2022-05-21

Doda i jej znakomici goście na Polsat SuperHit Festiwal 2022

0

Zaskakujący i porywający publiczność jubileusz wokalistki w Operze Leśnej. Doda, która już 20 lat pozostaje jedną z najpopularniejszych polskich artystek, zaprosiła do wspólnego występu takich artystów jak Dawid Kwiatkowski, Michał Wiśniewski, Justyna Steczkowska i Beata Kozidrak. Oto, jak wyglądał recital „Doda czy Dorota? Rabczewska, jakiej nie znacie!” w drugi dzień Polsat SuperHit Festiwal 2022.

Dwie dekady na scenie
Doda zaczęła karierę jako dziecko, występując w lokalnych konkursach wokalnych. W latach 1998-2000 była aktorką musicalową teatru Studio Buffo. Niedługo potem dołączyła do zespołu Virgin, gdzie z Tomaszem Lubertem współtworzyła takie przeboje jak To ty”, „Szansa” czy „Kopiuj-wklej”. Solowo jej ścieżka muzyczna również obfituje w wiele hitów, takich jak „Bad Girls”, czy „Riotka”. Dwie z trzech jej płyt pokryły się platyną.

Wciąż fajna „Dżaga” z niej jest
Początek koncertu „Doda czy Dorota? Rabczewska, jakiej nie znacie!” był mocny. Artystka zaprezentował bowiem przebój zatytułowany „Dżaga”. Tego utworu nie mogło zabraknąć podczas tak wyjątkowego wieczoru. Fani pamiętają kontrowersyjny klip, który towarzyszył piosence w 2004 roku. Już wtedy Doda nie bała się wyrażać siebie przez odważną twórczość.

Tego nikt się nie spodziewał
Na scenie obok Dody jako pierwszy gość stanęła Justyna Steczkowska. Panie pomimo trudnej przeszłości zakopały topór wojenny i wspólnie wykonały utwór „Znak pokoju”. Wyszło doskonale, więc być może to nie ostatni wspólny występ tych artystek?

Barwny duet
Dwie najbarwniejsze postaci polskiej sceny muzycznej, czyli Doda i Michał Wiśniewski w utworze „Nie daj się”. - To kolorowy ptak, nie ma takich osób na naszej scenie - mówiła wokalistka w rozmowie z POLSAT.PL o liderze Ich Troje, kolejnym gościu jubileuszowego koncertu.

Zmiana kierunku
Doda, znana z rockowych i popowych rytmów, wciąż eksperymentuje z gatunkami muzycznymi. Jeden z jej najświeższych hitów zahacza o stylistykę dance i elektro. Przebój „Fake Love”, który powstał między innymi we współpracy z Patrykiem Kumórem, szturmem wdarł się na listy przebojów w 2021 roku. Teledysk na YouTube odtworzono prawie siedem milionów razy.

Mieszanka pokoleń
Kto następny w roli gościa? Beata Kozidrak z zespołu Bajm. Panie znają się i lubią od wielu lat. Doda niejednokrotnie podkreślała, że autorka hitów „Płynie w nas gorąca krew” czy „Szklanka wody” to jej idolka. Panie razem zaśpiewały utwór „2 Bajki” z repertuaru Virgin. Piosenkę wydano siedemnaście lat temu, a wciąż budzi ona wiele emocji i wzruszeń. Szczególnie w tak wyjątkowym wykonaniu. 

Ostatni gość na rockowo
Również Dawid Kwiatkowski został zaproszony na minirecital Dody. Artyści sięgnęli wspólnie po piosenkę „Mam tylko ciebie”, która znalazła się na debiutanckim krążku zespołu Virgin. Mocne rockowe brzmienie w zupełnie nowym wydaniu. Czy fanom spodoba się wersja tego utworu zaprezentowana na scenie sopockiego amfiteatru?

Co to był za koncert!
Na koniec Doda wystąpiła solowo. Między wykonaniem utworów „Katharsis” i „Dziękuję” odebrała wyróżnienie - Serce od Polsatu oraz złotą płytę za singiel „Fake Love”. Gratulujemy 20 lat na scenie i życzymy kolejnych sukcesów!

Polsat SuperHit Festiwal 2022 - „Doda czy Dorota? Rabczewska, jakiej nie znacie!”:

Polsat SuperHit Festiwal 2022: Doda o jubileuszowym koncercie

Polsat SuperHit Festiwal 2022 na żywo od piątku 20 maja do niedzieli 22 maja od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze