2023-12-31

Sylwestrowa Moc Przebojów: Powitaliśmy 2024 rok! Wideo

Pełna atrakcji szampańska zabawa ze znakomitymi artystami w Parku Śląskim. Na największej scenie w historii imprezy między innymi: Doda, Dawid Kwiatkowski, Smolasty, Lady Pank, Enej, Tribbs, Kayah & Bum Bum Orkestar i Fiśbanda, a także Golec uOrkiestra, Skolim i Majka Jeżowska. Zobacz, jak powitaliśmy Nowy Rok podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2023!

Powrót na Śląsk
Pola Marsowe Parku Śląskiego po raz drugi były miejscem sylwestrowej zabawy z Polsatem. W ten wyjątkowy wieczór widzów podczas rozgrzewki przed imprezą przywitali Marcelina Zawadzka i Krzysztof Ibisz, a materiał wideo przypomniał, co działo się rok wcześniej na błoniach Stadionu Śląskiego. Gotowi do zabawy były też Agnieszka Kołodziejska z Radia Zet i Adam Zdrójkowski. No to zaczynamy!

A więc... zatańczmy!
Na początek piosenka, która królowała na wielu domowych imprezach 2023 roku i nie tylko, czyli „Ostatni raz zatańczysz ze mną”. Za odświeżoną wersją hitu Krzysztofa Krawczyka stoją Tribbs i Kubańczyk.

Na ludową nutę
Dla Golec uOrkiestra 2024 rok jest ważny ze względu na świętowanie dwudziestopięciolecia kariery. Ale zanim nadejdzie na to pora, po raz kolejny bracia Łukasz i Paweł oraz towarzyszący im muzycy pojawili się na muzycznym wydarzeniu Polsatu. W swoim pierwszym występie wieczoru zaprezentowali „Ściernisco” i „Słodycze”.

Tanecznie i romantycznie
Ostatnia noc w roku może być momentem na rozmaite wyznania. Na scenie specjalista od tekstów, które trafiają „w punkt” i są nucone przez kolejne pokolenia, czyli Marcin Miller. Lider zespołu Boys z największymi hitami: „Jesteś szalona” i „Najpiękniejsza dziewczyno”.

Wielki show w Parku Śląskim
Dorota Rabczewska jesienią 2023 roku pokazywała w programie „Doda Dream Show” przygotowania do serii wyjątkowych koncertów. Także „Fake Love” i „Melodia ta” zaprezentowane na największej scenie w historii Sylwestrowej Mocy Przebojów miały ogromny rozmach i imponującą choreografię. Na styczeń artystka zaplanowała trzy koncerty ze specjalnym show, a Adam Zdrójkowski nagrodził jednego z widzów zaproszeniem na widowisko z cyklu „Aquaria Tour”.

O współczesnych relacjach
Kto następny? Idol młodzieży i książę polskiej sceny, czyli Dawid Kwiatkowski. Publiczność i widzowie z chęcią przyjęli zaproszenie do tańca w rytm przebojów „Bez Ciebie” i „Proste”, które niosą ze sobą głębszy przekaz na temat poszukiwań miłości i szczęścia.

Piosenka na urodziny
Dla artysty 1 stycznia to szczególna data, bo wtedy obchodzi urodziny. Na scenie z kwiatami pojawił się jego brat Michał. Tak jak podczas Polsat SuperHit 2023 wykonali wspólnie utwór „Café de Paris”.

Ognisty występ
Czas na „prawdziwy ogień”, bo tak swoje występy podczas sylwestra z Polsatem zapowiadał Skolim. Ciekawostką jest, że teledysk do przeboju „Nie dzwoń do mnie mała” miał premierę niemal dwanaście miesięcy temu i w tym czasie uzbierał ponad 50 milionów wyświetleń na YouTube.

Platynowy medley
Sylwestrowa Moc Przebojów to pora szampańskiej zabawy przy największych hitach największych polskich gwiazd, jak Smolasty. Artysta zaprezentował medley cieszących się ogromną popularnością singli „Duże oczy” (podwójna diamentowa płyta), „Papito” (diamentowa płyta) oraz „Pijemy za lepszy czas” (diamentowa płyta).

Szczególny utwór
Oskar Cyms to jedno z największych muzycznych odkryć 2023 roku. Jego kariera nabrała zawrotnego tempa po zwycięstwie w 18. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. A jego pierwszym polskim singlem była piosenka „Daj mi znać”, którą zaprezentował także ze sceny Sylwestrowej Mocy Przebojów.

Z dyskotekową energią
Czas na jedną z dwóch zagranicznych gwiazd imprezy. „Pump It Up” Danzela w 2024 roku obchodzi dwudziestolecie, ale przez ten czas piosenka zupełnie się nie zestarzała i nadal potrafi rozkręcić niejedną imprezę.

Hymn sprzed lat
Sylwester z Polsatem to nie tylko najnowsze hity, ale także dobrze znane utwory. Jak „Mój jest ten kawałek podłogi” z 1997 roku. Na warsztat wzięli go przedstawiciele Śląska na imprezie: zespół Feel z Piotrem Kupichą na czele oraz liderka grupy Clödie, Klaudia Trzepizur. W roli intro użyto natomiast fragmentu piosenki The Offspring „Pretty Fly (for a White Guy)”.

Włoska gwiazda wieczoru
Matteo Bocelli zaprezentował publiczności i widzom dwa utwory. „Perfect Symphony” oryginalnie wykonuje ulubiony artysta Włocha, Ed Sheeran, a ten utwór nagrał z jego ojcem, Andreą Bocellim. Chwilę później poruszający „Fasi”, który znajduje się na debiutanckim albumie „Matteo”.

Dziecięca nostalgia
Muzyka potrafi przywoływać wspomnienia, a przy piosenkach tej artystki, bawiły sie kolejne pokolenia Polaków. „Najpiękniejsza w klasie” zostało bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzoną w Parku Śląskim publiczność, a sama Majka Jeżowska była zachwycona!

Energicznie i z zadumą
Lady Pank to ikony sceny rockowej w Polsce. Na przestrzeni lat napisali mnóstwo hitów o zróżnicowanym nastroju. Na swój pierwszy występ wieczoru wybrali pełne energii „Tańcz głupia, tańcz” i skłaniające do refleksji „Zawsze tam gdzie Ty”.

W rytmie „Italodisco”
To był jeden z wielkich przebojów tego roku! Wylansował go zespół The Kolors, a zaśpiewał zwycięzca 19. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Kuba Szmajkowski.

Gwarancja zabawy
Są takie piosenki, bez których ciężko wyobrazić sobie Sylwestra. Jedną z nich jest „Bałkanica” zespołu Piersi, która niejednego podrywa do tańca i sprawia, że na zabawę nocy jest za mało.

Zgodnie z zapowiedzią
- Będą nasze największe hity, ale nie zabraknie również coverów - mówił w rozmowie z POLSAT.PL Piotr „Lolek” Sołoducha. Słowa lidera zespołu Enej sprawdziły się w stu procentach. Na początek „Symetryczno-liryczna”, a chwilę potem „Mój przyjacielu”, który w oryginale wykonywali Krzysztof Krawczyk i Goran Bregović.

Lokalni ulubieńcy
Stali bywalcy sylwestrowych imprez Polsatu na scenie. Pochodzący z Katowic Feel nie miał daleko, żeby przyjechać na pożegnanie. Na Błoniach Stadionu Śląskiego wybrzmiało doskonale znane „A gdy jest już ciemno” i „No pokaż, na co Cię stać”. W drugiej z piosenek Piotra Kupichę wokalnie wsparła liderka grupy Clödie, Klaudia Trzepizur.

Zmiana klimatu!
Na scenie Sylwestrowej Mocy Przebojów ponownie czas na nieco latynoskich rytmów w wykonaniu Skolima. Jego największy przebój „Wyglądasz idealnie” zgodnie z przypuszczeniami rozgrzał publiczność na Polach Marsowych.

Z pozytywnym nastawieniem
Nowy rok może u niektórych budzić obawy związane z tym, co przyniesie przyszłość. Receptą na to - występ Kayah, której towarzyszyli Bum Bum Orkestar i Fiśbanda. Najpierw „Ramię w ramię” o sile kobiecego wsparcia, a następnie „Po co”, które podpowiada, jak podchodzić do zmartwień.

„Łapmy te momenty”
Co można powiedzieć podczas składania noworocznych życzeń? Na przykład „Dzięki, że jesteś”. Do publiczności zgromadzonej w Parku Śląskim oraz widzom przed telewizorami takie słowa skierowali Tribbs, Mikal i Siostry Szlachta.

Odrobina ruchu
Choć w tym roku na Sylwestra dopisała pogoda, to jednak warto dbać, aby cały czas być rozgrzanym. Swoiste ćwiczenia zaproponował Danzel. Uczestnicy imprezy z chęcią zastosowali się do wskazówek wokalisty w utworze „Put Your Hands Up In The Air”.

Przebojowy duet
To wyjątkowa noc w roku, więc tańczmy i bawmy się. Choć zimą szybko robi się ciemno, to „Nim zajdzie słońce” Dody i Smolastego jeszcze bardziej rozświetliło nastroje.

Urozmaicony repertuar
Dorota Rabczewska została na scenie, a gdy dołączyli do niej jej tancerze, publiczność i widzowie usłyszeli dobrze znany przebój „Nie daj się” oraz jeden z ostatnich singli „Mama”.

Muzyczna podróż w przeszłość
Wielu uważa, że lata 80. i 90. były znakomitym okresem dla polskiej muzyki. Trudno się z tym nie zgodzić, a dla wszystkich, którzy z nostalgią wspominają tamte czasy, Urszula w piosenkach „Konik na biegunach” i „Dmuchawce, latawce, wiatr”.

Raj, którego pragniesz
Na przełomie roku część osób myśli o swoich marzeniach i stawia sobie cele, które chce zrealizować w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy. Inspiracją do działania może być piosenka „Skrzydlate ręce”, grupy Enej. Niech każdy w 2024 roku lata wysoko!

Powrót do dzieciństwa
Odrobina nieskrępowanego szaleństwa! Euforię wywołała Majka Jeżowska z utworem „A ja wolę moją mamę”, która towarzyszy kolejnym dorastającym pokoleniom. Artystka jak zawsze zaprezentowała się publiczności i widzom w kolorowej kreacji, co jest nieodłączną częścią jej scenicznego wizerunku.

Uwielbiane szlagiery
Lady Pank zaczynali swoją karierę ponad 40 lat temu i nadal są w znakomitej formie. Spośród wielu ich przebojów teraz przyszła pora na „Kryzysową Narzeczoną” i „Mniej niż zero”.

One się nigdy nie znudzą
Kayah znów na scenie ze swoimi ponadczasowymi piosenkami, które powstały we współpracy z Goranem Bregoviciem. „Prawy do lewego” i „Śpij kochanie, śpij” w 2024 roku będą obchodziły dwudziestopięciolecie, a wciąż to piosenki przy których Polacy uwielbiają się bawić. Tak samo jak wcześniej, artystkę wspierali Bum Bum Orkestar i Fiśbanda.

Ponadczasowe klasyki
Po tym, jak na scenie zrobiło się biesadnie, ten klimat kontynuował Marcin Miller. Lider zespołu Boys w klasyku muzyki tanecznej - „Wolność” oraz ludowej piosence „Hej, sokoły”, ktora dobrze znana jest uczestnikom wesel.

Szalona zabawo trwaj
Nie ma czasu na odpoczynek! Do tańca zaprosili ponownie Golec uOrkiestra. Tym razem bracia Łukasz i Paweł zaproponowali kipiące energią hity „Górą Ty”, oraz „Crazy Is My Life”.

Mamy 2024 rok!
W końcu naszedł wyczekiwany moment. Na scenie artyści wieczoru oraz czwórka prowadzących: Marcelina Zawadzka, Agnieszka Kołodziejska, Krzysztof Ibisz i Adam Zdrójkowski, którzy razem z publicznością odliczali czas do północy, a także złożyli uczestnikom imprezy i widzom Polsatu życzenia.

Wyjątkowe wykonanie
Nowy rok 2024 przywitał Matteo Bocelli z „Caruso”, czyli utworem Lucio Dalli, który wykonywał także ojciec piosenkarza, Andrea Bocelli. Niezwykle emocjonalna piosenka poświęcona jest słynnemu włoskiemu tenorowi, Enrico Caruso.

Imprezowy „pewniak”
„Daj mi tę noc” zespołu Bolter była coverowana na różne sposoby przez wielu artystów. Czas na wersję TikTokerki Roksasas i Tribbsa, który ma znakomitą rękę do tworzenia przebojowych wersji popularnych utworów. Publiczność z chęcią dołączyła do zabawy. „Zapomnijmy jeszcze raz o tym, że nam było źle. Na to przecież przyjdzie czas, kiedy wstanie dzień”!

Szerokiej drogi!
1 stycznia ruszamy w nieznane, ale niech 2024 rok będzie rokiem pięknych - nie tylko muzycznych - podróży, co zilustrował Michał Kwiatkowski w międzynarodowym przeboju „Voyage, voyage”.

Nowe muzyczne życie
Współpraca Kubańczyka i Tribbsa to gwarancja wielkich hitów. Panowie ze znakomitym efektem wykorzystali utwór Mafii i Andrzeja Piasecznego „Imię deszczu”. Refren w piosence „Ta noc” chwyta teraz za serce kolejne pokolenia!

Hit minionego lata
Kto następny? Na scenie Oskar Cyms z piosenką „Niech mówią”. Popularny utwór pod koniec sierpnia 2023 roku zdobył tytuł Przeboju Lata Radia Zet i Polsatu.

Przebojowy finał
A na finał zespół Piersi z meksykańskim utworem „La Bamba”, którą w rockowej wersji spopularyzował Ritchie Valens. Wykonanie polskiego zespołu było równie energetyczne.

Sylwestrowa Moc Przebojów 2023 - zobacz koncert:

Dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy szczęśliwego nowego roku! Na Sylwestrową Moc Przebojów zaprosili Telewizja Polsat i Województwo Śląskie. Współorganizatorem imprezy był Stadion Śląski. Patronami Medialnymi byli Radio Zet, Fakt i Interia.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat