2022-07-12

Festiwal Piękna: Agata Wdowiak w stroju narodowym. Zobacz!

Wyjątkowa kreacja reprezentantki Polski! Agata Wdowiak - Miss Polski 2021 - przygotowuje się do udziału w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów piękności na świecie. Ważną częścią prezentacji podczas uroczystej gali finałowej jest tradycyjny pokaz w strojach narodowych. O spektakularną kreację dla Polki zadbała Patrycja Kujawa. Gospodarzem Festiwalu Piękna jest Nowy Sącz, partnerem głównym Województwo Małopolskie. Transmisja Miss Supranational 2022 w piątek 15 lipca od godz. 20:00 w Polsacie.

Kreacja inspirowana historią
Stroje narodowe na największych światowych konkursach są podkreśleniem przynależności państwowej uczestniczek. Przygotowywane przez wiele miesięcy przez najlepszych projektantów z krajów finalistek, stanowią nieodłączny element pokazów, zachwycając widzów z całego świata. Wyjątkową kreację dla Agaty Wdowiak przygotowała projektantka Patrycja Kujawa, która inspirowała się polskimi królami.

Siedem części i ponad dwa tysiące kamieni
Patrycja Kujawa na ręcznie drapowany płaszcz zużyła około 200 metrów tkanin. Przygotowanie samego gorsetu i karczku zajęło jej ponad miesiąc. Wyszyty ponad dwoma tysiącami różnych kamieni gorset sprawia wrażenie zbroi z biżuterii. Ręcznie malowane buty i kryształowa korona dopełniają całości stroju, który składa się z siedmiu części.

Zachowany w biało-czerwonych barwach kostium narodowy to wizytówka reprezentantki Polski na finał konkursu Miss Supranational 2022 w Nowym Sączu w piątek 15 lipca 2022 o godz. 20:00.

Festiwal Piękna 2022 od piątku 15 lipca do niedzieli 17 lipca w Telewizji POLSAT.
Miss Supranational 2022 w piątek 15 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.
Mister Supranational 2022 w sobotę 16 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.
Miss Polski 2022 w niedzielę 17 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat