2022-05-04

Dawid Kwiatkowski o festiwalu: Sopot to magiczne miejsce

0

Podczas Polsat SuperHit Festiwal artysta wystąpi w koncercie „Radiowy Przebój Roku”. W rozmowie z POLSAT.PL i Polsat Go Dawid Kwiatkowski przyznaje, że jest podekscytowany powrotem do wyjątkowego dla polskiej muzyki miejsca, jakim jest Opera Leśna w Sopocie. Jaką niespodziankę szykuje z tej okazji dla fanów? Polsat SuperHit Festiwal 2022 na żywo od 20 do 22 maja od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Historia polskiej piosenki
Sopocka Opera Leśna to dla wielu muzyków oraz słuchaczy kultowe miejsce. - Uważam, że jest magiczna i dla każdego artysty wyjątkowa - twierdzi Dawid Kwiatkowski, który miał już okazję zaprezentować się sopockiej publiczności podczas Polsat SuperHit Festiwal w 2015 roku. Jak podkreśla, bardzo docenia możliwość występowania podczas takich wydarzeń obok największych gwiazd i najbardziej gorących nazwisk ostatnich lat. - Jestem wdzięczny, że to się dzieje - mówi.

  

Przełomowa pozycja w dyskografii
Płyta muzyka wydana w 2021 roku okazała się nie tylko komercyjnym sukcesem, ale została również oceniona pozytywnie przez krytyków. To między innymi utwory z tego albumu wokalista zaśpiewa w Sopocie. - Wystąpię podczas koncertu „Radiowy Przebój Roku”. Udało mi się takie mieć ostatnio - cieszy się Dawid Kwiatkowski w rozmowie z POLSAT.PL, mając na myśli między innymi piosenki: „Bez Ciebie”, „Proste”, „Nieważne” i „Idziesz ze mną”. - Zaprezentuję swoje największe przeboje, ale popracuję nad aranżacjami, żeby nie było tak przewidywalnie - zapowiada. - Chcę czymś zaskoczyć i mam nadzieję, że ludzie będą śpiewać ze mną - dodaje.

Przepis na przebój? To „Proste”!
Sukces ostatniej płyty spowodował, że Dawid Kwiatkowski postrzegany jest, jako artysta z gotowym przepisem na przebój. Wokalista dzieli się refleksją na temat tworzenia hitów uwielbianych przez fanów. - Polacy kochają refreny, on musi być nośny - to według niego pierwsza zasada kreowania przebojów zapamiętanych na lata. - Prostotę utworu należy unieść tekstem, warstwą liryczną. Myślę, że to jest ważne - twierdzi.

Jakie plany zawodowe ma Dawid Kwiatkowski na wakacje? Co jeszcze mówi przed Polsat SuperHit Festiwal 2022?

  

Polsat SuperHit Festiwal 2022 na żywo od piątku 20 maja do niedzieli 22 maja od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze