2019-04-06

„Piosenka kubańska” jak wulkan gorąca. Sukces Kazika Mazura!

0

Aktor wcielił się w postać Janusza Gniatkowskiego i był bezbłędny. W siódmym odcinku programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” rządziły latynoskie rytmy. O ognistą atmosferę zadbali jeszcze: Nicolas Reyes, Compay Segundo, Shakira, Camila Cabello, Juanes, Caro Emerald i Alvaro Soler. Którzy uczestnicy uplasowali się na topie? Jak oceniło ich wymagające jury?

Na otwarcie wielkiej muzycznej fety szum fal, palmy i plaża na hiszpańskim wybrzeżu. Któż nie zna tej choreografii? W rolach dziewczyn z gorącego girlsbandu Las Ketchup, wykonującego wielki przebój „The Ketchup Song (Aserejé)” z 2002 roku, zaprezentowało się niezawodne trio: Basia Melzer, Artur Chamski i Krzysztof Szczepaniak.

Latynoska zabawa rozpoczęła się na dobre. Pierwszy na scenie stanął Antek Smykiewicz. - Oni wprowadzili flamenco w popową fazę - powiedział muzyk o zespole Gipsy Kings i przeobraził się w Nicolasa Reyesa.

- Od razu chce się człowiekowi tańczyć - dodał. Czy tak było? Płomienne wykonanie „Baila Me” porwało jurorów. - Wbiło mnie w ziemię! Aż się zgrzałem - mówił zadowolony Paweł Królikowski. Podobnego zdania była Małgorzata Walewska: - Nie wystajesz ani pół milimetra z tej postaci - dodała śpiewaczka operowa. - Jakbyś się urodził z tą gitarką - żartowała.

Zwyciężczyni poprzedniego odcinka ponownie w męskiej roli. Tym razem jako liderka kolumbijskiej grupy Buena Vista Social Club. - Przeuroczy starszy pan, więc mam nadzieję, że zarażę wszystkich radością i ciepłem - mówiła Iga Krefft o Compay Segundo. Aktorce przypadł hit „Guantanamera”, który opowiada o odrzuceniu pewnego mężczyzny przez kobietę. Czy jurorzy zaakceptowali w pełni tę przemianę? - Jesteś postaciowo znakomita. Pięknie - chwaliła Małgorzata Walewska. - Zniknęłaś dzisiaj pod tą charakteryzacją całkowicie. To jest niebywałe - skomentował Kacper Kuszewski. Pochwałom nie było końca. - Odegrałaś to fantastycznie - oceniła Katarzyna Skrzynecka.

Piłka nożna i piękne kobiety - to bez wątpienia dwie największe pasje Latynosów. W piosence „Dare (La La La)” z powodzeniem połączono obie te rzeczy. Zrobiła to Shakira, a teraz zadanie należało do Kasi Dąbrowskiej. - Drobniutka, malutka, ale potwornie inteligentna - mówiła aktorka o swojej bohaterce. Jak odnalazła się w południowoamerykańskiej stylistyce? - Bardzo się cieszę, że jestem w tym programie, aby poznawać tę stronę twojej osobowości - podkreślił Kacper Kuszewski. - Wokalnie byłaś dla mnie dzisiaj Shakirą. Fantastycznie tańczysz - skomentowała Katarzyna Skrzynecka. - Mam wrażenie jednak, że byłaś nieco nieśmiała, bo Shakira ma w tym utworze więcej radości, szaleństwa, chociaż w tej piosence jest bardziej powściągliwa niż zazwyczaj - oceniła jurorka.

W historii polskiej muzyki rozrywkowej również znajdziemy odniesienia do odległej, ale gorącej Kuby. Dowodem na to był występ Kazika Mazura, który sięgnął po repertuar Janusza Gniatkowskiego. Wykonanie rytmicznego utworu „Piosenka kubańska” nie należało do najłatwiejszych. Aktor jednak doskonale poradził sobie z wyzwaniem. Sukces był tym większy, że na żywo oglądała go żona autora oryginału, Krystyna Maciejewska. Co powiedziało jury? - Porwał mnie romantyczny duch tamtych lat - do odpowiedzi wyrwała się Katarzyna Skrzynecka. - Przestudiowałeś ruchy dłoni w każdym milimetrze - zauważyła aktorka. - To jest duża sztuka tak delikatnie śpiewać - zaznaczył Paweł Królikowski. Brawo!

Kategoria: muzyka współczesna. Marta Wiejak sięgnęła po jeszcze świeży hit „Havana” z 2017 roku, który wykonuje przebojowa i niezawodna Camila Cabello. Ten numer to jeden z pierwszych wielkich sukcesów kubańsko-amerykańskiej piosenkarki po odejściu z girlsbandu Fifth Harmony. Uczestniczka show dała sobie radę z tym wcieleniem, a jurorzy nagrodzili ją owacjami na stojąco. - Pani Marta grzechu warta - żartowała Małgorzata Walewska. - Ona ma taki leniwy sposób śpiewania, wszystko jest takie do tyłu, po czym zaczyna się ruszać jak petarda - zaczął ocenę Kacper Kuszewski. - U ciebie na żywo na scenie było tak samo. I to spojrzenie, którym hipnotyzowałaś publiczność - dokończył juror.

Jeśli myślisz latino, to w odcinku nie mogło zabraknąć tak oczywistej postaci jak Juanes. Co na to Kamil Pawelski? - Tutaj gitara nadaje piosence istotną rolę - podkreślił Maciej Dowbor. - Barwa jest nosowa, bardzo płaska - zaznaczył bloger modowy przed wejściem do windy. Czy Ekskluzywny Menel dokonał niemożliwego w „La Camisa Negra”, przeboju z 2005 roku? - Jeśli chodzi o sferę wokalną to piosenka pięknie zaśpiewana. Głosowo natomiast byłeś bardzo daleko od oryginału - powiedziała szczerze Małgorzata Walewska. - Troszeczkę bardziej powinieneś mieć świadomość oddechu - poradziła jurorka. Były jakieś plusy? - Świetnie poradziłeś sobie z gitarą - znalazła pozytywy Katarzyna Skrzynecka.

 

Ela Romanowska trafiła na repertuar niemalże swojej rówieśniczki, czyli Caro Emerald. Sięga on jednak lat 40. i 50. miksując tango, swing, jazz i mambo. To wymagająca rola czarującej kobiety, uwodzącej mężczyzn, ale aktorka radziła sobie wybornie już nie z takimi zadaniami. Na początek zmieniła kolor włosów z blond na czarny. Przecudowne wykonanie kuszącego „A Night Like This” zahipnotyzowało jurorów już od pierwszych sekund. - Nie pozostaje mi nic innego, jak zapytać, czy mogę sobie zrobić z panią potem selfie? - powiedziała zachwycona Katarzyna Skrzynecka. - Wniosłaś na scenę czar i urok - dodał równie zadowolony Kacper Kuszewski.

 

Rywalizację zakończył hiszpański guru i bożyszcze nastolatek Alvaro Soler, czyli Staszek Karpiel-Bułecka. Góral niejednokrotnie udowodnił, że nietypowe i zaskakujące role to jego bardzo mocna strona. Nie inaczej było w przypadku muzycznego letniaka „La Cintura”. - Ten cały klimat słońca, skoczności. Wszystko udało się wykonać - opiniowała Katarzyna Skrzynecka. Podobnego zdania była druga jurorka. - Cudny jesteś Staszek. Masz takie ciepło. Jesteś bardzo pozytywny - podkreśliła Małgorzata Walewska. - Z podhalańskiej mroźności zmieniłeś się w słonecznego ptaszka - podsumował Paweł Królikowski.

Po głosowaniu jurorów liderowała Marta Wiejak, a drugi był Antek Smykiewicz. Punkty przyznane przez uczestników wywróciły ranking, a na jego czele ostatecznie stanął Kazik Mazur. Czek na 10 tysięcy złotych przekazał dla chorującego chłopca Dominika z Opola, który znajduje się pod opieką Fundacji Potrafię Pomóc.

Zobacz finałowy występ:

 

W ósmym odcinku wystąpią:
Kamil Pawelski - Janusz Panasewicz (Lady Pank)
Staszek Karpiel-Bułecka - George Harrison
Katarzyna Dąbrowska - Agnieszka Chylińska
Ela Romanowska - Sean Kingston
Iga Krefft - Whitney Houston
Antek Smykiewicz - Usher
Marta Wiejak - Barbra Streisand
Kazik Mazur - Paweł Kukiz (Piersi)

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 11, odcinek 7

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:20 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Ale triumf! Iga Krefft znalazła sposób na wieczną młodość
Antek Smykiewicz najlepszy! Zachwycający Rag’n’Bone Man
Zwycięski spacer Stinga w „Englishman in New York”
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: 10 najlepszych występów
Co za energia! Ela Romanowska królową czarnego rapu
100 odcinków „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od A do Z!
Twerking i rap! Marta Wiejak wiedziała jak wygrać
Kasia Dąbrowska po sukces jako Chris Isaak! To był ten czar
Maciej Dowbor: Ten program staje się legendarny!

Komentarze
© Polsat 2021