2019-03-08

100 odcinków „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od A do Z!

0

Przebojowe show Telewizji POLSAT w pigułce! Czego o nim nie wiesz? Co fascynuje widzów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Kto stoi za niesamowitymi metamorfozami gwiazd? Jakie emocje budzi jedna z najwyżej cenionych produkcji w polskiej telewizji?

A - Adamski
Krzysztof Adamski to choreograf z prawdziwego zdarzenia! To właśnie Kris jest odpowiedzialny za najbardziej zaskakujące, taneczne metamorfozy gwiazd. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Potrafi sprawić, że nawet najbardziej oporni uczestnicy odnajdują radość na scenie, wcielając się w dostojną soulową diwę czy twerkującą Nicki Minaj.

B - Brzmienie
To podstawa w każdym programie muzycznym! Technicy i dźwiękowcy dbają o nie ze szczególną starannością. Dzięki temu każdy występ na żywo jest zrealizowany na najwyższym poziomie. Wiele z tych brzmień zostaje bowiem widzom w uszach jeszcze długo po emisji odcinka.

C - Charytatywność
W tym programie w każdym odcinku wygrywa dobro. I to dosłownie. Dzięki temu, że zwycięzca odcinka ma możliwość przekazania aż 10 tysięcy złotych na cele charytatywne (a zwycięzca finału - 100 tysięcy złotych!), setki osób i organizacji zostało szczodrze obdarowanych! Dzięki Telewizji POLSAT na pomoc dla potrzebujących zostało przekazane już blisko dwa miliony złotych!

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

D - Dowbor
Maciej Dowbor to idealna osoba na odpowiednim stanowisku. Jako współprowadzący program rozmawia z uczestnikami przed wejściem na scenę o tym, w jakiej roli zaprezentują się za chwilę. Przedstawia konteksty granych utworów i omawia z gwiazdami wyjątkowe metamorfozy. Nie szczędzi miłych słów i zawsze służy pomocą oraz dobrą radą.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Maciej Dowbor (@maciej_dowbor)

E - Emocje
Radość, stres, niepewność, wzruszenie, ekscytacja, szczęście, duma… To jedyny program, w którym w każdym odcinku na widzów czeka tyle niespodzianek i nieprzewidywalnych sytuacji. Dzięki temu każdy występ jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Bo nigdy nie wiadomo, czy kiedy wybrzmi ostatni akord, nastąpi wybuch radości, czy poleje się morze łez.

F - Fani
To dzięki wiernym sympatykom muzyczne show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zajmuje szczególne miejsce w ofercie Telewizji POLSAT. - Program rozrywkowy, który sezon w sezon jest na antenie i doczekał się jedenastej edycji, no to, szczerze mówiąc, w najśmielszych snach, kiedy pierwszy raz byłem na scenie, nie spodziewałem się, że stajemy się legendą - wyznał wzruszony Maciej Dowbor w rozmowie z IPLA.TV.

G - Gąsowski
Piotr Gąsowski to prezenter o wyjątkowych zdolnościach. Na scenie zawsze uśmiechnięty, często żartuje z jurorami i uczestnikami, rozładowując napięcie. Niejednokrotnie dodawał otuchy artystom i sprawiał, że atmosfera na planie programu stawała się o wiele milsza. Niezawodny w duecie z Maciejem Dowborem.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

H - Hekiert
Surowa i wymagająca, a jednocześnie ciepła i sympatyczna nauczycielka śpiewu. To ona spędza wiele godzin na próbach z uczestnikami show, przygotowując ich wokale do wielkich wyzwań. Emisja głosu, improwizacja, praca nad rytmem - oto jej zadania dla gwiazd. W swojej karierze miała okazję współpracować z największymi: Rogerem Treecem czy Bobby McFerrinem.

I - Ipla
Platforma, gdzie można obejrzeć każdy odcinek programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Chcecie odświeżyć sobie cały odcinek? Zobaczyć jeszcze raz któryś z występów? To proste! Wystarczy kliknąć.

J - Jurorzy
Takich jurorów ze świecą szukać - rzetelni i sprawiedliwi Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Paweł Królikowski i Kacper Kuszewski. W każdym występie szukają pozytywów, a w swoich ocenach uwydatniają to, co najlepsze w uczestnikach. Nie lubią stawiać najniższych ocen i - jak sami mówią - wystawienie „jedynki” to dla nich najtrudniejsze zadanie. W loży jurorskiej w poprzednich edycjach zasiadali także: Katarzyna Kwiatkowska, DJ Adamus i Bartek Kasprzykowski.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

K - Królikowski
Aktor z wieloletnim doświadczeniem, znany m.in. z takich seriali jak „Ranczo” czy „Druga szansa”. Zawsze jest szczery i bezkompromisowy w swoich ocenach. Wysoka nota od niego to dla każdego uczestnika prawdziwy zaszczyt.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Bartek KasprzykowskiOficjalnie (@kasprzykowskibartek)

L - Losowanie
Decydujący moment dla wielu uczestników! W losowaniu pod koniec każdego odcinka gwiazdy dowiadują się, jaka rola przypadnie im w przyszłym tygodniu. Reakcje bywają różne. Czasami to zadowolenie, innym razem... przerażenie!

Ł - Łubinowa
Pierwsze edycje były realizowane w nieistniejącej już Hali Mera. Dzisiaj Telewizja POLSAT nagrywa show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” ze studia Cyfrowego Polsatu przy ulicy Łubinowej. To właśnie tam powstaje jedna z największych scen, którymi dysponują polskie programy rozrywkowe, a samo studio jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce.

M - Metamorfozy
To prawdopodobnie najmocniejszy punkt programu. Dzięki ekipie najlepszych w Polsce charakteryzatorów gwiazdy, które biorą udział w zabawie, zmieniają się nie do poznania! Im większe wyzwanie, tym lepszy efekt końcowy - dzięki rewelacyjnej charakteryzacji mogliśmy chociażby podziwiać Katarzynę Skrzynecką w podwójnej odsłonie. Wystąpiła jednocześnie jako Sarah Brightman oraz Andrea Bocelli!

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

N - Nagrody
10 tysięcy złotych za wygranie odcinka i 100 tysięcy złoty za finał! To spore kwoty, którymi gwiazdy chętnie dzielą się z fundacjami i organizacjami charytatywnymi.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

O - Oglądalność
Liczby nie kłamią! 10. edycję programu w 2018 roku oglądało średnio 1,34 mln widzów! Program sprawił, że Telewizja POLSAT była liderem w czasie nadawania show, co potwierdziły liczne badania telemetryczne.

P - Publiczność
Niezawodna i niezastąpiona! Zawsze żywiołowo reaguje na występy gwiazd czy komentarze jurorów. Bez niej ten program nie miałby sensu!

R - Repertuar
Wielkie hity lat 60-tych, klasyki muzyki rockowej, piosenki znane z filmów, najnowsze trendy z pierwszych miejsc list przebojów, evergreeny najwspanialszych soulowych diw - to wszystko i wiele więcej czeka na widzów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Repertuar show nie ma bowiem żadnych ograniczeń!

S - Skrzynecka
Bezapelacyjna zwyciężczyni pierwszej edycji programu. Widzowie pokochali ją za rewelacyjne przemiany - szczególnie za niezapomnianą Tinę Turner oraz poruszającego Louisa Armstronga. Wzruszała i rozbawiała widzów w każdym odcinku. Jako jurorka jest sprawiedliwa, ale zawsze uśmiechnięta. Z wielkim trudem przychodzi jej przyznawanie uczestnikom najmniejszej ilości punktów.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Katarzyna Skrzynecka (@katarzyna_skrzynecka)

Ś - Śpiew
Jeden z najważniejszych elementów metamorfoz gwiazd. Opiekę nad nim sprawuje godna zaufania nauczycielka wokalu: Agnieszka Hekiert. Niejednokrotnie sprawia, że uczestniczy zaskakują swoimi interpretacjami nie tylko widzów, lecz także jurorów show.

T - Telekamery
Program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” ma już na swoim koncie dwie Telekamery „Tele Tygodnia”. Widzowie pokochali show i swoimi głosami zdecydowali, że najważniejsza nagroda telewizyjna trafiła w ręce twórców w 2018 i 2019 roku. - Nie byłoby nas bez was i waszej cotygodniowej obecności - mówił w rozmowie z IPLA.TV po odebraniu drugiej Telekamery Maciej Dowbor.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

U - Uczestnicy
Anna Dereszowska, Zosia Nowakowska, Honorata Skarbek, Boogie, Izabela Miko, Marek Molak, Rafał Szatan, Aleksandra Szwed, Joanna Liszowska, Agnieszka Twardowska, Dariusz Kordek, Zosia Zborowska… Na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” pojawiła się cała plejada gwiazd i nie sposób wymienić ich wszystkich!

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

W - Walewska
Jurorka o wielkim głosie i sercu. Małgorzata Walewska na swoim koncie ma wiele osiągnięć związanych ze śpiewaniem w operach. Przez lata godnie reprezentowała kraj poza jego granicami. W programie nie boi się wyrażać swojego zdania. Potrafi być ostra w ocenach, ale stara się także być wyrozumiała i łagodna.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

X - XD
Młodzieżowe słowo roku 2017 w Polsce według PWN, a także częsty komentarz na temat programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w mediach społecznościowych. Niby telewizja umiera, a okazuje się, że show Polsatu jest popularny także wśród młodzieży. Jakość zawsze się obroni.

Y - Your Face Sounds Familiar
Oryginalna nazwa formatu z Hiszpanii. Warto dodać, że show emitowane jest w wielu krajach, nie tylko europejskich. Program cieszy się olbrzymią popularnością w Niemczech, Meksyku, Rosji, Turcji i Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego, że sprawdził się także w Polsce!

Z - Zaskoczenie
Oszałamiająca metamorfoza Filipa Lato w Czesława Niemena, pochwały zza oceanu dla Kai Paschalskiej w roli Beyoncé, niezawodny Mateusz Ziółko jako Grzegorz Markowski… Każdy uczestnik „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” odkrywa w programie swoje nowe, nieznane dotąd oblicze i talenty.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w sobotę o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Twerking i rap! Marta Wiejak wiedziała jak wygrać
Kasia Dąbrowska po sukces jako Chris Isaak! To był ten czar
Staszek Karpiel-Bułecka wie, że „Łobuz kocha najbardziej”
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: To jest... Ela Romanowska!
Maciej Dowbor: Ten program staje się legendarny!
Czy Elżbieta Romanowska wystąpi jako raperka?
Ekskluzywny Menel: Spełniam marzenia z dzieciństwa
Antek Smykiewicz: Czy dam sobie radę jako kobieta?
Najbardziej szalone występy w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”!

Komentarze