2023-12-21

Marcin Miller z Boys wielbicielem płyt winylowych, a wśród nich...

Znany artysta zaskakuje muzycznym gustem. Autor największych hitów disco polo, takich jak „Jesteś szalona” i „Wolność”, to prawdziwy meloman. Lider zespołu Boys posiada bardzo bogatą kolekcję płyt winylowych, którą gromadzi od kilkudziesięciu lat, a pierwsze egzemplarze kupił jeszcze jako nastolatek. Marcin Miller jest jedną z gwiazd Sylwestrowej Mocy Przebojów w Polsacie. Zapraszamy w niedzielę 31 grudnia od godz. 20:00.

Wielkie nazwiska na półkach
W kolekcji Marcina Millera wśród muzyki disco lat 80., gdzie królowały Sandra czy Sabrina, znajdują się także klimaty soulowe, np. Sade, i jazz w wykonaniu Franka Sinatry. Lider formacji Boys z chęcią włącza również muzykę klasyczną. Wśród jego ulubionych kompozytorów znajdują się takie nazwiska jak Czajkowski czy Vivaldi.

Fan brytyjskiej elektroniki
Największą jednak fascynacją króla disco polo jest... zespół Depeche Mode, którego piosenki zna na pamięć. - Przy ich ekspresyjnej muzyce można się podładować, ale też rozładować nerwy. Jest w niej moc! - mówi Marcin Miller.

Wiedzę czerpał z...
To jednak nie koniec niespodzianek muzycznych, o których nikt jeszcze nie wiedział. W latach 90. Marcin Miller był wiernym słuchaczem audycji muzycznych Tomasza Beksińskiego „Romantycy muzyki rockowej”.

Sylwestrowa Moc Przebojów 2023 - zobacz koncert:

Na Sylwestrową Moc Przebojów zaprosili Telewizja Polsat i Województwo Śląskie. Współorganizatorem imprezy był Stadion Śląski. Patronami Medialnymi byli Radio Zet, Fakt i Interia.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat