2019-05-04

Klasa i gracja w jednym! Mistrzowska Ela Romanowska

0

Filmowa piosenka Doris Day dała aktorce drugą wygraną w programie. W dziesiątym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Ela Romanowska zaśpiewała „Perhaps, Perhaps, Perhaps” z kinowego przeboju „Roztańczony buntownik” i był to strzał w dziesiątkę! Hity dziesiątej muzy zaprezentowali także: Zdzisława Sośnicka, Marti Pellow, Christina Aguilera, Ed Sheeran, Lady Gaga, Joe Cocker i Fred Astaire.

- Zapraszamy na specjalny odcinek filmowy! - powitał wszystkich prowadzący Maciej Dowbor. Podczas tego wyjątkowego wieczoru za jurorskim stołem pojawił się gościnnie Piotr Polk, który zastąpił Małgorzatę Walewską. Jak aktor, znany z serialu „W rytmie serca” i uczestnik programu „Lepiej późno niż wcale”, poradził sobie w nowej roli? Co mówił po występach i jakie przyznał oceny?

Zanim rozpoczęła się rywalizacja, w bogaty i różnorodny świat hollywoodzkich produkcji wprowadzili widzów Michalina Sosna i Stefano Terrazzino. Jako Olivia Newton-John oraz John Travolta wykonali „You're The One That I Want” z musicalu „Grease”. A to był dopiero początek wielkiego widowiska...

Pierwsza metamorfoza należała do ekstremalnie trudnych. Kazik Mazur sięgnął po kultową „Akademię Pana Kleksa” i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zagrał… Zdzisławę Sośnicką! Aktor udowodnił już kilkakrotnie, że damskie wcielenia to jego specjalność. Tak też było tym razem! Jakie oceny dla piosenki „Pożegnanie z bajką”? - Czułem się zaczarowany jak te dzieciaki. Brawo! Jestem pod ogromnym wrażeniem - powiedział debiutujący w roli sędziego Piotr Polk. - Nie wiem, jak ty to robisz, że sięgasz tak wysokiego falsetu - zachwycała się Katarzyna Skrzynecka. - Strasznie mnie zaskoczyłeś tą swoją kreacją. To był kawał dobrej akademii - stwierdził Paweł Królikowski.

Romantyczny Staszek Karpiel-Bułecka? No pewnie! A wszystko dzięki piosence znanej z kasowej komedii romantycznej „Cztery wesela i pogrzeb” z 1994 roku. - Film bardzo fajny, ale nie o tym dziś mowa - powiedział Maciej Dowbor. Głównym tematem była oczywiście interpretacja hitu „Love Is All Around”, który w oryginale wykonuje Marti Pellow z grupy Wet Wet Wet. - Śpiewa delikatnie, co w moim przypadku jest wyzwaniem - przyznał uczestnik przed wejściem do windy. Czy góral odnalazł się w wysokiej tonacji? - Musiałeś się zmierzyć z powściągnięciem całej twojej cudownej iskry, temperamentu i humoru, i być wyciszony, romantyczny i poetycki. Poradziłeś sobie z tym genialnie - oceniła Katarzyna Skrzynecka. - W twoim śpiewaniu było czułe vibrato - podkreślił Paweł Królikowski.

Dzięki talentowi i ciężkiej pracy zdobyła angaż w rewii. Oto historia dziewczyny, którą w musicalu „Burleska” z 2011 roku śpiewająco zagrała Christina Aguilera, u boku Cher. W „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to zadanie otrzymała Kasia Dąbrowska. - To jest głos porównywalny z Whitney Houston - tłumaczyła aktorka. - Ta piosenka jest manifestacją kobiecości i sensualności - opisała „Express”. Czy udało jej się odtworzyć te cechy na scenie? - To nie będzie grzeczny występ - powiedział Kacper Kuszewski jeszcze przed rozpoczęciem. Nie pomylił się! - Zwariować można. Porządna dziewczyna, żeby robiła takie rzeczy - żartował Paweł Królikowski, któremu pokaz bardzo się spodobał. Onieśmielony Piotr Polk przez chwilę nie mógł zebrać myśli. - Jesteś fantastyczna, rewelacyjna, piękna, zgrabna - wyliczał aktor.

- Pierwszą książką fantasy, którą przeczytałem i zakochałem się w tym gatunku, był „Hobbit” - powiedział Antek Smykiewicz. Wokalistę czekała niełatwa przemiana w utalentowanego Eda Sheerana, który napisał „I See Fire” na ścieżkę dźwiękową do przygodowej produkcji „Hobbit: Pustkowie Smauga”. - Wielka miłość bije w moim sercu do tego artysty i tej piosenki - ujawnił w rozmowie z Maciejem Dowborem. Czy jurorzy pokochali tę interpretację balladowego hitu? - W jego głosie czuje się bardzo szczery żar i ty coś takiego też masz - skomentował Kacper Kuszewski. - Słuchałem z ogromną przyjemnością - dodał krótko aktor. - Kompletnie odpłynęłam w ten filmowy świat, dzięki temu, że byłeś tak blisko oryginału - opisała wrażenia Kasia Skrzynecka. - Jesteś mega profesjonalnym wokalistą - powiedział Piotr Polk.

Doris Day to artystka, której młodsze pokolenie może nie kojarzyć. Ela Romanowska zadbała o to, aby przypomnieć widzom o tej legendzie w jak najlepszy sposób. - Mówi się, że to Marilyn Monroe z pazurem. Niezwykle urokliwa i kobieca - przedstawiła swoją postać. Na scenie aktorka zaprezentowała utwór „Perhaps, Perhaps, Perhaps” z filmu „Roztańczony buntownik”. Uwiodła jury? Być może, być może, być może... Oceny? - Popłakałam się z totalnego zachwytu - stwierdziła wzruszona Kasia Skrzynecka. - Niczego mi tu nie brakowało. Lekkości, filigranowości. Cudowna kobieca kobietka! - dodała jurorka. - Znam ciebie, twój wdzięk, ale czegoś takiego się nie spodziewałem - zachwycił się Piotr Polk, kolega z serialu „W rytmie serca”. - Ty tańczyłaś, a dźwięk i głos był jak z płyty, cudownie czysty - kontynuował aktor. - Uważam, że to występ godny co najmniej finału - podsumował zachwycony Kacper Kuszewski.

Muzyczny melodramat „Narodziny gwiazdy” jest żywo w pamięci kinomaniaków. Produkcja z 2018 roku została bardzo pozytywnie zrecenzowana przez krytyków, a także obsypana wieloma prestiżowymi nagrodami. Iga Krefft wylosowała „Always Remember Us This Way” i usiadła za fortepianem jako Lady Gaga. - Ta historia wiąże się z moim życiem i moimi marzeniami - przyznała z refleksją. - To jest mega intymna piosenka - dodała i stworzyła niepowtarzalny klimat. - Jestem wzruszony i nie bardzo wiem, co mam powiedzieć jako Piotr Polk - usłyszeliśmy od gościa specjalnego. Aktor podszedł więc do uczestniczki i... zagrał Bradleya Coopera. - Ryzyko porażki było ogromne - zaznaczył Kacper Kuszewski. Po chwili jednak dodał: - Ale tym występem udowodniłaś, że twój potencjał jest ogromny - pochwalił.

- To facet, o którym nie można powiedzieć, że jest ikoną seksu - powiedział Kamil Pawelski o swoim bohaterze. Legendarny wokalista Joe Cocker w 1986 roku rozsławił „You Can Leave Your Hat On” z kultowego filmu „9 1/2 tygodnia”. W tle rozgrywała się słynna scena ze striptizem, a w akcji Kim Basinger i Mickey Rourke. Ekskluzywny Menel zwrócił uwagę jednak na coś innego. - Ta chrypka, którą muszę łapać, jest nieco obciążająca mój wokal - obawiał się bloger. Zadanie nie należało do łatwych, ale udało mu się sprostać. - Jestem pod wrażeniem. Jakby to było dla ciebie stworzone - zachwycał się Paweł Królikowski. - Miałem poczucie, że czujesz się na tyle swobodnie, że możesz wyrazić siebie. Bardzo ci tego gratuluję - ocenił Kacper Kuszewski. - Było cudnie. Rozwijasz tu skrzydła - skomentowała krótko Katarzyna Skrzynecka.

Fred Astaire był najpopularniejszym aktorem wśród tancerzy i najlepszym tancerzem wśród aktorów XX wieku, a do tego doskonałym wokalistą. Marta Wiejak nie tylko musiała przemienić się w mężczyznę z innej epoki, ale równocześnie śpiewać i stepować. A wszystko to w rytm „Puttin' On the Ritz” z filmu „Blue Skies” z 1946 roku. Jak jej poszło we fraku, z cylindrem i laseczką? - Zazdroszczę ci, że ja z tobą nie śpiewałem, nie tańczyłem, nie byłem tak ubrany... Teraz wiem na pewno, że nie zrobiłbym tego tak dobrze, jak ty. Jestem zazdrosny. To było mistrzowskie! - skomentował Piotr Polk. - Twoja pracowitość mnie wzrusza - powiedział Kacper Kuszewski. - To jest najpiękniejszy prezent, jaki można dostać, obejrzeć coś takiego na żywo i zbierać szczękę z podłogi - ocenił juror.

Po zakończeniu rywalizacji przyszła pora na równie emocjonującą część show, czyli oceny. Głosowanie jurorów było jednomyślne, a na prowadzenie zdecydowanie wyszła Ela Romanowska. Głosy uczestników pokryły się z opinią sędziów. Aktorka otrzymała czek na 10 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczyła na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. - Mój pies nie wybaczyłby, gdybym postąpiła inaczej - powiedziała zwyciężczyni.

Zobacz finałowy występ:

 

W jedenastym odcinku wystąpią:
Staszek Karpiel-Bułecka - Stanisława Celińska
Kamil Pawelski - Caleb Followill (Kings of Leon)
Antek Smykiewicz - Rod Stewart
Kazik Mazur - Bobby Farrell (Boney M.)
Marta Wiejak - Kate Bush
Iga Krefft - Eddie Vedder (Pearl Jam)
Katarzyna Dąbrowska - Alice Merton
Ela Romanowska - Alison Moyet

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 11, odcinek 10

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Amy Winehouse wróciła! Fenomenalna Kasia Dąbrowska
Sensacja, że hej! Staszek Karpiel-Bułecka z dołu na szczyt
„Piosenka kubańska” jak wulkan gorąca. Sukces Kazika Mazura!
Ale triumf! Iga Krefft znalazła sposób na wieczną młodość
Antek Smykiewicz najlepszy! Zachwycający Rag’n’Bone Man
Zwycięski spacer Stinga w „Englishman in New York”
Co za energia! Ela Romanowska królową czarnego rapu
100 odcinków „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od A do Z!
Twerking i rap! Marta Wiejak wiedziała jak wygrać
Kasia Dąbrowska po sukces jako Chris Isaak! To był ten czar

Komentarze