2019-04-10

Paweł Jasionowski: Ten program to dobra zabawa i radość

0

Lider zespołu Masters dla POLSAT.PL m.in. o ważnej roli jurora w „Śpiewajmy razem”. Choć wokalista przyznaje, że zadanie jest niełatwe, to stara się zwracać uwagę na pozytywy. Co przykuwa jego uwagę? Dlaczego Paweł Jasionowski wstaje z krzesła? Jakich postaci szuka w show?

- Jak bardzo zmieniło się postrzeganie przez pana roli jurora przed nagraniami i w trakcie nagrań „Śpiewajmy razem”?
- Miałem niegdyś przyjemność być jurorem w programie „Disco Star” w PoloTV, ale także być po tej drugiej stronie w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, więc doskonale wiem, jak trudne to zadanie. W „Śpiewajmy razem” jurorzy mogą czuć się jednak bardziej anonimowi, ponieważ po każdym wykonie tylko kilkoro z nas dokonuje oceny uczestnika przed kamerą. Jako juror staram się pokazać występującemu zarówno słabe, jak i mocne strony jego występu, bo wiem, że krytyka może motywować do dalszej pracy nad sobą.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Śpiewajmy razem. (@spiewajmyrazempolsat)

- Co najbardziej przykuwa pana uwagę? Co sprawia, że głosuje pan „na tak”? 
- „All Together Now” nie jest talent show, więc z założenia nie poszukujemy w nim nowej gwiazdy. To program, którego głównym założeniem jest dobra zabawa, radość, jaką daje wspólne śpiewanie. Występują w nim osoby, które na co dzień niekoniecznie zajmują się muzyką, wiec ważniejsza od barwy głosu czy intonacji jest energia, z którą przychodzi dany uczestnik. Jeśli czuję, że ktoś bawi się muzyką i dobrze mu to wychodzi, to naciskam guzik i śpiewając bawię się razem z nim.

- Z którymi jurorami nawiązał pan najlepsze relacje?
- Na ścianie ulokowano mnie obok Julii, więc mieliśmy sporo okazji do rozmów o starych czasach. Okazało się, że uczyliśmy się w tym samym mieście. Chyba rozumiecie, że o muzyce rozmawialiśmy najmniej (śmiech). Na planie spotkałem również mojego dobrego znajomego Nowatora, dla którego skomponowałem oraz wyprodukowałem wiele nagrań. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Paweł Jasionowski (@mastersofficial)

- Osobą, która w jakimś stopniu panuje nad wami wszystkimi, czyli nad całą setką jurorów, jest Mariusz Kałamaga. Czy jego poczucie humoru rozluźnia atmosferę na planie?
- Jak najbardziej! Mariusz to jeden z najlepszych stand-uperów w naszym kraju, więc jego żarty są bardzo błyskotliwe. Zdarzało się, że musiał rozluźnić atmosferę, rozśmieszając uczestnika po niezbyt udanym występie, czy też w humorystyczny sposób podsumować wypowiedź któregoś z jurorów. Moim zdaniem wybór Mariusza Kałamagi na prowadzącego to strzał w dziesiątkę!

- Formuła „All Together Now” jest daleka od standardowych talent show. Co według pana wyróżnia program i sprawia, że jest wyjątkowy? 
- Już sama nazwa mówi, że możemy spodziewać się takiej ilości głosów, jakiej jeszcze dotąd nie było w tego typu programach. Uczestnik ma tylko dwa zadania: sprawić, by jak najwięcej osób zaśpiewało wspólnie z nim i… dać ludziom radość! A tego czasami nam brakuje.

Oglądaj w IPLA.TV: „Śpiewajmy razem. All Together Now” - sezon 2, odcinek 7

Zobacz także:
Znamy komplet finalistów programu „Śpiewajmy razem”!
„Śpiewajmy razem”: Wszyscy wstali po raz trzeci!
Tomasz Lubert: To najlepszy program muzyczny w telewizji
Joanna Kurowska specjalnym gościem w „Śpiewajmy razem”
„Śpiewajmy razem”: Wskoczyła do finału jak górska kozica!
Juliusz Kamil: Prawdziwy talent poruszy każde serce
„Wejście smoka” wprost do finału show „Śpiewajmy razem” 
Joanna Kozak: Staram się wejść w skórę wykonawców
„Śpiewajmy razem”: To już druga „setka” w tej edycji!
Aleksandra Szwed: Poznaję Beatę Kozidrak z nowej strony
„Śpiewajmy razem”: Jurorzy zachwyceni znanym coverem
„Śpiewajmy razem”: Setka jurorów wstała z krzeseł!
„Śpiewajmy razem”: Wanda Kwietniewska i... jej banda
K.A.S.A.: Ten program to dobry start dla debiutantów
Monika Jarosińska apeluje, aby nikogo nie urazić
Beata Kozidrak w „Śpiewajmy razem”. Jaką będzie jurorką?
Ruda z Red Lips: Jesteśmy w samym środku burzy
Jurorzy „Śpiewajmy razem” o nowej edycji show

Komentarze
© Polsat 2020