2019-03-06

„Śpiewajmy razem”: Setka jurorów wstała z krzeseł!

Beata Noszczyńska zachwyciła wykonaniem hitu „Szklanka wody” Bajmu. Otrzymała aprobatę i pochwałę nie tylko od Beaty Kozidrak, lecz także od całej ściany sędziów! Pierwszy odcinek drugiego sezonu „All Together Now” już przeszedł do historii! Kto jeszcze pozytywnie zaskoczył jury i otrzymał wysokie noty?

Inauguracja drugiego sezonu „Śpiewajmy razem” rozpoczęła się od piosenki „Biała Armia”, którą wykonała niezawodna Beata Kozidrak. Ściana jurorów ochoczo dołączyła się do śpiewania wielkiego przeboju Bajmu sprzed lat. - Cóż za rozpoczęcie! - krzyczał nowy prowadzący: Mariusz Kałamaga.

A wszyscy czekali już na pierwszego uczestnika nowej edycji show! Na scenie „All Together Now” zadebiutował muzyk-amator z miejscowości Brzeg. - Zgłosiłem się do tego programu, żeby przeżyć przygodę - wyznał przed wejściem na scenę Wojciech Kroczak, który wykonał utwór „Ach, te baby” Ryszarda Rynkowskiego i Andrzeja Zauchy! - Widać, że znasz się na kobietach - żartował Jary po występie. I miał rację! Pierwszy uczestnik show zdobył aż 97 głosów! Czy komuś udało się przebić ten wyczyn?

Starała się o to Dorota Kuziak. Studentka z Bezled przyznała, że na równi z karierą w policji marzy o tej w branży muzycznej. Z tak mocnym wykonaniem „Highway To Hell” AC/DC nie powinno mieć problemu z realizacją tego drugiego planu! - Jestem pod wrażeniem Twojej osoby - chwaliła dziewczynę Monika Jarosińska. Podobnego zdania była sama Beata Kozidrak: - Nie ukrywam, że lubię takie klimaty - wyznała. - Chciałabym cię usłyszeć w duecie z Rudą - dodała. Noty? 77!

Zmiana klimatu! Karol Berger z Krakowa sprawił, że na scenie „All Together Now” rozbrzmiało wdzięczne „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Wyjątkowa interpretacja piosenki Zbigniewa Wodeckiego przypadła do gustu oceniającym. Nawet Beata Kozidrak, która nie wstała z miejsca na czas, chwaliła występ. - Zasłuchałam się - przyznała wzruszona, wspominając autora oryginału. Uczestnik zdobył 87 głosów.

Z ciastkarni do świata show biznesu? Poznajcie historię Dario Isidoris! - Pochodzę z Włoch, mieszkam w Polsce od kilku lat - przedstawił się kandydat. W takich okolicznościach mógł zaśpiewać tylko jedno: „Nel Blu Dipinto Di Blu (Volare)” Domenico Modungno. Efekt był zadowalający, bo docenił go sam Paulo Cozza. Wynik? 87 punktów. Z programem pożegnała się zatem Dorota Kuziak. A Dario i Karola spotkali się w dogrywce. Jurorzy zadecydowali w tajnym głosowaniu, że to właśnie drugi z wymienionych uczestników zasiądzie na srebrnym krześle w Top 3.

Na scenie zameldowały się Ada Dijuk i Anna Dijuk-Bujok. Mama i córka z Krakowa przyznały się do swoich ambicji, gdy stwierdziły nieskromnie, że fajnie byłoby dostać się do finału. Przystąpiły do walki, śpiewając „Byłam różą” autorstwa duetu Kayah&Bregović. - Rozpłakałem się - przyznał Jacek Dewódzki. - Właśnie dlatego wzięłam udział w tym programie, żeby przeżywać takie emocje - dodała poruszona liderka Bajmu. Oceny? 97. Tym samym doszło do nietypowej sytuacji - drugiego już remisu w tym odcinku. Podczas ukrytego głosowania sędziowie zadecydowali, że na podium Top 3 staną Ada i Anna. Z programu odpadł zaś Dario.

Marcin Dejek to sprzedawca z Gdańska, który przyznał, że obecna praca nie daje mu satysfakcji. - Marzy mi się, żeby wychodzić na scenę i robić wielkie show - tłumaczył mężczyzna. Niestety, tym razem nie udało mu się porwać tłumów. Chłopak sięgnął po popularny numer „Powiedz” zespołu Ich Troje, ale nie zdołał przekonać do siebie jurorów. Wykon zdobył zaledwie 23 punkty.

Agata Jędrzejewska z zawodu jest technikiem farmacji, ale kocha dzielić się ze światem swoim talentem. - Od 15 lat gram w młodzieżowej orkiestrze dętej, a w weekendy występuję się na eventach - powiedziała. Jakie oceny dla żywiołowego wykonania „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma” Maryli Rodowicz i Stana Borysa? - Super! Duży potencjał. Jako skrzypek mogę tylko podziwiać - przyznał Jelonek. Noty? 92. Agata zasłużyła sobie na Top 3.

Zabawa trwała w najlepsze, gdy na scenie pojawiła się Beata Noszczyńska z Poznania. Kobieta wychowuje niepełnosprawne dziecko, ale potrafi też znaleźć czas na swoje pasje. Jedną z nich jest śpiewanie. Poprzeczkę zawiesiła sobie jednak bardzo wysoko, decydując się na przebój Bajmu „Szklanka wody”. Czy Beata Kozidrak była zadowolona z tego coveru? Jak najbardziej! Kobieta przekonała do siebie nie tylko diwę, lecz także 99 pozostałych jurorów. - Poradziłaś sobie z tym utworem, choć to nie jest łatwy - powiedziała kapitanka sędziów.

Pewne miejsce w finale dla Beaty Noszczyńskiej! A kto wraz z nią przeszedł dalej? W dogrywce sing off udział wzięli: Wojciech Kroczak oraz duet Dijuk. Kobiety zaśpiewały piosenkę „Ta sama chwila” Bajmu, z kolei mężczyzna sięgnął po „Autobiografię” Perfektu. Wygraną zgarnęły matka i córka. Gratulujemy i do zobaczenia w finale!

Oglądaj w IPLA.TV: „Śpiewajmy razem. All Together Now” - sezon 2, odcinek 1

Śpiewajmy razem. All Together Now w środę o godz. 20:30 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Śpiewajmy razem”: Wanda Kwietniewska i... jej banda
K.A.S.A.: Ten program to dobry start dla debiutantów
Monika Jarosińska apeluje, aby nikogo nie urazić
Beata Kozidrak w „Śpiewajmy razem”. Jaką będzie jurorką?
Ruda z Red Lips: Jesteśmy w samym środku burzy
Jurorzy „Śpiewajmy razem” o nowej edycji show
Beata Kozidrak kapitanem jury w „Śpiewajmy razem”
Mariusz Kałamaga prowadzącym show „Śpiewajmy razem”
Wygrał „Śpiewajmy razem”, co radzi nowym uczestnikom?