2022-07-11

Festiwal Piękna: Poznaj finalistki konkursu Miss Polski 2022

Oto zdjęcia i sylwetki 24 kandydatek do tytułu i korony najpiękniejszej w Polsce! Dowiedz się o nich więcej i sprawdź, co finalistki mówią same o sobie. Która z nich zachwyci podczas uroczystej gali i wygra? Gospodarzem Festiwalu Piękna jest Nowy Sącz, partnerem głównym Województwo Małopolskie. Transmisja finału Miss Polski 2022 w niedzielę 17 lipca od godz. 20:00 w Polsacie.

Dwie sesje przed finałem
Podczas dwóch zgrupowań przed galą finałową dziewczyny zwiedzają Małopolskę, ale biorą też udział w sesjach zdjęciowych i próbach choreograficznych. Jak radzą sobie w roli modelek?

Jako pierwsza odbywa się sesja beauty, zorganizowana przy współpracy z wieloletnim partnerem konkursu - Jubilerem Schubertem. Finalistki stają przed obiektywem Doroty Czoch, aby w eleganckich kreacjach z kolekcji marki LOU zaprezentować najnowszą kolekcję biżuterii Jubiler Schubert.

Druga sesja dla niektórych dziewczyn stanowi niemałe wyzwanie, ponieważ zdjęcia odbywają się na deptaku w Krynicy Zdrój. Pracy przygląda się tłum gapiów, który może nieco onieśmielać uczestniczki konkursu. Szczególnie że do tej sesji miały same przygotować stylizacje. Poradziły sobie doskonale!

Finalistki stają przed obiektywem Seweryna Cieślika. W obu sesjach o makijaże dziewczyn zadbali wizażyści marki Estee Lauder Polska, o fryzury styliści Ref Stokholm Polska, natomiast stylizacją zajęła się Kasia Cygańska.

Tymczasem poznaj finalistki konkursu Miss Polski 2022:

1.Sara Borowiecka
@sara.borowiecka
„Mam 22 lata. Reprezentuję konkurs Miss Mazowsza. Pochodzę z Leszna, woj. wielkopolskie. Na co dzień mieszkam, studiuję i pracuję w Warszawie. Jestem absolwentką Szkoły Prawa Brytyjskiego i Europejskiego, którą ukończyłam na Uniwersytecie w Cambridge. Na co dzień studiuję prawo na Uniwersytecie Warszawskim”.

2. Gabriela Chojnowska
@gabriela.chojnowska
„Mam 22 lata. Reprezentuję konkurs @miss.polski.miss.malopolski. Mieszkam w Nowym Sączu, woj. małopolskie. Jestem studentką stomatologii. Moim największym marzeniem, ściśle związanym z przyszłym zawodem, jest nieść pomoc innym poprzez nadawanie ludziom nowego, pięknego i estetycznego uśmiechu”.

3. Natalia Czerw
@nataliaczerw
„Mam 20 lat. Reprezentuje konkurs Miss Warszawy. Pochodzę z Warszawy i to właśnie w stolicy studiuję stomatologię, która jest moją pasją. W przyszłości chciałabym zostać chirurgiem szczękowo-twarzowym”.

4. Natalia Czerwińska
@natalkaczerwinska
„Mam 19 lat. Reprezentuję konkurs @miss_mister_podlasia. Pochodzę z Bogaczewa, woj. warmińsko-mazurskie. Studiuję kosmetologię na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku”.

5. Joanna Czokało
@joanna.czokalo
„Mam 23 lata. Reprezentuje konkursu Miss Polski UK & Irleand. Pochodzę z Lipska, woj. podlaskie. Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Ukończyłam studia magisterskie na specjalizacji Youth Justice System (system sprawiedliwości dla młodzieży). Studia nauczyły mnie głębszej empatii. Dały mi też siłę do działania i wnoszenia pozytywnych zmian w społeczeństwie”.

6. Dominika Grabias
@dominikagrabias
„Mam 22 lata. Reprezentuję konkurs Miss Mazowsza. Pochodzę z Biłgoraja, woj. lubelskie. Studiuję kosmetologię, która również jest moją pasją. Jako kosmetolog chciałabym wspierać kobiety w tym, aby stawały się bardziej pewne siebie i w pełni się akceptowały”.

7.Aleksandra Gronowska
@aleksandra.gronowska
„Mam 27 lat. Do konkursu dostałam się z castingu online. Pochodzę z Piotrkowa Trybunalskiego, woj. łódzkie. Mieszkam w Warszawie, tutaj studiowałam i tutaj pracuję. Z wykształcenia jestem finansistką, z pasji - dziennikarką i to właśnie z mediami wiążę swoją zawodową przyszłość”.

8. Justyna Jachnik
@justyna_jachnik6
„Mam 23 lata. Reprezentuję konkurs Miss Beskidów. Pochodzę z Bielska-Białej, woj. śląskie. Studiuję kosmetologię. W przyszłości chciałabym otworzyć swój gabinet urody, aby nie tylko kobiety, lecz także mężczyźni czuli się pięknie”.

9. Magda Jasińska
@magda.jasinska_
„Mam 25 lat. Startowałam w castingu online. Pochodzę z Warszawy, woj. mazowieckie. Ukończyłam studia na kierunku dietetyka. Na co dzień pracuję w korporacji, jednak uwielbiam modę i moim marzeniem jest własna marka odzieżowa”.

10. Aleksandra Klepaczka
@ola_klepaczka
„Mam 22 lata. Startowałam z castingu online. Pochodzę z Bukowca, woj. łódzkie. Na co dzień pracuję w firmie IT jako rekruter oraz studiuję na kierunku inżynieria zarządzania na Politechnice Łódzkiej. Właśnie skończyłam pisać pracę inżynierską i mam nadzieję, że już niedługo będę dumną panią inżynier”.

11. Natalia Konofalska
@nataliakonofalska
„Mam 23 lata. Reprezentuję konkurs Miss Mazowsza. Pochodzę z Płońska, woj. mazowieckie. Jestem studentką czwartego roku Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Na co dzień pracuję jako reprezentant handlowy, a w wolnym czasie spełniam się w roli modelki”.

12. Patrycja Krzywoń
@patrycjakrzywon
„Mam 23 lata. Reprezentuję konkurs Miss Małopolski. Pochodzę z Krakowa, woj. małopolskie. Na co dzień studiuję prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz uczę się języków obcych - biegle znam angielski oraz hiszpański, uczę się także portugalskiego i niemieckiego. Szczególnie interesują mnie zagadnienia związane z państwami hiszpańskojęzycznymi oraz z prawami człowieka. Od kilku lat pracuję też jako modelka w Polsce oraz w Indiach”.

13. Weronika Kujawa
@weronikakujawa_
„Mam 20 lat. Reprezentuję konkurs Miss Ziemi Żyrardowskiej. Pochodzę z Raciąża, woj. mazowieckie. Obecnie mieszkam w Warszawie i studiuję prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od siódmego roku życia trenuję taniec towarzyski, który stał się moją pasją. Odskocznią od codzienności jest dla mnie modeling”.

14. Julia Maź
@julia.maz_
„Mam 19 lat. Zgłosiłam się konkursu online. Pochodzę z Dolic, woj. zachodniopomorskie. Obecnie mieszkam w Szczecinie i studiuję tu psychologię zdrowia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Największą pasją od zawsze było dla mnie strzelectwo sportowe i jazda na rolkach”.

15. Katarzyna Minoł
@kasia_minol
„Mam 23 lata. Reprezentuję konkurs Miss Śląska. Pochodzę z Głoskowa, woj. mazowieckie. W tym roku kończę studia na kierunku dietetyka kliniczna na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Nie jest mi obcy modeling. Jako modelka wyjeżdżałam na zagraniczne kontrakty, biorę udział w sesjach zdjęciowych”.

16. Oliwia Nawrot
@oliwianawrott
„Mam 19 lat. Reprezentuję konkursu Miss Polski North America. Urodziłam się w Krakowie, woj. małopolskie, ale od drugiego roku życia mieszkam w Stanach Zjednoczonych. Obecnie studiuję na Wydziale Biologii na Uniwersytecie w Miami”.

17. Maja Perzyna
@maja_perzyna
„Mam 19 lat. Reprezentuję konkurs Miss Warszawy. Pochodzę z Warszawy. Studiuję finanse i rachunkowość na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od kilku lat pracuję jako modelka. Udział w pokazach mody i sesjach zdjęciowych zwiększa moją pewność siebie”.

18. Wiktoria Przybylska
@shaki_01
„Mam 21 lat. Do konkursu zgłosiłam się online. Pochodzę z Lipówki, woj. lubelskie. Studiuję na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku społeczeństwo informacyjne, gdzie uczę się podstaw programowania. Od najmłodszych lat związana jestem z tańcem towarzyskim. Uczęszczałam również do szkoły muzycznej. Gram na wiolonczeli. Uczyłam się też śpiewu i aktorstwa. Pracuję jako modelka”.

19. Sylwia Stasińska
@sylwia.stasinska
„Mam 23 lata. Reprezentuję konkurs Miss Mazowsza. Pochodzę z Chełma, woj. lubelskie, ale od sześciu lat mieszkam w Gdańsku. Na co dzień jestem studentką prawa. Od 18. roku życia zawodowo zajmuje się modelingiem. Miałam to szczęście, że moja pasja stała się moją pracą. Od dwóch lat jestem social media managerem”.

20. Magdalena Story
@maagdalena_story
„Mam 23 lata. Reprezentuję konkurs @missziemilomzynskiej. Pochodzę z Zambrowa, woj. podlaskie. Jestem studentką na czwartym roku fizjoterapii oraz drugim roku pedagogiki. W przyszłości chciałabym połączyć dwa kierunki studiów i pracować z dziećmi z niepełnosprawnością”.

21. Zuzanna Wirtek
@zuza_wirtek
„Mam 26 lat. Reprezentuję konkurs Miss Mazowsza. Pochodzę z Warszawy, woj. mazowieckie. Skończyłam dwa kierunki studiów: zarządzanie i dziennikarstwo. Miałam okazję sprawdzić się w roli reporterki e-sportowej. W przyszłości chciałabym zostać prezenterką telewizyjną oraz rozwijać się dalej jako fotomodelka”.

22. Karolina Wiszyńska
@karolina_wiszynska
„Mam 27 lat. Reprezentuję konkurs @miss_mister_podlasia. Pochodzę z Augustowa, woj. podlaskie. Ukończyłam Warszawską Szkołę Filmową, dzięki której mogę pracować w branży filmowej jako producent. Od najmłodszych lat moją pasją jest taniec i teatr - przez 13 lat tańczyłam w Teatrze Tańca w moim rodzinnym mieście, a obecnie w wolnych chwilach gram na deskach augustowskiego teatru”.

23. Kamila Wiśniewska
@kamillawisniewska1
„Mam 19 lat. Reprezentuję konkurs @miss_misterbeskidow. Pochodzę z Jastrzębia-Zdroju, woj. śląskie. Studiuję dietetykę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Chciałabym pomagać ludziom, poszerzać ich wiedzę na temat diagnostyki chorób, zdrowego stylu życia i odżywiania. Od dziecka jestem związana z muzyką, gram na skrzypcach. Brałam udział w wielu projektach i występach muzycznych”.

24. Aleksandra Wrześniewska
@aleksandra_wrzesniewska
„Mam 23 lata. Reprezentuję konkurs @misswarszawy_missmazowsza. Pochodzę z Kamieńca Ząbkowickiego, woj. dolnośląskie. Z fascynacją studiuję medycynę i pracuję jako opiekunka do dzieci. Będąc lekarzem, chciałabym się skupić na leczeniu najmłodszych oraz zająć się działalnością naukową”.

Festiwal Piękna 2022 w dniach 15-17 lipca w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Transmisja wszystkich trzech gal: Miss Polski 2022, Miss Supranational 2022 oraz Mister Supranational 2022, na antenie Polsatu.

Telewizyjne show organizowane i realizowane jest przez Nową Scenę, a producentem telewizyjnym jest Polsat. Partnerem głównym Festiwalu Piękna jest Województwo Małopolskie.

Festiwal Piękna 2022 od piątku 15 lipca do niedzieli 17 lipca w Telewizji POLSAT.
Miss Supranational 2022 w piątek 15 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.
Mister Supranational 2022 w sobotę 16 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.
Miss Polski 2022 w niedzielę 17 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.