 od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja na żywo w Telewizji POLSAT.

Wdzięczność za lata na scenie
- Od dzieciństwa jeździłem na wczasy w okolice Sopotu z rodzicami. Mam sentyment - mówi Muniek Staszczyk, pytany o pierwsze skojarzenia z Trójmiastem. - A jako zespół graliśmy tam wielokrotnie, uczestnicząc w różnych rocznicach. Wszystkie te festiwale były udane zarówno muzyczne, jak i towarzysko - podkreśla członek grupy T.Love. Podobnego zdania jest Sidney Polak. - Sopot był dla nas zawsze łaskawy. Czujemy się trochę historią tego miejsca, bo nie jesteśmy już najmłodszym zespołem. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy zaproszeni po raz kolejny na Polsat SuperHit Festiwal - przekonuje.

Huczne urodziny płyty „KING”
W 2022 roku podczas wydarzenia w Operze Leśnej formacja celebrowała 30-lecia wydania kultowej płyty. Nie obyło się bez niespodzianek. - Mieliśmy przygodę, bo podczas koncertu na żywo pękła mi „stopa”, czyli ten pedał, którym się uderza w bęben basowy. Rzadko się zdarza, żeby to pękło właśnie w tym miejscu. Energia musiała być niesamowita, skoro spowodowała, że w tym momencie właśnie się to stało. Takie chwile się wspomina - śmieje się muzyk.

Połączenie nowego i starego
Co przygotowała grupa na imprezę w 2023 roku? - T.Love ma długą historię, ale nie jesteśmy jedynym wykonawcą, więc trzeba to podać w pigułce. Cztery znane piosenki, nasza klasyka: „Autobusy i tramwaje”, „KING”, „Warszawa” i najnowszy singiel „Pochodnia” - zdradza plany na występ Muniek Staszczyk. Pierwszy z tych utworów zespół wykona wspólnie z Organkiem. - On interpretuje tekst Muńka z niesamowitą energią. Pasuje do tej piosenki i takiego czadu rock'n'rollowego. To chłopak, który jest drapieżny. Fajny gość - kończy Sidney Polak.

  

Polsat SuperHit Festiwal 2023 od piątku 26 maja do niedzieli 28 maja na żywo w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat