2022-07-16

Finał Mister Supranational 2022: Najprzystojniejszy wybrany!

Podczas drugiego dnia Festiwalu Piękna o prestiżowy tytuł rywalizowało 34 mężczyzn. Najlepszy okazał się Mister Kuby Luis Galvez Blanco. Otrzymał nagrody o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. Reżyserem gali finałowej Mister Supranational 2022 był Michał Bandurski, a choreografię przygotował Tomasz Barański. Gospodarzem wydarzenia jest Nowy Sącz, partnerem głównym Województwo Małopolskie.

Czas powitań i pożegnań
Wieczór finału w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu otworzył imponujący pokaz taneczny do muzyki ze słynnego musicalu „West Side Story”. Następnie prowadzący, Anita Jones, Izabela Janachowska i Martin Fitch, przywitali gości i widzów oraz... zapowiedzieli też pożegnanie. Z koroną najprzystojniejszego musiał rozstać się zwycięzca z 2021 roku, Varo Vargas.

Znakomite postaci w jury
Mister Supranational 2021 dołączył do jury konkursu, w którym znaleźli się także: Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska, Miss Supranational 2022 Lalela Mswane, prezenterka i dziennikarka Marcelina Zawadzka, modelka Magdalena Karwacka, dyrektor marketingu marki Jubiler Schubert Mateusz Nowogrodzki, Miss Supranational 2019 Anntonia Porsild oraz prezes organizacji Miss Supranational i Nowej Sceny Gerhard Parzutka.

34 kandydatów do tytułu
Najprzystojniejsi mężczyźni świata po raz pierwszy tego wieczoru zaprezentowali się, wnosząc na scenę flagi narodowe swoich państw. Kandydaci przeszli po wybiegu podzieleni na dwie grupy. W pierwszej znalazł się Mister Polski 2020 Jakub Kowalewski.

Agenci specjalni?
Jedną z muzycznych gwiazd gali w Nowym Sączu była Justyna Steczkowska. Wokalistka zaśpiewała tytułowy utwór z filmu „GoldenEye” o przygodach Jamesa Bonda. Jak finaliści wyborów Mister Supranational wyglądaliby w smokingu agenta 007?

Stroje kąpielowe
- Wygląda na to, że chłopaki chodzą na siłownię - skomentowała Izabela Janachowska po kolejnym pokazie. Oczywiście tym, wzbudzającym najwięcej emocji, czyli w strojach kąpielowych. Uczestnicy pokazali umięśnione sylwetki, a członkini jury, Katarzyna Krzeszowska skomentowała na Instagramie: „Drogie Panie, w końcu coś dla nas!”.

Gwiazda ukraińskiej sceny
Drugą część uroczystej gali rozpoczął występ artystki, która w 2016 roku wygrała Eurowizję. Jamala zaśpiewała utwór „1944” o prześladowaniach i deportacji Tatarów krymskich w 1944 roku. Przesłanie tekstu piosenki wybrzmiało w sobotni wieczór w Nowym Sączu szczególnie przejmująco w obliczu aktualnych wydarzeń na Ukrainie.

Czas eliminacji
Jurorzy konkursu grono 34 uczestników musieli w końcu uszczuplić do TOP 20. Zanim podjęli tę decyzję, wszyscy finaliści jeszcze raz zaprezentowali się na wybiegu. Następnie pozostało poznać werdykt. Do dalszej rywalizacji nie awansował niestety między innymi reprezentujący Polskę Jakub Kowalewski.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mister Supranational (@officialmistersupranational)

Rodzinny singiel
Justyna Steczkowska ponownie na scenie, tym razem w swoim repertuarze. Artystka zaśpiewała piosenkę „DNA”, nagraną wspólnie z synem, Leonem Myszkowskim. To najnowszy singiel, promujący album „Szamanka”.

Coraz bliżej rozstrzygnięcia
Kandydaci do tytułu pokazali się widowni oraz widzom Polsatu w sportowych marynarkach, po czym musieli poznać kolejną tego wieczoru decyzję jurorów. Z dwudziestu uczestników, w rywalizacji pozostała połowa!

Klasa i szyk
Przed decydującą odsłoną gali „We Are The Champions” zaśpiewała Jamala. Następnie panowie wybrani do TOP 10 finału konkursu wystąpili w pokazie eleganckim. Towarzyszył im przy tym utwór „Hold My Hand”, który Lady Gaga nagrała do kinowego hitu 2022 roku "Top Gun: Maverick". W nowosądeckim amfiteatrze wykonała go Aleksandra Szwed.

Pięciu wspaniałych
Temperatura rosła z każdą minutą, a czas do ostatecznego rozstrzygnięcia płynął nieubłaganie. Grono uczestników zostało po raz kolejny uszczuplone o połowę. W TOP 5 znaleźli się: Luis Galvez Blanco (Kuba), Moises Penaloza (Meksyk), Matthew Gilbert Wibowo (Indonezja), Leonidas Amfilochios (Grecja) i Heriberto Rivera (Portoryko). Wszyscy w finale zmierzyli się z pytaniami od prowadzących, a po  odpowiedziach jurorzy zdecydowali, który najbardziej zasłużył na tytuł i koronę.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mister Supranational (@officialmistersupranational)

Wyniki konkursu Mister Supranational 2022:
IV Wicemister: Heriberto Rivera (Portoryko)
III Wicemister: Moises Penaloza (Meksyk)
II Wicemister: Leonidas Amfilochios (Grecja)
I Wicemister: Matthew Gilbert Wibowo (Indonezja)
Mister Supranational 2022: Luis Galvez Blanco (Kuba)

Festiwal Piękna 2022 w Telewizji POLSAT.
Miss Polski 2022 w niedzielę 17 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat