2022-07-08

Miss Talent & Supra Model of the Year: Kto wypadł najlepiej?

Festiwal Piękna 2022 to między innymi wyjątkowy wieczór mody i talentów w Krynicy Zdrój. W pierwszy weekend lipca w Hotelu Czarny Potok najpiękniejsze kobiety z całego świata walczyły o nominacje do tytułów Miss Supranational Talent & Supra Model of the Year. Jak poradziła sobie reprezentująca Polskę Agata Wdowiak? Zobacz zdjęcia i relację z uroczystości.

Miss Talent
Od klasycznego tańca indyjskiego Miss Indii Ritiki Khatnani, po baletową interpretację Miss Filipin Allison Black - uczestniczki Miss Supranational 2022 zaprezentowały swój talent podczas wyjątkowego wydarzenia w Hotelu Czarny Potok. Jurorzy byli zdumieni szeroką gamą talentów, w tym pięknymi głosami Miss Jamajki Carisy Peart, Miss Indonezji Adindy Cresheilli i Miss Malezji Melishy Lin oraz spektakularnymi ruchami scenicznymi Miss Japonii Riny Okady i Miss Meksyku Reginy González. Ogłoszenie zwyciężczyni konkursu Miss Talent podczas finałowej gali konkursu Miss Supranational 2022 w piątek 15 lipca.

Supra Model of the Year
Po pokazie talentów wszystkie finalistki wcieliły się w rolę modelek. Każda pokazała na wybiegu kreację przygotowaną przez projektanta mody ze swojego kraju. Kandydatki prezentowały się według listy kontynentów, począwszy od finalistek z Afryki, następnie z obu Ameryk, Azji, Karaibów, a skończywszy na Europie. Zwyciężczynie konkursów Talent i Supramodel otrzymały gratulacje z rąk panującej królowy piękności, Miss Supranational 2021 Chanique Rabe.

Jury miało bardzo trudne zadanie. Po obejrzeniu wszystkich kreacji, wybrano po dwie finalistki z każdego kontynentu, które raz jeszcze przeszły po wybiegu. O tytuł Supra Model 2022 walczyły: Kolumbijka Valentina Espinosa z Cecilią Mediną z Panamy, Rumunka Andra Tache i Czeszka Kristýna Malířováe, Listen Mswane z RPA z Alexandrine Belle-Étoile z Mauritiusa, reprezentantka Indii Ritika Khatnani z Adindą Cresheillą z Indonezji i Wietnamką Nguyễn Huỳnh Kim Duyên oraz Lynn Rubiane St-Germain z Haiti z Carisą Peart z Jamajki.

Reprezentująca Polskę Agata Wdowiak wspaniale zaprezentowała kreację autorstwa Violi Piekut.

Zwyciężczyniami konkursu Supra Model of the Year 2022 zostały:
SupraModel of Africa: Alexandrine Belle-Étoile z Mauritiusa
SupraModel of Americas: Valentina Espinosa z Kolumbii
SupraModel of Asia: Nguyễn Huỳnh Kim Duyên z Wietnamu
SupraModel of Caribbean: Carisa Peart z Jamajki
SupraModel of Europe: Kristýna Malířová z Czech

Gratulujemy laureatkom i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Festiwal Piękna 2022 od piątku 15 lipca do niedzieli 17 lipca w Telewizji POLSAT.
Miss Supranational 2022 w piątek 15 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.
Mister Supranational 2022 w sobotę 16 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.
Miss Polski 2022 w niedzielę 17 lipca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.