2022-07-11

Uczestniczki Miss Supranational 2022 w Polsce. Mamy foto!

Zobacz najpiękniejsze kobiety świata podczas przygotowań do finału konkursu. Na zgrupowanie przyleciało do Polski ponad 70 uczestniczek ze wszystkich kontynentów, które walczą o tytuł Miss Supranational 2022. Polskę reprezentuje Agata Wdowiak - Miss Polski 2021. Dziewczyny zamieszkały w Nowym Sączu. Miasto jest gospodarzem Festiwalu Piękna, a partnerem głównym - Małopolska. Transmisja finału Miss Supranational 2022 w piątek 15 lipca od godz. 20:00 w Polsacie.

Prestiż i popularność
Konkurs Miss Supranational uważany jest za jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych na świecie. Organizowany po raz trzynasty, cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów konkursów piękności. Panująca Miss Supranational 2021 - Chanique Rabe z Namibii cały rok panowania spędziła, podróżując po świecie i angażując się w inicjatywę społeczną organizacji „From the Ground Up”.

Uroczyste wręczenie szarf
Zgrupowanie rozpoczęło się ceremonią wręczenia szarf w Urzędzie Miasta Nowy Sącz. Każda z finalistek otrzymała szarfę z rąk obecnie panującej Miss Supranational 2021. Szarfy towarzyszą finalistkom przez cały okres zgrupowania oraz podczas finałowej gali.

Poznawanie Małopolski
Pierwsze dni zgrupowania dziewczyny spędziły na udziale w sesjach zdjęciowych i nagraniach wideo. Miały okazję podziwiać uroki Małopolski. Zwiedzały Stare Miasto w Krakowie, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO już w 1978 r.

Kciuki za Miss Polski
W finale prestiżowego konkursu Miss Supranational reprezentuje nas Agata Wdowiak. Miss Polski 2021 podczas finałowej gali wystąpi między innymi w stroju narodowym. Spektakularną kreację zaprojektowała Patrycja Kujawa. Trzymamy kciuki za najpiękniejszą Polkę!

Pierwsze rozstrzygnięcia
W sobotę 2 lipca w hotelu Czarny Potok w Krynicy Zdroju miał z kolei miejsce wyjątkowy wieczór, w trakcie którego zostały wybrane Miss Talent oraz Miss Top Model. Wydarzeniu towarzyszyła licytacja przedmiotów przywiezionych przez finalistki z całego świata.

Miss Talent & Supra Model of the Year: Kto wypadł najlepiej?

Festiwal Piękna 2022 w dniach 15-17 lipca w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Transmisja wszystkich trzech gal - Miss Polski 2022, Miss Supranational 2022 oraz Mister Supranational 2022 - na antenie Polsatu.

Telewizyjne show organizowane i realizowane jest przez Nową Scenę, a producentem telewizyjnym jest Polsat. Partnerem głównym Festiwalu Piękna jest Województwo Małopolskie.

Festiwal Piękna 2022 od piątku 15 lipca do niedzieli 17 lipca w Telewizji POLSAT.
Miss Supranational 2022 w piątek 15 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.
Mister Supranational 2022 w sobotę 16 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.
Miss Polski 2022 w niedzielę 17 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat