2022-07-15

Tytuł i korona przyznane. Kto został Miss Supranational 2022?

W piątek 15 lipca 2022 roku w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu 69 kandydatek rywalizowało o prestiżowy tytuł. Koronę dla najpiękniejszej zdobyła Miss RPA Lalela Mswane. Jak podczas finałowej gali transmitowanej przez Polsat zaprezentowała się Miss Polski 2021 Agata Wdowiak? Gospodarzem Festiwalu Piękna jest Nowy Sącz, partnerem głównym Województwo Małopolskie.

Euforia od samego początku
Pierwszą uroczystą galę Festiwalu Piękna 2022 otworzyła Anna Świątczak. Wokalistka zespołu Ich Troje zaśpiewała utwór „Euphoria” z repertuaru Loreen, a wraz z nią na scenie pojawiły się główne bohaterki wieczoru - kandydatki do tytułu Miss Supranational.

Gwiazdy w jury konkursu
Po krótkiej prezentacji 68 uczestniczek finału prowadzący galę, Anita Jones i Martin Fitch, przywitali wszystkich gości, widzów oraz Miss Supranational 2021 Chanique Rabe z Namibii. Ustępująca królowa dołączyła do jury, w którym zasiedli także Vari Vargas - Mister Supranational 2021, prezenterka i dziennikarka Marcelina Zawadzka, piosenkarka i autorka tekstów Monika Lewczuk, ambasador marki Jubiler Schubert Valeria Vazquez Latorre, Miss Supranational 2019 Anntonia Porsild, Prezydent Nowej Sceny i organizacji Miss Supranational Gerhard Parzutka oraz jedna z gwiazd wieczoru - Doda.

Stroje narodowe
Jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych pokazów podczas wyborów miss jest tradycyjna prezentacja strojów narodowych. Dziewczyny zachwyciły znakomitymi kreacjami. Reprezentująca Polskę Agata Wdowiak wystąpiła w niezwykle imponującej sukni, którą przygotowała projektantka Patrycja Kujawa. Do jej wykonania użyto około 200 metrów tkanin, gorset zdobiło ponad dwa tysiące różnych kamieni, a całości dopełniły ręcznie malowane buty i kryształowa korona.

Festiwal Piękna: Agata Wdowiak w stroju narodowym. Zobacz!

Stroje kąpielowe
Wielkie emocje i szybsze bicie serca, szczególnie u męskiej części widowni, zawsze wzbudza widok kandydatek do tytułu miss w strojach kąpielowych. Finalistki pochwaliły się zgrabnymi figurami w rytm utworów „Cambia El Paso” Jennifer Lopez oraz „Fading like a Flower” grupy Roxette. Temperatura w nowosądeckim amfiteatrze rosła z każdą minutą!

Muzyczna niespodzianka
Doda lubi mówić o sobie, że „królowa jest tylko jedna”. Tego wieczoru wokalistka nie założyła co prawda korony, ale na scenie zaprezentowała się znakomicie, śpiewając „Fake Love”, singiel promujący jej czwarty solowy album, którego premierowe wykonanie na żywo miało miejsce podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2021 z Polsatem.

Ważne przesłanie dla Ukrainy
W trakcie zgrupowania przed finałem uczestniczki konkursu Miss Supranational 2022 wzięły udział w wyjątkowym spotkaniu w Krynicy Zdrój w Małopolsce. Na wieczór mody i kultury „Ukraine Tribute” każda z nich przywiozła podarunek z ojczyzny na aukcję, dzięki której wspólnie udało się zebrać fundusze dla poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie. - Musicie dalej walczyć, a los w końcu się odmieni - przekazała ofiarom konfliktu Miss Lesotho Boitumelo Sehlotho. Podsumowaniem wspaniałej inicjatywy był występ Dariny Krasnowieckiej, która podczas gali w Nowym Sączu zaśpiewała piosenkę „Say Love”. Na scenie towarzyszyły jej trzymające się za ręce finalistki, ubrane w narodowe barwy Ukrainy.

Pierwsze rozstrzygnięcia
Po wzruszających chwilach przyszedł czas na werdykt. Prowadzący ogłosili nazwiska 24 dziewczyn, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. W tym gronie znalazła się między innymi Agata Wdowiak. - Zaczyna się robić poważnie - skomentował uszczuplenie finałowego grona Martin Fitch.

Wielkie hity
Znakomitym gościem finałowej gali był Danzel. Zwycięzca 16. edycji muzycznego show Polsatu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zaśpiewał przeboje „Put your hands up” i „You spin me round”. Po jego występie 24 dziewczyny raz jeszcze zaprezentowały się jurorom i widzom, a Martin Fitch i Anna Świątczak uświetnili ich przejście po wybiegu brawurową interpretacją hitu „Shallow”, który w filmie „Narodziny gwiazdy” wykonywali Lady Gaga i Bradley Cooper.

Agata Wdowiak w TOP 12
Emocje rosły, a grono finalistek po raz drugi tego wieczoru uszczupliło się. Z 24 kandydatek do korony w rywalizacji pozostała połowa. Każda z najlepszej dwunastki musiała odpowiedzieć na pytanie, dlaczego to właśnie ona powinna zdobyć tytuł. - Miss Supranational to nie tylko konkurs piękności, ale też platforma, która pozwala zmieniać świat. Zmiana klimatu jest dla mnie przerażającym zjawiskiem i problemem. Jako miss zrobię wszystko, żeby udowodnić, że to prawda - powiedziała Agata Wdowiak, która także znalazła się w TOP 12.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Miss Supranational (@misssupranational)

Premierowe wykonanie
Na scenie ponownie pojawiła się Doda, która zaśpiewała piosenkę „Melodia ta”. Singiel miał premierę w lipcu 2022 roku i zapowiada nową płytę wokalistki. Nad tekstem do utworu współpracowała z nią między innymi bryska.

Najlepsze z najlepszych
Finał Miss Supranational to zawsze znakomita atmosfera i świetna zabawa, ale zasady konkursu są nieubłagane. Prowadzący ogłosili, że decyzją jury w TOP 5 finału znalazły się: Nguyễn Huỳnh Kim Duyên (Wietnam), Adinda Cresheilla (Indonezja), Praewwanich Ruangthong (Tajlandia), Lalela Mswane (RPA) i Ismelys Velasques (Wenezuela).

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Miss Supranational (@misssupranational)

Kto został Miss Supranational 2022?
Dziewczyny musiały zmierzyć się z ostatnim zadaniem, odpowiadając na pytania prowadzących. Ograniczony czas i stawka zmagań nie pomagały im opanować stresu. Wszystkie wybrnęły jednak znakomicie! Następnie przeszły po wybiegu w sukniach wieczorowych, a widzowie wysłuchali Danzela, który zaśpiewał swój najnowszy singiel „Time Machines”. Kiedy na scenie pojawiła się ustępująca miss Chanique Rabe, a także Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Burmistrz Nowego Sącza Ludomir Handzel, pozostało już tylko poznanie werdyktu...

Wyniki konkursu Miss Supranational 2022:
IV Wicemiss: Ismelys Velasques (Wenezuela)
III Wicemiss: Adinda Cresheilla (Indonezja)
II Wicemiss: Nguyễn Huỳnh Kim Duyên (Wietnam)
I Wicemiss: Praewwanich Ruangthong (Tajlandia)
Miss Supranational 2022: Lalela Mswane (RPA)

Za reżyserię gali finałowej Miss Supranational 2022 odpowiedzialni byli Samuel Jaško oraz Joanna Majorkiewicz, a choreografię przygotowała Anna Bubnowska.

Festiwal Piękna 2022 w Telewizji POLSAT.
Mister Supranational 2022 w sobotę 16 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.
Miss Polski 2022 w niedzielę 17 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat