2024-01-01

Sylwestrowa Moc Przebojów 2023 wygrała z konkurencją!

4,2 miliona przed ekranami i 60 tysięcy osób na żywo witało Nowy Rok z Polsatem. Po raz kolejny impreza organizowana przez stację okazała się sukcesem, przyciągnęła wszystkich żądnych dobrej zabawy przy dźwiękach największych przebojów. W dodatku widzowie mogli decydować, co zabrzmi na scenie, a także pokazać innym, jak wygląda ich Sylwestrowa Moc Przebojów na „domówkach”. Szczęśliwego 2024!

Dla publiczności i widzów
Od wielu lat Telewizja Polsat świętuje Sylwestra wspólnie z widzami w plenerze. W tym roku Sylwestrowa Moc Przebojów odbyła się na Polach Marsowych w Chorzowie. Pod spektakularną sceną zwieńczoną blisko 7. metrowym zegarem odliczającym czas do północy przewinęło się 60 tysięcy osób. O północy przed telewizorami wraz z Telewizją Polsat witało Nowy Rok 4,2 miliona osób (co stanowiło około 36% w grupie 4+) co potwierdzają wstępne wyniki oglądalności na podstawie pierwszych danych Nielsen Media.

Zaproszenie do zabawy
To była naprawdę fantastyczna zabawa, bo jej scenariusz napisali widzowie i internauci. Artyści występujący na scenie wykonywali przeboje ze swojego repertuaru, o które prosili na Facebooku fani. Dodatkowo wszyscy mogli pokazać swoją „domówkę”. Każdy mógł wysłać zdjęcia ze swojej, a ze wszystkich powstała istna imprezowa galeria. Liczba zdjęć zaskoczyła. Kilkunastu grafików przygotowujących zdjęcia do publikacji nie nadążało z ich przygotowywaniem.

Scena dla najlepszych
Na największej scenie w historii Sylwestrowej Mocy Przebojów, która miała 75 metrów szerokości i blisko 32 metry wysokości, wystąpiło ponad 20. polskich i zagranicznych artystów. Razem z widzami Polsatu stary rok pożegnali między innymi: Doda, Lady Pank, Golec uOrkiestra, Kayah & Bum Bum Orkestar i Fiśbanda, Urszula, Majka Jeżowska, Dawid Kwiatkowski, Danzel, Enej, Skolim, Piersi, Marcin Miller i Boys, Smolasty, Oskar Cyms, Kuba Szmajkowski, Michał Kwiatkowski, Tribbs i Kubańczyk, Feel i Clödie, a także Matteo Bocelii. Gospodarzami sylwestrowego wieczoru byli prowadzący: Marcelina Zawadzka, Krzysztof Ibisz, Adam Zdrójkowski oraz Agnieszka Kołodziejska z Radia ZET, a o oprawę taneczną zadbała grupa Collective pod opieką choreograficzną Macieja Zakliczyńskiego.

Sylwester dla wszystkich
- Ta edycja Sylwestrowej Mocy Przebojów pokazała, że magia muzyki potrafi zdziałać cuda i jest ogniwem łączącym ludzi bez względu na wiek. Wystarczyło spojrzeć na zgromadzoną pod sceną publiczność. Artyści na scenie prezentowali różne gatunki muzyczne i piosenki kochane przez różne pokolenia. Bardzo cieszę się, że byli z nami wspaniali wykonawcy zarówno polscy jak i zagraniczni. Widać było fantastyczną atmosferę sylwestrowej zabawy. Na mnie ogromne wrażenie zrobił tegoroczny występ, utalentowanego i bardzo przystojnego Matteo Bocellego, który zachwycił publiczność o północy, śpiewając utwór „Caruso”, co mnie bardzo poruszyło. Jestem pewna, że publiczność na placu i przed telewizorami bawiła się świetnie - podsumowała tegoroczną Sylwestrową Moc Przebojów Nina Terentiew, Członkini Rady Nadzorczej Telewizji Polsat.

Na Sylwestrową Moc Przebojów 2023 zaprosili Telewizja POLSAT i Województwo Śląskie. Współorganizatorami był Stadion Śląski, a patronami medialnymi Radio Zet, Fakt i portal Interia.

Sylwestrowa Moc Przebojów 2023 - zobacz koncert:

Dziękujemy, że znów byliście z nami!

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat