2019-02-23

Kasia Dąbrowska po sukces jako Chris Isaak! To był ten czar

0

„Blue Hotel” dał zwycięstwo w pierwszym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Romantyczny utwór, zaśpiewany z charakterystyczną manierą, okazał się najlepszy podczas premiery 11. edycji show. Na scenie pojawili się także: Rihanna, Krzysztof Cugowski, Paweł Domagała, Boogie, Maryla Rodowicz, Ellie Goulding oraz Chad Kroeger. Jak wyglądała rywalizacja?

- Jesteśmy już ponad pięć lat razem - prowadzący program Piotr Gąsowski przywitał widzów i zaprosił na wiosenne odcinki. Towarzyszył mu... Mariusz Kałamaga, znany m.in. z „Kabaretu na Żywo” oraz „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, a teraz nowy gospodarz „Śpiewajmy razem. All Together Now”. Po chwili na scenę wbiegł jednak Maciej Dowbor, stały współprowadzący „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Przebojowy program rozpoczął się od wspólnego występu finalistów poprzedniego sezonu - Mateusza Ziółko i Rafała Szatana. Zdobywcy Złotej i Srebrnej Twarzy wykonali w duecie nominowaną do Oscara piosenkę z filmu „Narodziny gwiazdy”, czyli „Shallow (A Star Is Born)”, którą w oryginale śpiewają Lady Gaga i Bradley Cooper.

- Ta artystka jest prawdziwym dzieckiem telewizji - zapowiedział pierwszy konkursowy występ Piotr Gąsowski. Kogo miał na myśli? Oto Iga Krefft, aktorka serialowa i wokalistka, której przyszło wcielić się w Rihannę w utworze „Man Down”. - Ta piosenka ma dużo kolorów - wskazała. - Postaram się oddać tej muzyce - zapowiadała. Jej stylizacja zapierała dech w piersiach, a uczestniczka łudząco przypominała pochodzącą z Barbadosu artystkę. Scenografia i stylizacja na scenie równie wiernie oddała klimat teledysku, kręconego na Jamajce. - Zaczęło się od małej porażki - skomentował Kacper Kuszewski, dodając, że z czasem głos i wykonanie dobrze imitowały oryginał. - Wszystko było na miejscu - uznała z kolei Małgorzata Walewska. - Widziałam, że walczysz z tremą i wracasz na dobre tory - zaznaczyła Katarzyna Skrzynecka. - Kombinuj tak dalej - motywował Paweł Królikowski.

Kto wszedł przed oblicze widzów i jury jako drugi? - Wulkan pozytywnej energii - tak zachwalał Elżbietę Romanowską gospodarz show. Popularna aktorka musiała zmierzyć się z utworem „Sen o dolinie”, pochodzącym z repertuaru Budki Suflera. - Najtrudniejsza jest barwa Krzysztofa Cugowskiego - przyznała serialowa Kazanowa z „Pierwszej miłości”. - Cugowski to kawał faceta, który ma parę kobiecych cech - zauważyła serialowa Ewa z „W rytmie serca”. Jak wypadł jej debiut w nowej roli? Do podobieństwa i gestykulacji nie było zastrzeżeń. A śpiew? - Cudownie, ale oprócz rezonatora gardłowego uderzyć jeszcze w dół, to by było super - wskazał Paweł Królikowski. - Byłaś mega blisko głosu Krzysztofa Cugowskiego - stwierdziła Katarzyna Skrzynecka. - Umiesz bez wysiłku uchwycić fizyczność postaci - klarował Kacper Kuszewski. - Dziękuję ci za tę rozrywkę - doceniła Małgorzata Walewska.

Aktor Kazimierz Mazur miał iście hitowe wejście do programu. Piosenka „Weź nie pytaj” z repertuaru Pawła Domagały podbiła listy przebojów latem 2018 roku. - To najgorętsza „pościelówa” ostatniego sezonu - podkreślił Maciej Dowbor. - To jest dobry utwór po prostu - potwierdził uczestnik, którego występ wywołał pozytywne emocje. - Ale czad! - krzyknął Kacper Kuszewski na widok ucharakteryzowanej postaci. Bujający song wprawił wszystkich w studiu w doskonały nastrój. - Paweł ma nonszalancję w głosie i przydech, który czasem traciłeś - zauważyła Małgorzata Walewska. - Czuło się, że lubisz tę piosenkę - dodał Kacper Kuszewski. - Precyzja, którą zafundowałeś nam w pierwszym odcinku, powinna być utrzymana - opiniował Paweł Królikowski.

- Kiedy rusza w tango, nikt jej nie zatrzyma - tak Piotr Gąsowski zaanonsował kolejną uczestniczkę. Katarzyna Dąbrowska, aktorka filmowa i teatralna, została namówiona do udziału w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” przez narzeczonego, bo... - jak sama twierdzi - ona śpiewa głównie sama dla siebie, na przykład w łazience. Już w pierwszym odcinku otrzymała arcytrudne zadanie. To przebój „Blue Hotel” z repertuaru Chrisa Isaaka, amerykańskiego artysty, który oprócz wieloletniej kariery muzycznej i kilkunastu albumów na koncie, ma za sobą także role filmowe. - Głos piosenkarza jest dużo głębszy niż mój, a ten już jest naprawdę głęboki - stwierdziła przed wyjściem na scenę. Czy udało jej się odtworzyć charakterystyczną barwę? - Wyłożyłaś nas na łopatki tym wokalem - zachwycał się Paweł Królikowski. - Fantastycznie zrobiony głos i maniera śpiewania - dodała Katarzyna Skrzynecka. - Miałaś w sobie ten magnetyzm, powściągliwość, skupienie w spojrzeniu i precyzję w każdym mikrodetalu - opisał wrażenia Kacper Kuszewski. - Jestem zauroczona! - nie miała wątpliwości Małgorzata Walewska.

- Najważniejsza w moim życiu jest muzyka - przedstawił się Staszek Karpiel-Bułecka przed premierowym popisem w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Gospodarz programu także nie miał wątpliwości, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu. - Śpiewanie to dla niego bułka z masłem - zapowiedział występ pochodzącego z Podhala artysty, ostatnio także jurora w „Śpiewajmy razem. All Together Now”. A w akcji Boogie z grupy Łobuzy z hitem „Łobuz kocha najbardziej”, który osobiście postanowił sprawdzić tę metamorfozę i wspierał wykonawcę. Ten natomiast nie bał się przyznać, że problem sprawiło mu... odtworzenie charakterystycznego z teledysku ruchu kolanem. Występ wzbudził uśmiech i entuzjazm sędziów. Jakie były opinie? - Zrobiłeś to naprawdę kapitalnie - stwierdziła Katarzyna Skrzynecka. - Od tej Bułecki niedaleko do ciastecka - żartowała Małgorzata Walewska. - Dobrze poszła ci strona choreograficzna - uznał Kacper Kuszewski.

Kolejny uczestnik, Kamil Pawelski, czyli Ekskluzywny Menel, choć znany głównie z roli blogera, odebrał także wykształcenie muzyczne. - Skończyłem szkołę muzyczną w klasie saksofonu altowego - powiedział w rozmowie z Maciejem Dowborem. Na powitanie z show miał okazję sprawdzić się w legendarnym „Niech żyje bal” z repertuaru Maryli Rodowicz. - To mega ciężki emocjonalnie utwór - przyznał. - Będzie nastrojowo i trochę „mięsa” - zapowiadał. Efekt? Niczego nie zabrakło, a potwierdzeniem były słowa królowej polskiej piosenki, która weszła na scenę po prezentacji i osobiście mu podziękowała. - Chcesz się przytulić do mamusi? - zapytała z uśmiechem. - Strój Maryli zrobił ci robotę - żartował Paweł Królikowski, odnosząc się do występu. - To było karkołomne zadanie, a wyszło ci znakomicie - chwaliła Katarzyna Skrzynecka. - Masz ciekawą barwę głosu - zauważyła Małgorzata Walewska.

- Kawał z ciebie „musicalówy” - przedstawił kolejną postać jedenastej edycji Maciej Dowbor. To Marta Wiejak, artystka, która od dziesięciu lat trafia do obsady wiodących musicali w kraju. - Ty jesteś jak żyleta - chwalił prowadzący. - Co nie dośpiewasz, to dowyglądasz - dodał i zaprosił ją do windy, żeby przeszła przemianę w Ellie Goulding z piosenką „Burn”. - No ładne cacko - oznajmił Paweł Królikowski, kiedy uczestniczka pojawiła się przed publiką. Jej energetyczny występ poderwał z krzeseł widownię i skłonił do kołysania nogami jurorów zasiadających za stołem. - Jesteś bardzo świadoma, rokujesz bardzo wysoko - ocenił Paweł Królikowski. - Występ precyzyjny i dobrze trafiony - uznał Kacper Kuszewski. - Byłaś takim delikatnym pączkiem wiosennego kwiatu, który będzie się teraz pięknie rozwijał - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

Na zakończenie pierwszego odcinka ktoś, kto rzucił technikum samochodowe, aby realizować swoje marzenia. Widzom znany jest nie tylko z dokonań wokalnych, ale również z udziału w telewizyjnych show, m.in. „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Na scenie Antek Smykiewicz i jego debiutanckie zadanie - Chad Kroeger z grupy Nickelback w rockowym przeboju „How You Remind Me”. - Jestem bardziej przywiązany do swojej barwy, niż mi się wydawało - powiedział piosenkarz. Czy to przeszkodziło mu odwzorować charakterystyczny styl śpiewania kanadyjskiego wokalisty? Wręcz przeciwnie! - Tutaj zapłonął konar zdecydowanie wszystkim - skwitowała Katarzyna Skrzynecka. - Nie masz problemów z wokalem - stwierdził Paweł Królikowski. - W refrenie była energia, w której czułeś się bardzo pewnie - wskazał Kacper Kuszewski.

Podczas głosowania jurorzy nie byli jednomyślni. Dwie dziesiątki otrzymała Kasia Dąbrowska, a po jednej Antek Smykiewicz i Kazik Mazur. I to oni tworzyli pierwszą trójkę. Uczestnicy zdecydowali, że jednym punktem nad Antkiem Smykiewiczem zwyciężyła Katarzyna Dąbrowska, która czek na 10 tysięcy złotych przekazała Fundacji im. Darii Trafankowskiej.

Zobacz finałowy występ:

 

W drugim odcinku wystąpią:
Kamil Pawelski - Seal
Ela Romanowska - Violetta Villas
Staszek Karpiel-Bułecka - Atrakcyjny Kazimierz
Marta Wiejak - Nicki Minaj
Kazik Mazur - Halina Frąckowiak
Iga Krefft - Axl Rose
Antek Smykiewicz - Anastacia
Katarzyna Dąbrowska - Janis Joplin

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 11, odcinek 1

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w sobotę o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Staszek Karpiel-Bułecka wie, że „Łobuz kocha najbardziej”
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: To jest... Ela Romanowska!
Maciej Dowbor: Ten program staje się legendarny!
Czy Elżbieta Romanowska wystąpi jako raperka?
Ekskluzywny Menel: Spełniam marzenia z dzieciństwa
Antek Smykiewicz: Czy dam sobie radę jako kobieta?
Najbardziej szalone występy w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”!
Potraficie ich rozpoznać? Czy te twarze brzmią znajomo?
Kto wystąpi w 11. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Komentarze