2022-07-18

Kim jest Aleksandra Klepaczka? Poznaj bliżej Miss Polski 2022

Co o niej wiadomo? Najpiękniejsza Polka dzieli się szczegółami ze swojego życia. Aleksandra Klepaczka ma 22 lata, pochodzi z Bukowca. Na co dzień pracuje w firmie IT jako rekruter oraz studiuje na kierunku inżynieria zarządzania na Politechnice Łódzkiej. W trakcie finału Miss Polski 2022 pokazała, że na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Poza tym, jak sama mówi, chce ratować świat i wykorzystywać każdą szansę, jaką daje jej los. Co jeszcze zdradza?

Od najmłodszych lat na scenie
W finale konkursu Miss Polski 2022 podczas Festiwalu Piękna w Nowym Sączu Aleksandra Klepaczka pokonała 23 konkurentki i odebrała z rąk Agaty Wdowiak koronę najpiękniejszej. Zaprezentowała się znakomicie, co jednak nie dziwi, znając przeszłość 22-latki. - Ze sceną zaprzyjaźniłam się już w szkole podstawowej. Tańczyłam w wielu lokalnych grupach od tańca ludowego przez hip-hop, jazz, taniec nowoczesny, kończąc na tańcu mażoretkowym. Dzięki temu miałam przyjemność występować chyba na każdym lokalnym wydarzeniu przez ponad siedem lat - mówi najpiękniejsza Polka.

Jakie plany ma Miss Polski 2022?
Przed nową królową szereg wyzwań wynikających z noszenia korony. Już w trakcie gali finałowej i tuż po niej zdradziła, że jednym z jej pomysłów na wykorzystanie popularności Miss Polski jest promowanie i nauka pierwszej pomocy oraz zwiększanie świadomości na temat idei krwiodawstwa. - W liceum byłam kapitanem drużyny PCK, z którą miałam zaszczyt reprezentować województwo łódzkie w ogólnopolskich zawodach w udzielaniu pierwszej pomocy. Wiedza na temat tego, jak niewiele potrzeba, by komuś uratować życie, jest jedną z najcenniejszych - podkreśla Aleksandra Klepaczka. - Chęć pomagania innym tak bardzo mi przyświecała, że postanowiłam robić to zawodowo, dlatego poszłam na studia pielęgniarskie. Po pół roku zrozumiałam, że praca jako pielęgniarka nie jest moją ścieżką i zdecydowałam się na zupełnie inny kierunek, czyli inżynierię zarządzania na Politechnice Łódzkiej - dodaje. W 2022 roku Miss Polski chce zdać egzamin dyplomowy, zostać inżynierem i z tym fachem związać przyszłość zawodową.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandra (@ola_klepaczka)

Aleksandra Klepaczka prywatnie
Miss Polski 2022 to dziewczyna pełna pasji i zainteresowań. - Gdy byłam młodsza, uwielbiałam wędkować! Mam to szczęście, że zaraz za domem jest staw, nad którym wraz z tatą potrafiłam spędzać całe dnie, wpatrując się w dryfujący spławik - zdradza 22-latka. Jednak jej największą pasją jest muzyka. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną pierwszego stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi. Gra na skrzypcach i gitarze. Ponadto lubi aktywnie spędzać czas - jeździ na rolkach, nartach i snowboardzie, a z okazji osiemnastych urodzin skoczyła ze spadochronem i tak jej się spodobało, że zamierza to jeszcze powtórzyć! - Marzę o tym, by będąc staruszką mieć poczucie spełnienia i tego, że wykorzystałam wszystkie szanse, które w życiu otrzymałam - kończy Miss Polski 2022.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Aleksandra Klepaczka za zwycięstwo w konkursie otrzymała 50 000 złotych ufundowane przez Muszyniankę, a także skuter VESPA, komplet złotej biżuterii marki Jubiler Schubert oraz roczną opiekę kliniki medycyny estetycznej ESTELL.

Gospodarzem Festiwalu Piękna 2022 był Nowy Sącz, a partnerem głównym Województwo Małopolskie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat